Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ArturMilan

Rozwiązany: Router do użytku domowego

Polecane posty

Witam wszystkich forumowiczów. Piszę jako kompletny laik w sprawach sieci ( ważne by działało). W komputerze stacjonarnym mam internet z kablówki ( Vectra). Ostatnio kupiłem laptop i chciałbym mieć także tutaj internet. Facet w Vectrze poradził zakup routera. Dzisiaj właśnie takowy sprawiłem sobie ( firmy TP). Po podłączeniu wg. obrazków i jakiś wstępnych konfiguracjach ( pisanie na pasku adresu http://192.24....) okazuje się, że internet mam tylko na laptopie ( który to miał być tym " chwastem" podłączającym się pod PC), a na stacjonarnym go brak. Gdzie zawiniłem przy ustawianiu? Można jakoś to skonfigurować? Jest możliwość, że Vectra zastrzegła sobie, że w jednym domu działa internet na jednym komputerze, a na drugim w tym czasie nie? Toż router winien rozwiązać problem dzielenia się internetem. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj dokładną markę i model routera.

TP-LINK TL-WR543G

Komputer podłączony jest kablem ?

W sensie czy przez modem? Tak.

Piszę właśnie z laptopa ciągnącego internet przez router. Nasuwa mi się kilka myśli jak:

w panelu sterowania w połączeniach sieciowych przy ikonce połączenia lokalnego jest opis " ograniczenie lub brak łączności" - czy to wina podłączenia wszystkiego? A może laptop blokuje w opcjach internetowych podłączanie się pod siebie?

próbowałem podłączyć sam router, tak by i komputer i laptop korzystał z jednej " puszki" - próba zakończyła się fiaskiem. Czemu o tym mówię? Facet z Vectry stwierdził, że za 10zł ekstra miesięcznie przyszedłby facio i zamienił modem na router.

jest możliwość, że usługodawca zablokował dzielenie się połączeniem z innym komputerem?

w instrukcjach należy wejść w http i cyferki by połączyć się z kreatorem połączenia z routerem. Czy wykonać tą czynność należy na obydwu komputerach czy tylko na " ciągnącym" laptopie?

czy brak połączenia z siecią może wynikać z takiego samego IP? Zdaje mi się, że różni się ono cyferką, ale tak czy inaczej pytanie wydaje się w mojej sytuacji istotne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie czy przez modem? Tak.

Przełącz komputer pod router. Tak by wszystko było w jednej sieci. Komputer i laptop nie będą widziały się w jednej sieci skoro PC podłączony jest do innego urządzenia a laptop jest za NATem.

jest możliwość, że usługodawca zablokował dzielenie się połączeniem z innym komputerem?

Nie. To ty rozdzielasz internet swoim urządzeniem więc nie ma opcji blokowania czegokolwiek.

w instrukcjach należy wejść w http i cyferki by połączyć się z kreatorem połączenia z routerem. Czy wykonać tą czynność należy na obydwu komputerach czy tylko na " ciągnącym" laptopie?

Wykonujesz to tylko na jednym komputerze po czym dostęp do sieci powinien być już na obu komputerach.

czy brak połączenia z siecią może wynikać z takiego samego IP? Zdaje mi się, że różni się ono cyferką, ale tak czy inaczej pytanie wydaje się w mojej sytuacji istotne.

Definitywnie może. Zobacz czy na routerze masz włączone DHCP i czy karta w PC ma ustawione pobieranie IP na automatyczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełącz komputer pod router. Tak by wszystko było w jednej sieci. Komputer i laptop nie będą widziały się w jednej sieci skoro PC podłączony jest do innego urządzenia a laptop jest za NATem.

Spróbuję aczkolwiek wcześniej mi to nie wyszło. Może czegoś nie podłączyłem. Tak czy inaczej sieci nie było na żadnym z nich.

Definitywnie może. Zobacz czy na routerze masz włączone DHCP i czy karta w PC ma ustawione pobieranie IP na automatyczne.

Patrzyłem przez pół nocy po różnych poradnikach i sprawdzałem to co inni sugerowali. Sprawdzałem te rzeczy i jest włączone DHCP oraz aut. pob. IP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Serwer 192.168.1.1 zbyt długo nie odpowiada." =/= - coś mi nie chce ten http wejść.

Skoro mam internet na laptopie, a brak go na komputerze z podłączonym modemem ( próba używania samego routera zakończyła się fiaskiem) przy jednoczesnym zaznaczeniu, że wszystkie kontrolki z modemie i routerze świecą się w sposób wskazujący na poprawne działanie modemu i routera. A jednak na PC jest informacja, że połączenie jest z zaporą. Po wyłączeniu na chwilę zapory bezpieczeństwa informacja ta zniknęła, ale nadal internetu brak. Gdzie leży problem? Może trzeba coś w komputerze po prostu odblokować?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...