Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

BloodDeath

Jak połączyć PC z TV do oglądania filmów

Polecane posty

Witam.

Mam zamiar połączyć komputer z telewizorem Sharp. Telewizor ma wyjście antenowe (oczywista oczywistość), słuchawkowe oraz 2 eurozłącza. W domu mam przejściówkę SCART-Composite i S-video oraz dołączoną do karty graficznej przejściówkę DVI-VGA

Zastanawiam się jak połączyć PC z TV tak żebym mógł oglądać filmy z kompa oraz czy jest w ogóle sens. Dodam że kabel musi mieć co najmniej 10 metrów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc to jest tak: najprostszym sterownikowo i programowo rozwiązaniem byłoby podpięcie TV albo jako ekranu obok, albo jako duplikatu pulpitu, ale wybór jest twój. Wystarczy, że znajdziesz gdzieś na giełdzie elektronicznej lub w sklepie internetowym (od biedy pewnie w jakimś RTV-AGD też się znajdzie) kabel, chyba najlepiej Euro do DVI-D, ewentualnie Euro do VGA. Bo zakładam, że niczym lepszym nad SCART w telewizorze nie dysponujesz. Zabawa w przejściówki może być złym pomysłem, bo dopóki nie stosujesz łączy optycznych będziesz stratny na każdym metrze kabla i na każdym styku, więc zminimalizuj ich ilość. Innymi słowy, najlepiej znajdź kabel który połączy bezpośrednio posiadane przez ciebie gniazda, bo przejściówki mogą też znacząco pogarszać jakość obrazu wyjściowego (obniżona rozdzielczość rzeczywista co najmniej). Upewnij się co do tych 10 metrów, bo jak już wspomniałem - każdy metr to strata. Przy metrze-dwóch różnicy nie widać, ale przy twojej długości może już zacząć być zauważalna. Zmierz w miarę dokładnie i dodaj np. metr, góra dwa, okładu.

Co do wyboru trybu wyświetlania - tu dość istotne jest jaki format ma TV, a jaki monitor. Jeśli oba 4:3 albo oba 16:9, spokojnie duplikuj pulpit. Przy różnych, jeden musi być przedłużeniem długiego (ze względu na różne problemy przy współpracy komputer-telewizor najlepiej ekran numer 1 niech będzie na monitorze). Jeśli jeden sposób wyświetlania nie działa, próbuj drugiego. Najwyżej będziesz się bawił w zmianę proporcji obrazu odpalając np. na PanScanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyłem że odległość między komputerem a telewizorem to około 9 metrów. Więc takie przy takim połączeniu to pogorszenie obrazu będzie duże? Bo w tej sprawie jestem kompletnym laikiem. Z trybami wyświetlania sam jakoś pokombinuję tylko chciałem wiedzieć jakiego kabla użyć. I czy będę miał wtedy dźwięk czy muszę tam doprowadzić jakoś głośniki podłączone do komputera?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...