Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

darion013

Rozwiązany: Komputer się nie włącza

Polecane posty

Z zasilaczem nie ma problemu (wiem więcej niż co nieco o kompach), ponieważ komp chodził kilka dobrych latek więc zasilacz nagle nie może okazać się za słaby z temperaturami też wszystko jest dobrze.

Konfiguracja

Karta graficzna Radeon 9550

Procesor AMD Athlon 2800+

1gb Ram

Windows xp sp2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zasilacz może nagle okazać się za słaby. Kondensatory się starzeją, tracą upłynność i zasilacz nie trzyma napięć.

Drugie podejrzenie to dysk twardy. Najlepiej sprawdzić go HD Tune'm na innym kompie - może zacząć dogorywać ze starości lub gdy kolega miał np tendencje do kopania kompa od czasu do czasu.

Obejrzyj również płyte główną czy nie zaczynają na niej puchnąć kondensatory.

A jak wszystko powyższe jest ok to zostaje reinstalka, nie ma się co bawić w ratowanie niewstającego systemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co piszesz u góry jest ok., ale niestety nie odczytuje mu także napęd dvd płyt więc nie można przeinstalowac windowsa(na ten wątek załozyłem oddzielny temat) też prosiłbym o pomoc :wink:

A nie sprawdze Hdtunem bo komp sie włącza tylko do napisu zapraszamy, a na trybie awaryjnym jest tylko włączony dysk działa, ale net i napęd już nie. więc chyba pozostaje tylko reinstalacja przez drugiego kompa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz użyć USB i z niego uruchomić jakiś system LiveUSB. Proponuję uruchomić w ten sposób Parted Magic i odczytać S.M.A.R.T. za pomocą programu SmartControl. Opis w linku, który znajdziesz w mojej sygnaturce.

Tu masz instrukcję jak umieścić Parted Magic na USB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kolega przeinstalował system z drugiego kompa poprzez podłączenie do siebie (komp był mu szybko potrzebny) i problem został rozwiązany. Proszę o zamknięcie tematu. Dziękuje za pomoc :wink:

PS.Usb też mu nie czytało komp miał kompletnego zamuła więc nie było jak zrobić Parted Magic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...