Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

DanteXXX

Router do 300-400zł

Polecane posty

Witam. Tak, jak w temacie, interesuję mnie kupno routera. Chodzi mi o to, aby miał dobry zasięg, gdyż z dotychczasowym sprzętem bardzo często rozłącza się internet :/ Łącze jest dzielone na 2 komputery ( jeden ok. 15m od routera, jeden piętro wyżej, odległość taka sama). Proszę o pomoc ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach, sorry. ^^ Po prostu rzadzko piszę na forum :b. Więc tak:

1. Maksymalna cena, jaką mogę przeznaczyć na router to 400zł

2. Moim usługodawcą internetowym jest Netia

3. Moja obecna szybkoś to 1mb, ale niedługo zmieniam na 20mb

4. Mam już sieć, interesuję mnie tylko sam router

5. W sieci będą działały dwa urządzenia

No i to tak właściwie wszystko ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm.. Skoro router ma obejmować tylko zasięgiem to wszystko i nie potrzeba zaawansowanych opcji, to IMHO nie potrzeba routera za 400 zł. Nie wiem z jakich materiałów i jakiej grubości są ściany ale proponuję taki router: TP-Link W8960N. Jeżeli nie obejmie zasięgiem drugiego piętra to albo dokupisz mocniejsze anteny albo Access Pointa i połączysz go kablem z drugim piętrem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem też nie potrzebujesz routera za 400zł co najwyżej odpowiednio zorganizowanego schematu sieci. Z brakiem zasięgu możesz sobie poradzić poprzez:

- rewizję sprzętu który posiadasz (update firmware routera, sprawdzenie podobnych przypadków w google w przypadku modelu który używasz, zmianie rodzaju wifi który używasz (np. jeżeli używasz "n" przełącz się na "g" itp,itd)

- zmianie elementów nośnych sieci (wymiana anteny w routerze, przerzucenie się na AP podłączony kablem do routera jak wspominał politan czy nawet wymiana kart bezprzewodowych w urządzeniach odbiorczych lub podłączenie do nich pomocniczych anten odbiorczych).

Wymianę routera stosuje się wtedy gdy jest się absolutnie pewnym że to on jest winowajcą. Poza tym routery za 400 zł dają możliwość np zrobienia z nich multimedialnego serwera czy ściągarki torrentów a nie koniecznie muszą dawać poprawę sygnału.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci polecam Linksysa bo są to bardzo dobre routery w świetnej cenie. Sam posiadam model WAG54G2. Działa bezproblemowo, nie przywiesza się, nawet przerwy w dostawie prądu nie restartują jego ustawień ( zdarza się tak w edimaxach). Jeżeli chodzi o TP-linka to bym odradzał. Ich cena mówi za swoje. Ja miałem z nimi nieprzyjemne doświadczenia. Największy zasięg jest gwarantowany przez standard 802.11n. Jednak to wymaga w twoim przypadku najpewniej wymiany bezprzewodowych kart sieciowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci polecam Linksysa bo są to bardzo dobre routery w świetnej cenie.

Linksys nie nastawia swoich produktów na te, z wbudowanymi modemami, tak więc nie ma w ich ofercie nic godnego polecenia w tej cenie.

Jeżeli chodzi o TP-linka to bym odradzał. Ich cena mówi za swoje.

Największy zasięg jest gwarantowany przez standard 802.11n.

Oba to nie prawda. Od kiedy cena decyduje o jakości urządzenia ? To raz. A dwa to to, że standard N ma większy zasięg... Bzdura.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. Ogólnie to ja mam teraz router firmy Lantech, model WR-5000 II. Na początku sprawował się świetnie, lecz po ok. pół roku zaczął się psuć :/ Połączenie z sięcią po włączeniu routera trwa kilka godzin, jest bardzo słaby zasięg itp. Czym to może być spowodowane?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o TP-linka to bym odradzał. Ich cena mówi za swoje.

Największy zasięg jest gwarantowany przez standard 802.11n.

Oba to nie prawda. Od kiedy cena decyduje o jakości urządzenia ? To raz. A dwa to to, że standard N ma większy zasięg... Bzdura.

Poczytaj o 802.11n. Jeżeli wikipedia Cię nie zadowala to jest tam link do specyfikacji. Według specyfikacji zasięg n wynosi 110m, g wynosi do 90 m.

Tańszy sprzęt jest produkowany z gorszych podzespołów co jest logiczne. A TP-Link na pewno nie dorównuje Linksysom (by Cisco) :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiedziano także zwiększenie zasięgu do około 110 m i więcej w terenie otwartym.

