Skocz do zawartości

Guild Wars (1, 2)


Polecane posty

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Marzą mi się jumping puzzle na WvW jako strefy pokojowe, gdzie można na chwilę przestać martwić się o własny tyłek i ramię w ramię poskakać sobie z invaderami^^ Nic nie denerwuje mnie w GW tak, jak kamperzy w Obsidian Sanctum confused_prosty.gif

Próbowałem zaliczyć ostatnio z koleżanką tryb story Twilight Arbor - nie znaleźli się żadni chętni do pomocy (ani w Caledon Forest, ani w Lion's Arch), więc poszliśmy we dwójkę, czego żałowaliśmy już po spotkaniu z pierwszym championem biggrin_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć działanie Minor Sigil of Water? Bo wydaje mi się, ze ta runka jest bardzo dobra, albo ja ją źle interpretuje? Chodzi o to, że daje nam szanse na kryta i jak trafimy kryta to leczymy sojuszników? jak to działa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grze runa i sigil to dwie odmienne rzeczy - sigile są do broni, runy do pancerza. Nie radziłbym więc używać tych wyrazów zamiennie. Ot, taka podpowiedź.

Sigil ten, jak i cała masa podobnych, działa w ten sposób, że jeśli zadamy krytyczny cios, to wtedy mamy ten % (tutaj 10) szansy na uaktywnienie specjalnego efektu. Sam sigil nie zwiększa szansy krytycznego trafienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie czy moglibyscie mnie oprowadzić po niektórych, wyższo lvlowych rzeczach? Mam na myśli np. Mystic forge - z czym to się je? Jak najlepiej wyjść na craftowaniu przedmiotów? Jak to jest z tymi "Badges of honor" które dostajemy na wvwvw? Czy uda się czasem trafić na jakieś okazje w trading post? Czy lepiej kupować w domu aukcyjnym czy czekać aż dropnie? Na co wydawać karme? Jak łatwo zarobić?

Nabilem jedną postać do 48, 2 do 34 i się zastanawiam czy jest coś na czym łatwo zarobić, coś co mnie znacząco wzmocni lub da mi przewagę nad przeciwnikami. Z góry serdecznie dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy sposób na zarobek to po prostu granie. Farmienie na wyższych poziomach, chodzenie do dungeonów daje spory przychód. Tak na prawdę, to wystarczy chcieć.

Żeby wyciągnąć sensowny zysk z Trading Post, musisz mieć spory wkład i działać hurtowo - inaczej to, co zarobisz, to będą groszowe sprawy. Warto przypomnieć, że na sprzedawane przedmioty nakłada się 15% podatku, więc tym trudniej wyjść na plus. Faktem jest, że często idzie tam dostać przedmioty poniżej ceny kosztu ich produkcji - trzeba po prostu być cierpliwym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karmę łatwo można zarobić wykonując daily i używając tych buteleczek wraz z Karma Boosterem (coś około 6k na butelce wychodzi, o ile się nie mylę). Na co wydawać? Najlepiej na receptury do końcowego craftu, a resztę lepiej w formie butelek (nie są soulbound) chomikować dla innych postaci (można je ubrać za karmę, co jest dużym ułatwieniem).

IMO lepiej wycrafcić itemy/poprosić kolegę z gildii żeby Ci wycrafcił. Exotici można też wyfarmić robiąc dungeony - za zarobione tam tokeny u vendorów w Lion's Arch można kupić sporo ciekawych setów itemów (armor i bronie) z dobrymi statami. Na drop nie ma co zbytnio liczyć, chyba że idzie o wygląd itemu, bo statystyki są zbyt losowe w takim dropionym buildzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do tych itemkow z wvwvw (Badges of honor) - do czego służą?

A co do gildii... Założyliśmy se z kumplami jakąś taką casualowa, ale chyba dopiero teraz dostrzegam jak ja na tym dużo tracę. Pomijam kumpli, bo oni ostatnio rzadko grają :/. Czy łatwo teraz o jakąś gildie, która przyjmie 35 lvl? I czy znajdą się jakieś osoby, obecne na forum, które pykają na serwerze Vabbi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sprawa z Craftowaniem? W jakim craftowaniu wbijać lvl? Na razie craftować, tylko jakieś śmiecie żeby wbic lvl, a potem coś lepszego? Bo akurat craftowania nigdy nie próbowałem, ani przed przerwą w graniu, ani teraz... ;/

I na co wydawać te Badges of Honor, bo wiem że je można w jakiś sposób wymienić, tylko nie wiem dokładnie gdzie i czy się opłaca, czy dozbierać do jakiejś lepszej sumy - na jakieś lepsze itemki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej nie łączyć ze sobą profesji takich, jak Tailor, Leatherworker, Armorsmith, Weaponsmith, Huntsman, czy Artificer - używają w większośći tych samych składników, więc rozwijając je równolegle możesz być zmuszony do dokupowania sporej części materiałów.

Na pierwszy raz warto wybrać dyscypliny, które w jak największym stopniu się wykluczają. Grając pierwszą postacią (był to mag) wziąłem sobie Jeweler i Tailor, co do teraz uważam za jedną z najlepszych opcji, o ile nie najlepszą. Samemu po pierwsze zastanów się, co najbardziej ci się przyda.

http://wiki.guildwars2.com/wiki/Badge_of_honor

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem... Co do tych badge'ów to zdążyłem przeczytać ten artykuł zanim go dałeś lecz czy znajdą sie tam rzeczy dla 35lvla? Czy zbierać, aż się osiągnie lvl80 i kupić jakiś porządny set, o ile takie są w sprzedaży?

