Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

SuperBatman

Rozwiązany: Artefakty

Polecane posty

Witam.

Od pewnego czasu podczas grania wyskakują mi tak zwane " artefakty "

Sprawdziłem temperaturę karty graficzne - jest w normie.

Oddałem komputer do serwisu - tam powiedzieli mi, że nie wiedzą co jest przyczyną tego błędu.

Moje pytanie brzmi tak : czy płyta główna/dysk bądź system operacyjny może być przyczyną tych artefaktów ? ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artefakty to w większości przypadków skutek:

1. Przegrzewania się karty graficznej

2. Uszkodzenia tejże

3. Zbyt wielkiego podkręcenia (a dokładniej za dużego OC pamięci karty).

4. Problemów ze sterownikami (jeśli problem zaczął pojawiać się po aktualizacji sterowników warto powrócić do starszej wersji).

W każdym razie karta do sprawdzenia na innym komputerze (ew. jak masz możliwość podepnij inną kartę do tego komputera).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tą samą kartę. Wytrzymała jakieś pół roku (luty-wrzesień). Co najlepsze, od samego początku miałem artefakty (takie kwadraciki-http://screenshot.xfire.com/s/92526240-4.jpg) w kilku grach i musiałem zmniejszyć taktowania pamięci w dołączonym programie do tej grafy, żeby nie wywalało artefaktów. Po 4 miesiącach kupiłem większy monitor i musiałem podkręcić kartę (rdzeń na 780 MHz, shadery na 1680 bodajże- PAMIĘCI DALEJ OBNIŻONE NA 980 MHz!). No i co? Po 2 miesiącach całkiem wysiadły pamięci na tej grafie... Temperatura karty po OC w stresie wynosiła aż 58 stopni, więc nie wiem co z nią było nie tak... Teraz ten złom leży w pudełku i czeka na lepsze czasy (aż ktoś go w końcu ode mnie kupi xD).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...