Skocz do zawartości

Guild Wars (1, 2)


Polecane posty

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

To ciekawe, bo pamiętam, że jak jeszcze kilka dni temu sprawdzałem ceny na Empiku i gram.pl to właśnie, na którymś z tych serwisów widziałem edycję kolekcjonerską (albo deluxe? Nie pamiętam dokładnie jak się nazywały :P) za jakieś 300-400zł a kiedy ponowiłem poszukiwania dzisiaj pozycja już zniknęła. Obstawiam więc, że cały nakład poszedł i normalnie dorwać swojej kopii się nie da i trzeba skorzystać z pomocy zagranicznych sieci. Oczywiście mogę się mylić, bo sprawdzam tylko te główne sklepy, z których usług korzystałem ;]

Tak przy okazji to natknąłem się na ankietę, która ma wskazać nieoficjalny, polski serwer w ramach Guild Wars 2 i poza Blacktide widzę, że sporą popularnością cieszy się Underworld ;) Nie mam pewności czy ANet zrobi coś z wynikami ankiety, ale w sumie zakładając, że gra sprzeda się w naszym kraju w sensownym nakładzie to zawsze istnieje opcja dodania typowo polskojęzycznego serwera choć to tylko głośne przemyślenia kogoś kto nie siedzi w branży i nie widzi jak sprawa wygląda od kuchni. W każdym razie, premiero nadejdź - będzie ostro ^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, niektórzy mówią o rewolucji w gatunku, która zmiecie konkurencję (ah, ten już niesławny tytuł pogromcy World of Warcraft - ile produkcji wcześniej było tak nazywanych? ;p) a inni nazywają to ewolucją czyli opieraniu się na dobrze znanych fundamentach z pewnymi modyfikacjami oraz pewnymi zacnymi pomysłami z czego na czele IMO można postawić dynamic eventy oraz 'autorskie' podejście do end-game'u. Gdzieś, w którymś wywiadzie czytałem, że autorzy chcieli zmienić coś w tym zakresie aby gracz do osiągnięcia maksymalnego poziomu i po nim robił w sumie podobne rzeczy (oczywiście w innych questach). Mają - przynajmniej wedle zapowiedzi - naprawdę świetne podejście do spraw mikropłatności gdzie nie będzie itemów dających przewagę (tylko np. boosty czyli rzeczy, które sprawią, że po prostu ktoś wbije 60lvl szybciej od nas) oraz tryb PvP gdzie poprzez zrównywanie obu walczących stron będzie liczył się skill a nie poziom postaci (nie wiem czy sprzęt też nie). Osobiście uważam, że gra odniesie większy sukces niż TOR, ale szczerze wątpię czy sprzeda się tak dobrze jak produkcja Blizzarda :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeglądałem sobie postacie, skille, próbując dojść kogo mam zrobić jako swego avatara. Do tej pory grywałem magami,

w GW2 chciałem spróbować czegoś innego, skłaniam się tu bliżej łowcy lub złodziejowi. Podoba mi się pomysł że skille postaci uzależnione są od posiadanej broni, więc nie ma przeszkód aby stworzyć walczącego dwu-ręcznym mieczem łowcę, lub posługującego się dwoma pistoletami złodzieja. Dużym plusem jest też dla mnie to że nie kradniemy nikomu moba, jeżeli mamy na niego zlecenie dołączamy się do walki a każdy dostaje loot i zaliczenie zadania nie musimy czekać na jego respawn.

czekam z niecierpliwością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Black Shadow

Czyli jest to przeniesienie i ulepszenie rzeczy z GW1 oraz dodanie kompletnie nowych ficzerów. A jak wygląda gra ogółem - czy da się coś zdziałać bez gildii grając solo bądź tylko szukając party przed jakimś trudniejszym questem/instancją (wiem, że to co piszę nijak ma się do założeń gier MMO ale po prostu lubię tak grać), czy dużo jest tam takich duperelek typu crafting, gathering, i inne? Skoro już jesteśmy przy craftingu to jak on wygląda - jest to coś łatwego jak np. w RoM'ie - potrzeba kilka produktów i z reguły nie są one trudno dostępne - czy poziom hardcore znany z Lineage II - zbierasz produkty miesiącami, ogromna szansa na nie powodzenie ale jak już coś wyjdzie to ma się z tego ogromną kasę?

