Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MamCzarneSkarpetki

Rozwiązany: 4870 1GB problemy z działaniem

Polecane posty

Długo się zmianą reszty kompa nie nacieszyłem, bo karta dalej robi problemy. Nie mam już zielonego pojęcia, co ją może boleć. Dalej chodzi normalnie np. w World of Tanks czy nawet w Furmarku. Ostatni problem jaki napotkałem to Crysis Benchmark 1.4. Problem (biały ekran/brak sygnału) występuje tylko przy jednym teście -

. I dopiero w połowie drugiego jego przejścia. Resztę mogę puszczać kilkukrotnie pod rząd bez żadnych problemów.

Zasilacz OCZ 500W

karta na standardowych zegarach 750/900

Reszta:

i7 950

4 GB RAM

X58A-UD3R

Wszystko wymienione ostatnio, ale przed wymianą też były identyczne problemy. Zmieniłem też dysk i chłodzenie - ze starego kompa został tylko zasilacz i karta. Przegrzewanie można wykluczyć od razu, karta nie przekracza 62 stopni po 30-minutowej zabawie furmarkiem, a procesor 55 przy prime95.

Próbowałem ją podłączyć do starego CRT i co ciekawe, też się wysypało, ale pokazało niedozwoloną częstotliwość i coś około 140 Hz. LCD po prostu pada. Nie pomaga wymuszanie w ccc odświeżania na natywne 60, ani zabawa Catalyst A.I. Próbowałem też przełączyć kabel do drugiego wejścia na karcie i zmienić przejściówkę - nic.

Proszę o pomoc. :)

P.S. Karta jest na gwarancji, ale poza paroma przypadkami jest raczej sprawna. Są szanse na wymianę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawa sterownikami od monitora nie przynosi efektów. Jest podłączony kablem analogowym z przejściówką przy karcie. Jutro kupie kabel DVI-D i sprawdzę. Jest jakaś szczególna różnica w kablach o różnych cenach czy wystarczy coś takiego?

EDIT: Jeszcze jedno pytanko - kupować dual link czy single? Mam monitor 1920x1080 LG FLATRON M237WDP i wspomnianą HD4870.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana kabla nic nie pomogła. Dalej test dochodzi do tego samego miejsca, a potem monitor traci sygnał (najprawdopodobniej łapie za duże odświeżanie).

Po zaznaczeniu w CCC opcji "Reduce DVI frequency on high-resolution displays" padło jeszcze szybciej. W zasadzie po około 10 sekundach testu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie siedzę na winXP 32-bitowym. Niedługo planuję przesiadkę na 7 64.

Próbowałem jeszcze zablokować odświeżanie jakimś programikiem, którego nazwy już nie pamiętam i ATI tray tools. Nie przyniosło efektu. No i parę razy zdarzyło mi się, że miałem brak sygnału po restarcie i pomagało dopiero wyłączenie/włączenie listwy. Sprawdziłem wszystkie opcje i ich kombinacje w "Digital Panel" w CCC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj tak:

Start > Uruchom ... i tam wpisz dxdiag. Przejdź do karty Więcej pomocy i kliknij Zastąp. W okienku wpisz maksymalną dopuszczalną częstotliwość dla Twojego monitora i zatwierdź zmiany. Zresetuj system i zobacz, czy coś to poprawiło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnej poprawy, niestety.

Odkryłem, że to samo się dzieje także w innych testach, ale jak puszczę jeden po drugim. Wygląda na to, że jak karta pochodzi trochę pod dużym obciążeniem to staje się niestabilna, chociaż dziwne, że nie okazuje tego w programach testujących. Muszę chyba sprawdzić te napięcia.

Zrzut z HWM:

napiecia.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem teraz przez bios. 12V trzyma stałe 12.365. Reszta wartości też jest zbliżona do prawidłowych. Jedyne, co mnie zdziwiło, to to, że na linii 5V co jakiś czas następował szybki przeskok (nie zdążyłem nawet odczytać wartości) i powrót do poprzedniego napięcia. To normalne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...