Skocz do zawartości

Guild Wars (1, 2)


Polecane posty

Raczej nie, co najwyżej możesz zrobić nową postać z tymi samymi wyborami, wtedy będziesz mieć te same sceny smile_prosty.gif

Byłem wczoraj na PvP. Zdziwił mnie system sprzętu. Myślałem że glory points się zarabia na nowy lepszy sprzęt, a tu się okazało że wszystko jest za darmo i z tego się komponuje gear do walki a reszta sprzętu służy w celach upiększania. W sumie ciekawie bo każdy ma te same szanse i bardziej się liczy reflex niż właśnie sprzęt

Po pierwszym meczu 8na8 byłem 3 w tabel ^^...ale w dwóch następnych już gdzieś na końcu :P

Zostało jeszcze stestować WWW

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Ja na Blacktide trafiłem do bardzo fajnej gildii i ostatnio na WvWvW zajmujemy się czyszczeniem " do zera" wszystkich krain po kolei - ostatnio doszliśmy do 630 punktów.. i nuda była, bo nie szło nawet zmieść żadnego zerga, szliśmy walcem... skończy się jak trafimy na wyzsze levelowo serwery, ale i tak miło, póki co.

Ma ktoś jakiegoś linka do aktualnego rankingu serwerów 3W?

UPDATE: Nevermind, znalazłem:

http://mos.millenium.org/matchups#EU

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My dzisiaj wpadliśmy na WWW. Latamy po tych terenach środkowych. W pewnym miejscu zza horyzontu wyłonił się masywny zerg, kupa ludu, więcej ich od nas. No to w długą. Wybiegamy z tunelu a tu z drugiej strony zerg drugiego serwera. Masakra :P

Ogółem WWW jest fajne, chociaż primo zostało kilka rzwczy do ogarnięcia a duo trzeba znać dobrze mapę bo lookanie na nią co chwilę jest średnio wygodne

A ANet powinna popracować nad jakimś ulepszeniem starć pod względem technicznym, bo przy takiej ilości ludzi to nie idzie wycelować z 5 fps'ami

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thief oczywiście. Postać jest dokładnie taka jak opisałeś, skrytobójca którego ataki opierają się niewidzialności, zachodzeniu od tyłu, zadaniu kilku potężnych ciosów i ponownym wycofaniu się żeby poczekać na lepszy moment, albo dobić dziada z pistoletów. Ma mało życia, ale spory dmg, możliwość znikania, szybkich doskoków i uników od wroga itd. Trudna do opanowania postać, ale jak już ją opanujemy to jest niezły ubaw smile_prosty.gif

Mnie zastanawia, dlaczego jest taki duży rozrzut w ludziach chętnych na dungeony. Niby jest trochę tych podziemi, a mimo to niektóre świecą pustkami. Praktycznie dwa dni siedziałem pod Sorrow's Embrace w poszukiwaniu ekipy na story, podczas gdy przed wejściem do AC stoją tłumy ludzi. Jeszcze bym zrozumiał jakby ludzie oblegali te ciekawsze podziemia, ale np. AC na ten moment jest dla mnie najnudniejszą instancją. No, może prócz CM, które nie dość że jest trudne, to jeszcze głupie. Ale takie SE albo TA jest świetne, a ludzie niechętnie się tam wybierają sad_prosty.gif

EDIT

Co sądzicie o evencie prima aprilisowym? Nie wiem jak wy, ale jak pierwszy raz zobaczyłem ten dungeon to byłem posikany ze śmiechu. Pomysł genialny, wykonanie jeszcze lepsze. Nie wiem czy będzie mi się chciało farmić na te skórki (zwłaszcza że prócz bubbles trzeba mieć 1 golda, a nawet tyle nie mam :cheesy:), ale ubaw jest świetny :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualny ranking WvW zawsze jest podpięty na forum gry, tak dla informacji.

Niektóre dungeony są po prostu łatwiejsze od innych. Jak łatwo się więc domyślić, na te najłatwiejsze (ac, cof) jest najwięcej chętnych. Ba, cof p1 jest tak banalne, że organizuje się na nie tzw. speedruny. Inną sprawą jest dobór ekwipunku za tokeny - niby gust każdy ma swój, ale niektóre wyposażenia cieszą się większym, a inne mniejszym zainteresowaniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem problem z nieszczęsnym Sorrows Embrace. Udało mi się po wielu dniach w końcu znaleźć grupę z którą zrobiliśmy Story Mode. Poszło nam na tyle dobrze że tego samego wieczora zrobiliśmy wszystkie ścieżki eksploracji.

