Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

eps9

MAC a WAN

Polecane posty

Witam mam do Was takie pytanie. Chciałem zrobić sobie sieć w mieszkaniu, więc zakupiłem ruter, podłączyłem skonfigurowałem. Dzwonię do operatora bo wyświetla się komunikat o autoryzacji: "blebleble" prosi mnie o WAN.

Wczoraj nie maiłem czasu się tym zająć ale dzisiaj tak myślę, na etykiecie rutera jest numer MAC czy jest to to samo co WAN i czy wystarczy podanie tego numeru?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WAN to nie to samo co MAC. MAC to numer. Zakładam, że jedyne czego potrzebujesz to użyć opcji na swoim komputerze Klonuj MAC adres bądź MAC Clone. Być może niepoprawnie skonfigurowałeś WAN na routerze i dlatego masz taki komunikat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komunikat jest generowany przez mojego dostarczyciela internetu. Nie jest to komunikat z systemu, po prostu jak chcę skorzystać z internetu wyświetla się ten komunikat i proszą mnie o kontakt z biurem w celu autoryzacji czy weryfikacji. Skontaktowałem się z nimi i poprosili mnie o podanie numeru WAN.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie, więc zapytam w moim wątku. Jeżeli laptop korzysta z sieci bezprzewodowej a pc łączy się z ruterem przez przewód to czy powinny się widzieć? czy jest to coś w rodzaju 2 sieci; bezprzewodowa i "tradycyjna" więc nie są w tej samej sieci?.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...