Skocz do zawartości

Guild Wars (1, 2)


Polecane posty

Ja bym jednak bardzo jedynki do dwójki obecnie nie porównywał. Są to dwie całkowicie odmienne gry, które łączy tytuł. Może kilka założeń zostało takich samych, jednak wszystko inne diametralnie się różni - przez co gra stała się milion razy lepsza niż pierwowzór.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Ja tam dawno temu posiadałem konto do pierwszej części wraz z dodatkiem Factions, chciałem przypomnieć sobie jak się grało w nim i wogole, ale teraz zauwazylem ze maja w jedynce dodatkowe zabezpieczenie czyli jak sie nazywa ktoras z postaci,

a ja juz dawno nie pamietam ;p

ale chetnie sobie zamowie guild wars2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP Napisz do supportu (support@guildwars.com) jak wygląda sprawa to na pewno ci pomogą. Może to pewnie chwile potrwa, ale warto odzyskać, chociażby po to, żeby mieć dostęp do Hall of Monuments w GW2. Da ci to dostęp do paru fajnych bajerów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos HoM - używacie skórek broni i zbroi? :P Bo ja się zorientowałem, że zupełnie o tym zapomniałem i mi na tym nie zależy, ponieważ całkiem często znajduje jakiś sprzęt, który podoba mi się bardziej, niż skiny z HoM-a...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do skinów zbroi - IMO system ma jedną wadę. Teoretycznie, powinniśmy z tego korzystać na początku, bo później będziemy mieć świetny sprzęt zdobyty w dwójce. Ale jest to niepraktyczne, bo początkowo sprzęt zmienia się zbyt szybko, żeby opłacało się za każdym razem lecieć do NPCa w Hall of Monuments...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić Guild Wars 1 z wszystkimi dodatkami za około 80zł z tego, co wiem. Serwery będą działać nadal, więc możesz spróbować z tą wcześniejszą grą. Kupować konta nie radzę, bo łatwo można się go potem pozbyć. Jeśli żal ci kasy to nie kupuj i tyle, jednak nie znajdziesz taniej przez następny rok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to bardziej czy można kupić np sam klucz bądź coś w tym stylu. Bo na allegro widzę z reguły w cenie 179 to samo w sklepach. Najtańsza edycja jaką widziałem kosztowała 150. Szkoda mi bo byłem na każdym beta weekendzie i żal trochę teraz czytać o wrażeniach z gry innych confused_prosty.gif I żeby nie wyszło że jestem jakimś trollem, który płacze że gra droga tylko po prostu wydałem ostatnio trochę na całą sagę wiedźmina i budżet się zmniejszył a 180 zł to dużo mimo wszystko tym bardziej dla mnie kiedy się uczę i hajsem nie szastam. Dalej nie wiem czy warto jest tyle wydać. Beto to nie to samo co już wypuszczone mmo. Boję się aby nie skończyła jak tor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boję się aby nie skończyła jak tor.

TOR to inna gra i do tego jeszcze do niedawna była w pełni płatna. GW nie będzie płatne(co miesiąc) i zostanie tak, jak było. Nie muszą grać w tą grę miliony. Wystarczy, że raz kupili i oni się cieszą, bo jak wydadzą dodatki to ludzie wrócą, bo ANet robi takie dodatki(kompletnie nowy ogromny content), że warto kasę wydać. Dlatego jeszcze ludzie grają w GW 1, chociaż już tylko na ENG dystryktach w większości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was kilka pytań w kontekście PVP mianowicie: chodzę na te mecze i zdobywam glory point i bije rangę rabitta-mam chyba 2 lv, za glory points kupuje sobie skrzyneczki i recki na różne części pancerza, te przemioty które wypadną ze skrzyń salvaguję-ide do mistic forge wrzucam recke, dusty i próbuje coś ulożyć ale ciągle czegoś brakuje. Jak rozumiem ta kuźnia służy do wyrobu skórek na sprzęt PVP czyli tiery tak? Doczytałem, że potrzeba tokena na swoją rangę w moim przypadku rabbid token gdzie go zdobyć? I jeśli chodzi o WvWvW tam zdobywa się badge na zakup tych epickich setów na 80 lv?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... Nie wiem, czy w Forge można robić itemy PvP :P Wiem, że można robić do PvE, wrzuciłem tam 4 zielone i wypadł mi nowy. Z PvP szczerze mówiąc nie wiem jak to wygląda, dopiero właściwie jeden mecz rozegrałem... Po egzaminie jutrzejszym zacznę nołlajfić, to ogarnę ten temat z ciekawości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wiesiu87 Chodzi Ci chyba o tokeny na przedmioty. Można je kupić w Heart of the Mist u sprzedawcy. Kupujesz je za punkty glory i wtedy token na dany przedmiot (każdy przedmiot ma swój token! shost bow, light coat etc.) łączysz z itemami z salvage'u. Na obrazku sprzedawca, a na moich plecach wykrafcony skin łuku biggrin_prosty.gif.

http://i45.tinypic.com/k2im9y.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, zastanawiam się nad kupnem GW2 ale mam pewien dylemat. Otóż słyszałem, że gra jest ułatwiona niemal pod każdym względem, i w 100% przystosowana dla casualowców. Czy hardkorowy gracz znajdzie w tej produkcji cos dla siebie? Ogólnie na 1 miejscu stawiam dobre open PvP, w którym lepszy jest ten, kto ma lepsze eq i więcej skilla (żadnego śmiesznego skalowania i ułatwień pod tym względem) i to, żeby nie każdy leszcz latał z pro itemkami, ludzie widząc moją super zbroje wschodu księżyca +9 mają mi zazdrościć :P To tylko takie 2 przykłady, bo z tego co wiem, chyba żadnego triala nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Open PVP nie uświadczysz w grze, gdyż gra jest podzielona na PVE i PVP A walki PVP odbywają się na zupełnie innych mapach wiec z gankowania, ubijania innych podczas gdy on bije moby nie ma mowy. W PVP wygrywa ten kto ma skill, nie ekwipunek i lepiej korzysta z umiejętności postaci. Jeśli lubisz grę hardkorową weź thiefa i atakuj 5 mobów na raz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok a co konkretnie trzeba mieć poza tym tokenem, żeby takowy np łuk zrobić? Bo na razie to jak ze skrzynek mi dropią itemki to nie są zbyt epickie z wyglądu:D Ale to pewnie dlatego, że mam dalej rabbita