Nie było trudno, zdecydowanie wszystko było łatwiejsze od TA Story, jedynie p2 trochę była długa i zaliczyliśmy wipe pullując za dużo mobów.

Jeśli chodzi o event prima aprilisowy to jestem pozytywnie zaskoczony, nie spodziewałem się że ktoś będzie chciał poświecić tyle pracy na coś tak ograniczonego czasowo. Zaskoczyło mnie również to sama instancja jest naprawdę trudna a boss w pierwszej części (jedynej na jaką mi czasu starczyło) był najtrudniejszym przeciwnikiem jakiego spotkałem w całej grze >.>

Niby wystarczyło unikać fal i języka ale jakoś nie zawsze to wychodziło naszej grupie. Całość była też bardzo długa i końcówka już chyba męczyła każdego.

Tak czy inaczej przypomniał mi się Croc i parę innych starych gier tego typu, więc mimo wszystko było fajnie^^

Jak działają skórki na broń? Użyje jej na przykład na swoim mieczu i zniknie z ekwipunku? Czy mogę jej używać w nieskończoność?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zły, nie mogę skończyć lost and found w living story. NPC już są, pomagałem sobie nawet poradnikami z neta i nie mogę znaleźć dwóch rzeczy.. Ehh.. Chyba to potęguje mój zawód tym eventem. Myślałem, że zmienią trochę świat, a tu po prostu dodali kilu npc a i tak świat jak wyglądał tak wygląda.

PA eventu jeszcze nie zacząłem, ale jakoś mi się nie chce go zaczynać jak LS jeszcze nie skończony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@yanuszek - też nie mogłem znaleźć np kompasu. Itemki były tylko w dwóch miejscach, na północy. W żadnym innym miejscu ich nie było. Tyle że z tych dwóch spotów miałem już itemy, kompas nie leciał. W gildii mi poradzili - po prostu zaguestowałem na inny serwer (wybrałem Blacktide) i tam w innym spocie leżał ten przykryty śniegiem przedmiot i okazał się być kompasem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy kiedyś używałeś transmutation stone, ale skórki działają w podobny sposób. Kiedy jej użyjesz, wyświetla się okno "łączenia". Wybrany przedmiot przeciągasz w puste miejsce, potwierdzasz i gotowe.

Dla większości, jeśli nie dla wszystkich skórek, działa to jednorazowo, chociaż potem pewnie możesz "przenieść" wygląd na inny przedmiot, właśnie przy pomocy transmutation stone.

http://wiki.guildwars2.com/wiki/Transmutation

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: biegałem wczoraj sobie z gildią po WvWvW, Blacktide jest trzeci od końca i na tym poziomie żaden z konkurencyjnych serwerów (Vabbi i Fissure of Woe) nie pzedstawia żadnego wyzwania. Ale widziałem ciekawą rzecz - biegniemy sobie w małym party do obleganego zamku, i widzę, że dookoła niego wrogi zerg rozstawił parę maszyn oblężniczych, z któych każda jest od ochronną "bańką" pola siłowego (taką jak ten skill guardiana, Shield of absorption) - z tym, że raz, nie było tam żadnych guardianów, dwa, bańki utrzymywały się bardzo długo, i nie tylko nie przepuszczały broni dystansowej, ale w ogóle nie pozwalały podejść - wie ktoś jak się takie robi ("baniek" było ze sześć) - to jest jakiś skill commandera?

@Padaka: Aaaaaaaaa, a się zastanawiałem po co ci commanderzy tam stoją. Dzięks!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie właśnie instaluje gw 2 po dłuższej przerwie (skończyłem grać w listopadzie jak nie w październiku) i zastanawiam się czym gra mnie zaskoczy po tak długiej przerwie. Miałem i mam nadzieję że nadal mam elementaliste na 40lvl i guardian bodajże na 20. Naszla mnie ochota na zagranie w nią w czasie przemyślenia zakupu diablo III. Czy gra nadal potrafi wciągnąć, o zostało usprawnione i jakich zmian powinienem się spodziewać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@2real4game

Też zacząłem od kilku dni znów grać w GW2 i mam podobny problem z zaliczaniem niektórych skill pointów czy eventów. Po prostu brak jest ludzi, którzy byli tam by pomóc, kiedy gra startowała. Mnie to jednak nie dziwi, bo już mi tłumaczono, że tak jest w każdym MMO. Ludzie znikają z obszarów do levelowania, bo po prostu większość już je zaliczyła, a najwięcej graczy spotyka się w lokacjach startowych i engame'owych. Wyjście jest jedno - znalezienie aktywnej, pomocnej gildii, która na hasło "Ludzie, mam problem z x, kto ma czas pomóc" faktycznie przyjdzie na pomoc. Ale do tego chyba sprowadza się większość MMO, że w końcu trzeba mieć znajomych do gry, z randomami niewiele się zdziała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oceniałbym "masywności" gry po odsetku zapełnienia startowych lokacji.

