Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Anjinsan

Wygodne słuchawki do 100

Polecane posty

Witam!

Mam chyba jakąś dużą głowę, a na pewno duże uszy. Mam bardzo dobre słuchawki do muzyki, ale wytrzymuję w nich jedną, najwyżej dwie płyty (czyli ok. 1-1,5 godziny), potem zaczynają mnie boleć uszy. Poszukuję jak najwygodniejszych słuchawek, tak aby wytrzymać kilka godzin przy komputerze. Dobrze gdyby dźwięk miał też przyzwoitą jakość, bo przyznam, że jestem trochę pod tym względem rozpieszczony. Cena do 100 zł. Rozwiązaniem byłyby tzw pchełki, ale jakość dźwięku w takich jest znacznie słabsza. A może się jakieś dobre też znajdą... Będę wdzięczny za wszelkie propozycje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś "rozpieszczony" jeśli chodzi o jakość muzyki i szukasz słuchawek do 100 zł. To się nie łączy. Ostatnio kupiłem Sennheiser'y HD 201 grają nawet nieźle jakby patrzeć na ich cenę, a mianowicie 75 zł. Niestety są trochę ciche. Jak napiszesz jakie masz te słuchawki, których używasz teraz będzie łatwiej znaleźć większe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ważną sprawą jest jakiej muzyki słuchasz, bo nie każde słuchawki do wszystkiego się nadają. ^^ O ile np. z jakimiś "technami" problemów mieć nie powinieneś, to już nalezienie czegoś do rocka/metalu w tej cenie graniczy z cudem*... :(

*wiem, bo sam mam zamiar takie niedługo kupić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś "rozpieszczony" jeśli chodzi o jakość muzyki i szukasz słuchawek do 100 zł. To się nie łączy. Ostatnio kupiłem Sennheiser'y HD 201 grają nawet nieźle jakby patrzeć na ich cenę, a mianowicie 75 zł. Niestety są trochę ciche. Jak napiszesz jakie masz te słuchawki, których używasz teraz będzie łatwiej znaleźć większe.

Zdaję sobie sprawę, że "jakość" i "100 zł" raczej nie chadzają w parze. Ale tych będę używał wyłącznie do komputera, więc chodziło mi raczej o możliwie dobrą jakość. Zdaję sobie sprawę, że nie padnę na twarz z zachwytu. Nad tymi HD 201 już rozmyślałem. Jak się sprawują przy dłuższym posiedzeniu?

Obecnie mam Audio Technica ATH M40fs.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KSC75 mają neutralne brzmienie więc nadają się do większości gatunków muzycznych, ponadto jeżeli chodzi o jakość dźwięku to są uważane, za najlepsze słuchawki w cenie do 150 zł.

W cenie do około 100 zł są co najmniej trzy modele lepsze od Hd 201. Są to: wyżej wspomniane przeze mnie KOSS KSC75, Philips SHP5401 oraz Philips SHP2700.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swojego czasu uzywalem Creative fatality HS-800 zdaje się, te 1sze fatalki, nie usb.

Grały całkiem nawet, chociaz nie wróciłbym do nich w chwili obecnej (Maya44 + wzmacniacz sluchawkowy lampowy + Sennki HD 600)

Natomiast ze zintegrowanym dzwiękiem (smiesznie to brzmi przy karcie x-fi) graly bardzo przyzwoicie. ;) niestety minusem jest kabel ktory wymienic nalezy asap.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sennheiser'y HD 201 grają nawet nieźle jakby patrzeć na ich cenę, a mianowicie 75 zł. Niestety są trochę ciche

HD201 za ciche? A moze jestes (bez urazy) za gluchy? Te sluchawki nie wymagaja nawet zadnego wzmacniacza, a Ty piszesz, ze sa za ciche... Doradzam szybko odwiedzic lekarza, bo brzmi to nie tylko komicznie, ale i dosc przerazajaco.

@topic - Zikmu temat chyba wyczerpal. HD201 do zbyt wygodnych sluchawek nie naleza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Pozwolę sobie na małe podsumowanie. Z pewnym przekąsem zauważę, że jedynie Zikmu zrozumiał tytuł tematu i treść postu otwierającego. Jego propozycja, a mianowicie Koss KSC75 jak na razie jest chyba najlepsza. Sposób zakładania słuchawek sprawia, że jest nadzieja, że ani głowa ani uszy nie będą bolały po 2 godzinach. Jednocześnie znalezione przeze mnie opinie w necie wskazują, że przy ich cenie oferują bardzo dobrą jakość. Dokładnie tak jak chciałem. Również o Philipsach SHP 5401 znalazłem bardzo pochlebne opinie. Nie wiem niestety jak z ich wygodą. Co prawda uważa się je za wygodne, ale przy moich uszach różnie to może być.

Przypominam, że głównym kryterium jest wygoda. Cena słuchawek powinna oscylować poniżej 100 zł. A jeżeli będą przy tym oferowały przyzwoitą jakość dźwięku to tylko lepiej.

Nadal będę wdzięczny za dalsze propozycje, a jeżeli nikt się nie wypowie przez, powiedzmy, 3 dni, będę uważał temat za zamknięty i poszukam wspomnianych Kossów KSC75.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może KOSS UR-40? Są otwarte, więc powinny być wygodniejsze od Twoich, zamkniętych (jak dla mnie są dobre, ale skoro u Ciebie to uszy stanowią problem, to nie jestem pewien).

Ale obecnie chyba chodzą po ponad 100 zł (choć tata kupił w okolicach stówki kiedyś)...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Cię muszę zmartwić, bo akurat w moim przypadku po jakichś 2-3 godzinach trzymania KSC-75 na uszach czuć ból. Mowa tu o górnej części małżowiny. Nie wiem czym jest to spowodowane, może ucho po prostu ma dość przylegania do niego twardej gumy. Ale do tych 2 godzinek spokojnie można je trzymać, a jak na te pieniądze to grają świetnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...