Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ArturMilan

Laptop Lenovo

Polecane posty

Witam wszystkich forumowiczów. Nie wiedziałem, gdzie napisać ten temat - myślę, że to jest odpowiedni dział.

Piszę do Was, gdyż mam problem ze swoim laptopem. Zakupiony w wakacje, a do końca listopada wszystko było z nim OK. Pojawił się jednak mały feler - gdy ustawiam głośność na max ( albo jakaś inna wysoka wartość na 10 kreskowej skali głośności) to przy włączeniu jakiejś piosenki, filmiku, czegokolwiek ( gdy dźwięki są wysokie - na przykład wybuch oklasków na jakimś koncercie) dźwięk się wyłącza. Trzeba wtedy obniżyć głośność do minimum ( 0 kresek), a potem ustawić gdzieś w przedziale 5-6, by dźwięk był cichszy - wtedy wszystko działa.

W skrócie:

Na pewnym, nieznanym limicie natężenia i głośności dźwięku, ten w moim laptopie nagle się urywa i trzeba głośniczek ściszyć do wartości minimalnej, następnie ustawić na poziom, który nie spowoduje " zablokowania" odbierania dźwięków.

I tu moje pytanie: To może być wada sprzętu, który podlega pod gwarancję, jakaś blokada ustawiona w systemie ( Win7 BTW) czy może coś zgoła innego?

Dziękuję za wszelakie sugestie i rady!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Wyszukaj i zainstaluj aktualizacje systemowe (Panel Sterowania -> System i Zabezpieczenia -> Windows Update)

2) Poszukaj w Internecie najnowszych sterowników do karty dźwiękowej i je zainstaluj.

3) Sprawdź, czy się poprawiło i daj znać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałeś sterowniki do karty dźwiękowej?

Jeśli tak i dalej jest to samo, to najlepiej będzie oddać do naprawy gwarancyjnej. Tylko jak będziesz oddawał do serwisu, to najlepiej pokaż kolesiowi, który sprzęt będzie odbierał o co dokładnie chodzi. Inaczej będą Ci wciskać kit, że wszystko jest OK i "u nich działa".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydrukować? Myślałem, że wystarczy mu powiedzieć o co chodzi. Dzięki za radę.

Obawiam się, że to wina sprzętu, gdyż często mój pad mi nie łączy w porcie Universal Serial Bus. To tak na marginesie, choć wiem, że zakrawam o offtop ( na innych sprzętach, a nawet na HUBie nie mam z padem problemów).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...