Tak twierdzi wikipedia. Tak więc zapowiedziano to nie jest coś dokonanego. Tak się składa, że routery używane są najczęściej w domach a nie otwartej przestrzeni i jedyne czym różni się zasięg N od G to MIMO co nie zmienia faktu, że na routerze gdzie jest MIMO będą miał taki sam zasięg na G jak i na N. Wikipedia daje teorię ale testy w praktyce są bardziej miarodajne.

Tańszy sprzęt jest produkowany z gorszych podzespołów co jest logiczne. A TP-Link na pewno nie dorównuje Linksysom (by Cisco) .

Tylko powiedz mi w czym nie dorównuje ? Bo tak się składa, że jeżeli ktoś chce mieć coś, co tylko działa prawidłowo nie potrzebuje Linksysa, którego ceny zaczynają się od 250 zł i na dodatek w nowych urządzeniach stosuje słabsze, anteny wewnętrzne. Na dodatek części Linksysa też są produkowane w Chinach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że wszystko produkują w Chinach nie znaczy że jest tandetne. G też swojego nie osiąga. Dużo zależy od anten odbiornika i nadajnika. Nie wiem czy używałeś standardu N. Ja miałem przyjemność go używać przez pewien czas. Zasięg jest zdecydowanie większy, bo mój laptop obsługuje tylko a,b i g. Sieć z którą się łączyłem była wykrywana w całym budynku przez mojego laptopa ale się nie mogłem połączyć gdy byłem zdecydowanie dalej (mimo że była wykrywana) :).

Tak się składa, że routery używane są najczęściej w domach a nie otwartej przestrzeni i jedyne czym różni się zasięg N od G to MIMO co nie zmienia faktu, że na routerze gdzie jest MIMO będą miał taki sam zasięg na G jak i na N

Ja tu mówię o N a nie o B, czyli mamy router i kartę sieciową w standardzie N!!!

Jeżeli wiesz co to jest Livebox( taki od TP :) ) to mogę ci go porównać z Linksys WAG54G2. Livebox: wiesza się czasami, gdy są problemy z prądem (elektrycy bawili się) restartował ustawienia, nie łączył się czasami automatycznie z internetem. Linksys: nie traci ustawień, do tej pory nie zawiesił się, jak się nie chce połączyć to odłączam go od prądu i po włączeniu zaskakuje. I dodam że oba DZIAŁAJĄ PRAWIDŁOWO!!!!!!! Poza tym ceny Linksysa zaczynają się od trochę ponad 200 zł za dobry !!! router ADSL. Poza tym antenki mimo że wbudowane nie są wcale takie słabe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie znam się na routerach i nie aktualizowałem sprzętu, ale wiem na pewno że w routerze nic nie było zmieniane

Przywróć router do domyślnych ustawień i skonfiguruj od nowa. Być może to pomoże w sprawie twojego routera. Ew. sprawdź czy dostępna jest aktualizacja oprogramowania.

Dużo zależy od anten odbiornika i nadajnika.

No i sam sobie odpowiedziałeś na wszystko.

Nie wiem czy używałeś standardu N. Ja miałem przyjemność go używać przez pewien czas. Zasięg jest zdecydowanie większy, bo mój laptop obsługuje tylko a,b i g. Sieć z którą się łączyłem była wykrywana w całym budynku przez mojego laptopa ale się nie mogłem połączyć gdy byłem zdecydowanie dalej (mimo że była wykrywana) .

Technologi N używam na co dzień. Miałem Linksysa WRT610N. Zasięg był nieznacznie lepszy niż na TP-Linku WR543G i to tylko przez MIMO.

Ja tu mówię o N a nie o B, czyli mamy router i kartę sieciową w standardzie N!!!

A ja mówię ciągle o wszystkich standardach. Karta sieciowa w standardzie N zbiera dalej sygnał bo ma MIMO. Jeżeli router ustawisz na G i kartę sieciową z MIMO na G to wszystko będzie i tak w takim samym zasięgu.

Linksys: nie traci ustawień, do tej pory nie zawiesił się, jak się nie chce połączyć to odłączam go od prądu i po włączeniu zaskakuje. I dodam że oba DZIAŁAJĄ PRAWIDŁOWO!!!!!!! Poza tym ceny Linksysa zaczynają się od trochę ponad 200 zł za dobry !!! router ADSL. Poza tym antenki mimo że wbudowane nie są wcale takie słabe

TP-Link też nie traci ustawień. Działał prawidłowo bez reboota przez ponad 260 dni. Nie wmówisz mi też że wbudowana antenka z zyskiem 3dBi jest mocniejsza od zewnętrznej z 5dBi..

Koniec już dyskusji. Jeżeli chcesz omówić dalej tą sprawę to zapraszam albo na GG albo na PW.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...