Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mw2fan

Gdy komputer jest włączony pół godziny to przynim robi się gorąco.

Polecane posty

UPS niewiem jakiej marki

Płyta główna:ASUS P5KPL-AM

Procesor:INTEL CELERON DUAL-CORE 2.00GHZ

Zasilacz:Eurocase(wiem, że beznadziejny)

Karta graficzna:ASUS GEFORCE 9500GT 512MB

Monitor:SAMSUNG SyncMaster 940N

Wiatraki:1 na procesorze,1 na karcie graficznej,1 na zasilaczu,1 kupiłem w sklepie i jest zamontowany z tyłu na kratce.

Dysk twardy:WD 250gb ma 4 lata,Seagate 500gb ma 3 miesiące

Właśnie problem w tym, że nie jest tak bardzo gorący,tyle że w pokoju robi się gorąco wtedy gdy jest długo włączony.A gdy jestem np. u kolegi i jest długo włączony jego komputer to nie jest gorąco.

36q.png

2sc.png

post-185090-1293617877_thumb.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już przekręciłem wentylator i może nie będzie gorąco.

EDIT:Tylko nie wiem czy to nie zaszkodzi komputerowi, bo jak jest przekręcony wentylator żeby wdmuchiwał do środka powietrze to jest gorąca obudowa.

I co mam w tym furmarku zaznaczyć?

i jak długo będzie trwać ten test(mam włączone od 3 minut) w furemark?

Nie pisz posta pod postem. Używaj opcji "Edytuj".-org

ok.

EDIT2:temperatura maxymalnie wyniosła 84stopnie.Czy to dobrze czy źle (test robiłem przez 20 minut).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest źle. Podaj jeszcze temperatury procesora pod obciążeniem.

Procesor obciążysz za pomocą programu LinX bądź OCCT. Temperatury natomiast sprawdzisz programem CoreTemp.

Napisz nam, w którym miejscu w obudowie masz ten wentylator co wwiewa powietrze do środka.

Daj foto środka kompa. Jestem ciekawy jak tam wygląda wentylacja w środku. :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już przekręciłem wentylator i może nie będzie gorąco.

Rozumiem, że jest on z tyłu obudowy. W takim razie źle zrobiłeś, bo wentylator z tyłu raczej powinien wyciągać ciepłe powietrze z obudowy a nie je do niej wpychać. Od tego jest wentylator, który montuje się z przodu obudowy. Ustaw go tak jak był, czyli żeby wyrzucał ciepłe powietrze z budy. Ja jednak wole, aby mi się komp nie przegrzewał a nie pokój, jeśli wiesz co mam na myśli :tongue: Ale najlepiej będzie, tak jak wspomniał filipbawol, gdy wrzucisz na forum zdjęcie z środka budy. Poza tym Twój komp to nie jest jakiś demon szybkości i nie powinien aż tak bardzo się grzać. A może się mylę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym Twój komp to nie jest jakiś demon szybkości i nie powinien aż tak bardzo się grzać. A może się mylę?

I tak i nie. Bo to zależy od różnych czynników, np. kurzu, temp. w pokoju albo tam gdzie ten komp siedzi, np. lodówka;> Każdy komp pobiera różne ilości prądu i ma różne chłodzenie i wentylację. Ja mam demona szybkości i jakoś temp. mam niskie. Z tym, ze ja go teraz trzymam obok grzejnika ustawionego na maksa. to temp. już trochę są wyższe ale nadal nie za wysokie. Wcześniej na grafie miałem ok.32-34*C, a teraz mam ok. 40-45*C w idle. Na procku to samo wcześniej ok. 24-28*C, a teraz ok. 35-40*C w idle. Ale cóż poradzić jak neta muszę mieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xswistaqx Możesz mieć rację ale i też nie, bo to zależy. Na jednym zdjęciu z core temp i LinX widać min. temp. procka, a obok maksymalną. A różnica jest trochę spora to można się domyślić, że przed chwilą proc był obciążony przez LinX, który jest otwarty. Maks. temp. to 68*C, a min. to 47*C na jednym, rdzeniu, a na drugim 50*C.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że masz trochę kurzu w obudowie oraz porozrzucane kable. Przydałoby się przeczyścić komputer z kurzu, np. odkurzaczem bo zakłam, że nie masz sprężonego powietrza, a jeśli masz to i go użyj, no i przydałoby się trochę uporządkować kable, np. spiąć je w jedno duże skupisko kabli i przymocować do elementu obudowy albo coś w tym stylu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@b14ck123 Ja bym z tym maxem nie przesadzał. Czasem lepiej jest kupić coś nieco droższego, a pewniejszego. Gdy ostatnio kupiłem sprężone powietrze za 14 zł, to musiałem bardzo mocno uważać, żeby czegoś nie zepsuć, bo skraplało się nawet wtedy, gdy prawidłowo trzymałem puszkę. Proponuję więc najpierw sprawdzić, czy puszka trzymana w pionie nie "pluje" skroplonym powietrzem i dopiero wtedy działać.

Jeśli chodzi o ostatnie pytanie, to zależy jak mocno masz zakurzony komputer. W przypadku bardziej zakurzonych przeważnie na jedno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...