Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Turnitback

Xp 32bit ,a 4gb ramu.

Polecane posty

Witam

Posiadam kompa na którym zainstalowane jest 2gb ramu. Pracuje na systemie xp pro (sp3) 32bit.

Z tego co wyczytałem w internecie system 32 bitowy może obsłużyć maksymalnie 4gb pamięci. Posiadam kartę graficzną 768 mb (rozumiem ,że ona też wlicza się do tych 4gb ). Czyli na oko będę miał dostępne jak mniemam 3,2gb pamięci. Tutaj rodzą się moje pytania.

1.Czy po dokupieniu drugiej kości ram (również 2gb ,tak aby mogły działać w dual-channel) odczuję różnice w grach pamięciożernych (takich jak gta 4 itp.itd.) ?

2. Spotkałem się z opinią ,że windows xp na jeden proces przeznacza max. 2gb ramu. Czy to prawda ? Jeśli tak ,to idąc tym tokiem rozumowania gry pożerające na start więcej niż 2 gb nadają się jedynie na systemy 64 bitowe ?

P.S. Na razie nie jestem wstanie przesiąść się na windows 7 64 /kwestia finansowa.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

procek :phenom II x 4 955

karta:geforce gtx 460 768mb.

Up@ Fakt proces procesem ,a gra grą . Co do pamięci karty ,to informacja ta powtarzała się na kilku stronach,więc wziąłem to za fakt. Być może błędnie. Dlatego wolałem się upewnić.

2up@ Na taki skok nie liczyłem ,po prostu chciałem dowiedzieć się czy przed przesiadką na w7 64bit dodatkowy ram coś zmieni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...