Tak, jak napisał Felessan, większość graczy zakończyła już etap levelowania postaci, a nie oszukujmy się, kiedy zaliczymy jakąś mapę na 100%, to nie bardzo jest po co tam wracać na okres dłuższy, niż wykonanie meta eventu, misji gildiowej, czy ew. daily achievements, lub znalezienie grupy do dungeonu. Myślę jednak, że to i tak dużo, jeśli to porównać z innymi tego typu grami, gdzie do takich powrotów nie ma ani jednego powodu.

Chyba jedyną na prawdę żyjącą mapą (poza miastami) jest jak na ironię centrum królestwa nieumarłych, mam tu na myśli Cursed Shore, a to dlatego, że jest tam na prawdę masa dynamic eventów, i oczywiście najsilniejsze potwory, a co za tym idzie najlepszy loot. Jak dla mnie, to gra potrzebuje więcej właśnie tego typu lokacji, bo ileż można znęcać się nad nieumarłymi. Na innych mapach natomiast nie dzieje się na tyle dużo (i nie jest to na tyle opłacalne), by zatrzymać np. mnie na dłużej, niż zabicie smoka, czy innego bossa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktokolwiek z was raczył napisać na czacie "need help with *****" ? Ja wczoraj biegając sobie po diessa plateau, trafiłem na wioskę ze słynnym gigantem, goniłem się z nim w samotności rzez jakieś 5 minut, więc napisałem na czacie ogólnym mapy, że potrzebuję pomocy, w ciągu 5 minut zaroiło się od innych graczy i wspólnie ubiliśmy skubańca. Tak że, liczenie na to że ktoś akurat będzie przebiegał w pobliżu eventu który robimy i domyśli się że potrzebujemy pomocy może być kiepskim pomysłem - najlepiej się po prostu odezwać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem tylko spytać, czy nadal jest sen/czy nadal warto zakupić GW2? Mam na myśli liczbę graczy aktywnie biorących w rozgrywce. Zastanawiam się nad zakupem(WoW po tylu latach stracił wiele w moich oczach), lecz nie chciałbym, aby doszo do sytuacji, kiedy to odpalę grę i spotkam czterech graczy na krzyż.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej osób jak to we wszystkich MMO po takim czasie od premiery jest na lokacjach startowych i endgame oraz w głównych miastach. Sam teraz leveluje sobie alta, który jest na 35lev i całkiem często spotykam innych ludzi. Nie jest to może liczba ludzi która grała podczas premiery, ale jak mam problem to piszę na mapie i zaraz w okół mnie się robi sporo ludzi, którzy chcą pomóc. Jeśli chodzi o PvP i WvsW to tam zawsze jest dużo ludziicon_wink.gif. Wszystko zależy też od zaludnienia serwerów, bo siłą rzeczy na tych mniej zaludnionych jest mniej ludzi i jeszcze mniej aktywnych graczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Słuchajcie jako, że wznowiłem swoją Gulid Warsową działalność chciałbym się was podpytać o kilka rzeczy. Pograłem Sobie swoim 47lvl Elementalistą i wreszcie zacząłem doceniać jego potencjał. Wciągnąłem się w WvWvW, no i muszę powiedzieć, że tryb świetny i ma potencjał poza tym, że niestety są niezbalansowane serwery np. jak w moim wypadku Vabbi vs Blacktide ;/. ja oczywiście jestem w tej gorszej Vabbi, choć nie narzekam, bo ludzie na tym serwerze są cud, miód, malina i po prostu nie zamieniłbym tego serwera na żaden inny, gdyby był jakiś balans ;/. I tu wychodzę zapytaniem założyłem 2 postacie Warrior'a i Guardian'a i czy znacie na nie jakies naprawdę dobre bulidy? Przeglądam internet i na razie nie mogę znaleźć nic sensownego na WvWvW. Chodzi tu o bulid właśnie pod WvsWvsW, poniueważ na PvE mam i to całkiem niezłe. Jakies propozycje lub własne doświadczenia? W jakie traitsy inwestować itp.?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...