A te craftingi to dostosowywać do klas czy raczej, tak jak ty mówisz wykluczając te z podobnymi składnikami? Co byście wybrali na miejscu warriora?

I chyba już ostatnie pytanie, gdzie można rozłożyć element pancerza na czynniki pierwsze, aby uzyskane z niego jakieś materiały?

@down Chef i Atificer będzie ok dla warriora, czy coś zamist tego Arifecera się lepszego znajdzie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za Badge of honor lepiej kupować rzeczy dla 80 lvl-owców : zdobyć je w większej ilości nie jest tak znowu łatwo, a szkoda marnować na coś innego niż gear który będzie długo służył: mnie zresztą ani bronie, ani skiny dostępne za badge jakoś nie powalają, znacznie ładniejsze są za ukończenie lochów.

Crafting dobrze jest dostosować do klasy, tak jak pisano wyżej, wykluczając te kombinacje które używają tych samych składników (jak je poączymy, to też nic sę nie stanie, tylko będziemy potrzebować znacznie więcej kasy/czasu na rozwój obydwu profesji). Klasa Chef przykładowo jest dobra dla każdej klasy, a nie dubluje składników z żadną inną.

Rzeczy rozkładasz salvage kitami kupowanymi u kupców - są w różnych przedziałąch cenowych, te najdroższe mają szanse wyciągnąć najlepsze materiały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artificer robi staffy, sceptery, focusy i tridenty, czyli same bronie, których warrior założyć nie może ^_^ Logika podpowiada, by wziąć Armorsmith, Weaponsmith, ewentualnie Huntsman.

Btw., przed itemami z okolic 80 levela, czy w ogóle takimi o niższej randze, niż rare (lecz też 70+), niekoniecznie opłaca się używać droższych salvage kitów, bo po prostu nie ma w nich cenniejszych materiałów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym spróbować podejść do tego craftowania, ciut bardziej na poważnie i tak się zastanawiam, którego poradnika użyć i czy jest on naprawdę przydatny, czy wręcz zbędny?

Pierwsza opcja:

http://www.guildwars...scovery-method/

Druga opcja:

http://www.guildwars...des/armorsmith/

I tak jak w jednym z nich jest napisane, zebranie niektórych z tych materiałów na niższych lvlach jest dość uciążliwe, więc czy warto jest kupić te rzeczy, czy więcej na tym stracę niż zyskam? A w tym czasie idę się zabrać za poważne kopanie coppera ;P

E; Chyba zdecyduje się na opcje 2, bo jakaś taka bardziej przejrzysta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LekhimorPL Wieeeeeelkie dzięki, ta twoja strona jest świetna, co prawda zrobiłem już tier 1 według mojego poiradnika i coś dawno było to aktualizowane bo zabrakło mi 1.5 lvlu do 75, ale mniejsza z tym. Widzę, że już tier 2 ma spore koszta, więc się wstrzymam, lecz wychodzę z zapytaniem: czy opłaca się teraz zrobić 1 tier w gotowaniu? Czy może je zmienić na coś innego? Co ono dokładnie daje, czyżby jakieś buffed jedzonko?

Oczywiście wszystkim innym użytkownikom, którzy mi pomogli dotychczas też dziękuje (Padaka, Kalma, Zdenio, iHS). Jeszcze raz wielkie dzięki, jesteście świetni ;P

E: I co do gotowania to na tej stronie są do wybory 3 podkategorie:

-no hearts

-top 5 hearts

-all hearts

Czym one się różnią i która wybrać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde jedzenie daje swojego rodzaju "buffa", na określony czas (najczęściej 30 minut). Wybór jest ogromny, ale z tych najbardziej oczywistych jest np. jedzenie zwiększające nasz magic find.

Tutaj jest pełna lista: http://wiki.guildwars2.com/wiki/Food

Jak widać, jedzeniem można zwiększyć praktycznie każdą statystykę - przyda się więc każdej postaci, zbudowanej na każdy sposób.

EDIT: Niektóre składniki dostępne są do kupienia jedynie za karmę, u niektórych npc, dla których wykonujemy serduszka. Na tym właśnie polega wybór - czy chcesz dojść do 400 bez tego, tylko z 5 najlepszymi sprzedawcami, czy ze wszystkimi. Im więcej karmy wydasz, tym mniej wydasz złota, i na odwrót.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba niestety bede zmuszony zrobic to bez żadnych serduch, bo niektórzy z tych top 5 sa na krainach 60+ -.-. No nic... jakoś to przeżyję.

Z tego co widzę, składniki do gotowania są do kupienia na raz, więc chwilowo się wstrzymam, bo ledwo 1g mam. Wspominaliscie coś o dungeonach i o łatwym zarobku na nich, jak one dokladnie działają i jak duza musi być ekipa żeby coś zdziałać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekipa zawsze musi być pięciosobowa (well, w czterech też niejeden raz zrobiliśmy loch, ale jest znacząco trudniej). Że łatwy zarobek, to bym nie powiedział, ale mi osobiście zdecydowanie najbardziej się podobają pancerze/bronie które się kupuje za "żetony" z lochów (trzeba najpierw ukończyć loch w trybie opowieści, żeby móc go potem zwiedzać w trybie odkrywania, zarabiając żetony, każdy loch ma swoje własne). Minus tego jest taki, że na hełm trzeba loch przelecieć trzy razy, a już kamizelka kosztuje pięć wycieczek...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że już raz przeszedłem dungeon AC w trybu opowieści moją pierwszą postacią, czy jak mam nowa postać to żeby grać w trybie odkrywania musze jeszcze raz zrobić tryb opowieści na tej nowej postaci?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...