Ja nie wiem czy to, że dalej jesteś najniżej rangą ma jakieś znaczenie. Po prostu idź do sprzedawcy z obrazka, który wcześniej zamieściłem. U niego na drugiej zakładce kupisz tokeny (do stworzenia jednego przedmiotu potrzebny jest jeden token). Zaopatrz się w salvage kit i wszystkie itemki, które wypadną Ci z skrzynek po prostu "salvaguj". Z salvage'u będziesz zdobywał itemy, które w Mystic Forge możesz przerabiać na skiny smile_prosty.gif. Dodajesz po prostu token pożądanego przedmiotu np. jeśli chcesz Sworda to kupujesz Sword token, idziesz do MF i tam wrzucasz jedną sztukę Sword Token + itemy z salvagu.

Cały myk polega na tym, że itemy ponoć tworzą się losowo. Więc musisz próbować stworzyć coś aż do skutku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spooq

Generalnie opisałeś dość dobrze wszystkie rzeczy których Arena starała się unikać tworząc GW2 - czyli dominację farmerów nad resztą graczy, ogólnie obecny poziom frustracji związany z open PvP i ginięciem po raz któryś z rak gracza którego jedyną przewagą nad tobą jest fakt, że nie ma pracy, szkoły, dzieci, żony, życia i cały ten czas poświęcił na grind. Jeżeli lubisz te rzeczy - ewidentnie nie polecałbym zakupu.

A ja mam pytanie do reszty: przymierzyłem się wczoraj do Ascalon Catacombs story mode, poleciałem z randomowym teamem - szło nam nawet nienajgorzej, ale ostatecznie pokonała nas para mesmerów-bossów. Jest na nich jakiś sposób? Próbowaliśmy ich rozdzielić (bo razem są silniejsi), ktośtam miał rzucać kamulcami w gościa żeby go powalić, i raczej koncentrowaliśmy się na lasce - ale nie dało rady. Macie jakieś tipy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP AOE heal. Jeżeli masz w drużynie inżyniera to upewnij się, że ma healing turreta i elite supplies. Bez tego na dungi nie chodzę. Ważne jest też, żeby inni gracze w drużynie też mieli jakiś obszarowy heal (niestety konkretów nie znam, bo nie grałem jeszcze innymi klasami). Wtedy drużyna jest praktycznie niezniszczalna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niby miałem jako nekromanta ze sobą tą studnię co to leczy wszystkich, elem z tego co widziałem też puszczał te swoje wodne czary, ale mówisz że inżynier...hmmm, pomyslimy. Guardian chyba też byłby pomocny, z tymi swoimi protekcjami. Myślę, że jako necro w ogóle wymienię na dungeony well of suffering które z reguły noszę na signet of undeath (czy jakoś tak) - szybkie podniesienie leżących graczy wydaje się być przydatne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno pytanie. Na jakim lvlu była grupa? Bo z tego co zauważyłem, jak się idzie na AC od razu na 30 to jest problem, a jak się idzie później (po 40) to już jest o wiele łatwiej. Niby jest ten cały down scaling, ale gear i tak masz lepszy.

@Spooq tylko no-life'y mają czas na to, żeby wbić do end-game w pare dni. Zwykłym śmiertelnikom zajmuje to parę tygodni, a czasem nawet parę miesięcy.

W GW2 akurat liczy się skill, a nie skórzane zbroje z pośladków jednorożca +10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na nich jakiś sposób?

Sposób numer jeden, który zobaczyłem niedawno:

w pomieszczeniu gdzie jest to max love duo, jest ukryty pokoj. Jak wchodzi się do hali z bossami, to gdzieś na końcu, po lewej stronie są drzwi (prowadzą tam takie małe schodki) i tam połówkę tego duetu można zaciągnąć, zamknąć i ewentualnie tam wytłuc. Drugą połówką zajmuje się jeden zawodnik, który zdoła wytrzymać jej/jego ciosy, do zamknięcia partnera. Zapadnia do otwierania drzwi jest tuż obok nich, kamień do tej zapadni również do znalezienia niedaleko.

Sposób numer dwa, który chyba lepiej i szybciej działa w niektórych przypadkach: jedną połówką niech zajmie się jakiś thief lub guardian, ewentualnie coś co ma skill do wyciągania wrogów i niech po prostu jak najdalej odciągnie przeciwnika.

tylko no-life'y mają czas na to, żeby wbić do end-game w pare dni.

Wypraszam sobie, osobiście wbiłem 80 lvl w 10 dni, a bądź co bądź do roboty łażę. :trollface: Kilku zawodników znam, co też takowy lvl mają, a i tereny Orr na wyludnione nie wyglądają. Co do tych pośladków jednorożca - w grze są exotic armory i bronie (zapewne też legendary, ale tych na oczy nie widziałem). Do których raczej trzeba farmić karmę/golda/trophy/skill pointy/jak zwał tak zwał, bo części kosztują raczej sporo. Ale te dodatkowe bonusy z nich, dają raczej malusią przewagę w PvE, czy WvW nad innymi. Liczą się skille, podobnie jak w jedynce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...