Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

user2011

Samsung HM501IX-nie mogę dostać się do plików

Polecane posty

Witam,

mam problem z dyskiem zewnętrznym SAMSUNG HM501IX 500.1 GB. Sprzęt jest widoczny w systemie (Windows Vista), niestety nie istnieje jednak żadna możliwość "dostania" się do jego zawartości. chkdsk okazał się bezradny. Znajduje się na nim prawie 400 GB danych, z których cześć jest dla mnie bardzo ważna. Czy są jakieś widoki na uzdrowienie pacjenta? Zgodnie z instrukcją zamieszczoną przez Sevarda, załączam screen przedstawiający stan dysku. Użyłem programu Crystal Disc Info.

Zapoznaj się z zasadami nazywania tematów.-org

post-223219-1295007560_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz załatwić sobie drugi, tak samo pojemny albo większy dysk i na niego zrobić kopię posektorową (Copyr, darmową wersją HD CLone albo darmową wersją DMDE) - dane trzeba będzie odzyskiwać ale ze zdrowego nośnika. Po drugie możesz mieć niską wydajność prądową portu USB - jest jedną z przyczyn takiej kondycji dysku. Po trzecie, gdy już dane będą zabezpieczone to musisz niestety wyjąć dysk z obudowy i podłączyć bezpośrednio do płyty głównej kabelkiem SATA. Utracisz wtedy jednak gwarancję więc jak chcesz próbować naprawiać to daj znać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej. Dysk nie wygląda dobrze. Skoro dane są ważne, to będziesz musiał kombinować z odzyskiwaniem danych.

Poza programem CopyR od siebie mogę polecić jeszcze programy dd_rescue oraz Ddrescue (to są różne programy).

Instrukcje znajdziesz np. na stronach:

dd_rescue

Ddrescue

CopyR

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...