BTW. To czy w dniu premiery, bądź niedługo po niej będzie jakiś trail? Coś na 3-7dni tak jak w RIFT czy WoW'ie? Z chęcią bym tą grę przetestował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już niedługo będzie można zapewne ściągnąć clienta, żeby nie czekać na kuriera z paczką - wiecie może skąd? :)

Co do klas postaci, zdziwiło mnie że na stronie ANet Ranger pokazany jest jako walczący łukami głównie, a nie bronią palną ... Czy będzie można go jednak w nią wyposażyć? Troszkę tak słabo że nie będę mógł nosić przenośnej armaty ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Jedyne dwuręczne bronie, jakie ranger może dzierżyć to oba rodzaje łuków (longbow i shortbow) oraz dwuręczny miecz. Od takich bardziej "technologicznie zaawansowanych" broni jest inżynier, rifle'a może również używać warrior. Jednak są też skille rasowe. I tu mogą spodobać ci się charrowie, którzy jako jeden z elitarnych skilli mają Charrzookę, czyli charrową bazookę wink_prosty.gif

Warto jednak pamiętać, że (tak jak wcześniej pisałem) skille rasowe będą w założeniu mniej efektywne niż normalne skille klasowe i mają po prostu raczej fajnie wyglądać niż nadawać się na high-end dungeony czy wysokopoziomowe eventy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Zdenio

Czyli już wiem, że Engi będzie moją pierwszą klasą do gry :P Widząc zatrzęsienie tych skilii dochodze do wniosku, że tak powinno być w WoW z profesją inżyniera. Wreszcie te "itemki" się by na coś przydawały, a nie tylko do robienia "googli" if you know what i mean :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Jak wygląda sprawa z folderem gry? Obecnie w moim folderze z GW2 znajdują się 4 pliki z czego jeden ma ok. 15GB. Czy po premierze zostanie to jakoś "naprawione"? Obawiam się, że to przez to osoby z mniejszą ilością RAMu mogą mieć problemy z płynnością rozgrywki, a może to tylko wina bety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FiglozofS chodziło chyba o to, że pojedynczy plik trudniej ładuje się do RAM-u niż pareset mniejszych...szczerze mówiąc, nie mam pojęcia, ale mi na 4 ramu hulało, tak że na pewno nie cały plik ładuje się do podręcznej pamięci...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, moje wątpliwości zostały rozwiane. Nie grałem w "jedynkę", może gdybym to zrobił od razu bym się połapał :) Teraz już jestem pewien, że brak płynności w kreatorze postaci to wina bety. Miejmy nadzieję, że finalna wersja będzie stabilna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można ja już sobie go ściągam, trzeba tylko znaleźć oficjalnego downloadera gra ma 25GB a w dniu premiery transfer może spaść na łeb na szyję tongue_prosty.gif

Szukać w google GW2.exe Lub GW2setup.exe

Lub jeżeli ktoś z obecnych testował betę mógł by ten 20mb plik podrzucić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UP Wielkie dzięki. No to teraz czeka mnie trochę ściągania, ale w te kilka dni się raczej wyrobię ( dobrze, że narazie mam stabilne 600 kbs). smile_prosty2.gif

Btw. Siedzę sobie znowu w Skills Toolu i nadal nie mogę wybrać sobie skilli dla engiego. Tyle gadżetów i z większości ciężko zrezygnować mad.gif . Macie może jakiś dobry build dla engiego nastawiony na damage?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...