Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

makain

Poważny problem

Polecane posty

Witam

Mam poważny problem wiec tak coś mi sie stało z kontem administratora posiadam viste gdy właczam to konto administratora to mi sie pojawia czarny ekran i pasek zadań tylko gdy che najechać na pasek zadań to mi sie zawiesza komp.

Myśle ze jedynie co będzie w stanie to naprawić to zmiana konta administratora na zwykłe lub przywracanie systemu

ale zeby to zrobic to trzeba wejść w panel sterowania ale nie moge bo jak klikam na pasek zadań to mi sie komp zawiesza wiec

moje pytanie brzmi jaki jest skrót klawiszowy zeby otworzyć panel sterowania

Proszę o odpowiedz bo nic nie mogę zrobić bo nie mam dostępu do konta administratora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zrób najpierw przywracanie. Zmiana typu konta raczej niewiele da. Poza tym chyba nie ma skrótu do panelu sterowania...

[EDIT]

No i obecność wirusa wysoce prawdopodobna...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Menedżer zadań działa? Jeśli tak, to zobacz jakie procesy są uruchomione. Poza tym spróbuj otworzyć partycję wciskając Klawisz Windows + R i następnie wpisując w okienko, które wyskoczy C:.

Napisz, czy coś z tych rzeczy działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak można przez to otworzyć Panel sterowania, ale najpierw wypada sprawdzić co jest problemem.

Spróbuj otworzyć przeglądarkę, w tym celu w Menedżerze zadań na karcie procesy kliknij Nowe zadanie (albo Nowy proces, nie pamiętam dokładnie) i w polu, które wyskoczy wpisz nazwę przeglądarki (np. firefox, opera, iexplore (dla Internet Explorera)) i ściągnij na dysk program OTL. Uruchom go, w sekcji Rejestr - skan dodatkowy zaznacz opcję Użyj filtrowania (resztę opcji pozostaw bez zmian) i rozpocznij skanowanie. Wrzuć na forum obydwa wygenerowane logi. To być może wyjaśni co może być problemem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Od kiedy takie rzeczy w ogóle działają? Myślałem, że wpisujesz nazwę procesu, a nie nazwę umowną tego procesu. Nic z tych rzeczy nie działa, zarówno na 7 jak i Viście, przed chwilą sprawdzałem.

edit:

A w polskiej wersji nie działają :/LiOx mógł sprostować, że chodzi o angielską wersje

edit2:

Tak, mi też w polskiej wersji wszystko działa. Po prostu nie wiedziałem, że komendy mają być po angielsku ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w angielskiej wersji Windows 7 wpisanie Control Panel działa, podobnie jest z Desktop, czy Documents. W Windows 7 Win+R jest już dosyć funkcjonalnym skrótem, choć jeszcze trochę mu brakuje do Alt+F2 z KDE4. Jeśli polskie nazwy nie działają, to sprawdź angielskie.

[fake edit]

Eee? Ten program sam z siebie przy skanowaniu nic nie mógł naprawić. Poproszę jednak o te logi. Do tego dorzuć screena z zakładką Health z programu HD Tune.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sUk

Sprawdziłem w XP - w wersji PL działa wpisanie "control panel" - w Viście też musi działać... Fakt to nie to samo co wpisać "panel sterowania".

Dynks w tym, że Visty już prawie nie używam odkąd przesiałem się na "siódemkę" - a tam to okienko (zwłaszcza współpracujące z indeksowaniem dysków) jest bardzo funkcjonalne - takie skrótowce jak "usługi" (w XP trzeba wpisać "services.msc") też się przydają. I cześć funkcji Vista / 7 może mi się mylić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...