Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoZy

Guild Wars (1, 2)

Polecane posty

Nie mów nie tongue_prosty.gif Chodziło mi o wygląd jedynie tongue_prosty.gif Wizz z laską jest best wizz evar tongue_prosty.gif

Ja trochę zmieniłem swoje podejście do Sceptera u guardiana jak sobie zacząłem wizualizować, że gram w tenisa z przeciwnikami. Albo w ping ponga. Weselej się robiło biggrin_prosty.gif

@iHS

Ale, ale, ale. Mesmer w walce w zwarciu to taki duelista, coś jak połączenie wojownik/iluzjonista. I dalej dwuręczny miecz jakoś jest do przełknięcia w tej konwencji. Może nie dwuręczny miecz jak drzwi od stodoły ale taki normalniejszy tongue_prosty.gif Teraz wyobraź sobie ten feel duelisty jakbyś zamiast miecza miał u niego topów/buławę. Już tak bardzo nie pasuję tongue_prosty.gif

@down

http://www.keye.pl/games/buylistsearchgame/game/205 - proszę bardzo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie - czy ktoś wie o jakiejś promocji szykującej się na GW 2 ? Najtaniej jest za 150 zeta (i 20 przesyłki :| ), przydałoby się zakupić w jakiejś niższej cenie tongue_prosty.gif

EDIT: A tak swoją drogą...czy ta gra czasem nie upada ? W sensie pustki na serwerach (wgl co to za pomysł że konto jest na stałe przypisane do serwa i trzeba bulić żeby go zmienić...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(wgl co to za pomysł że konto jest na stałe przypisane do serwa i trzeba bulić żeby go zmienić...)
Aby zapobiec roszadom na World vs World.

Jakoś nie widzę, aby gra miała się w jakikolwiek sposób ku upadkowi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KafarPL- Nie wiem nic o nadchodzących promocjach.

Co do samej gry nie ma szans, żeby upadła. Ci co mieli odejść już raczej to zrobili, a przy grze zostało fajne i liczne community. Gra jest małymi kroczkami, ale stopniowo rozwijana - praktycznie co miesiąc wychodzą patche z całkiem fajnymi nowościami. Wczoraj wyszedł np patch dodający misje gildyjne i nową mapkę PvP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten upadek wywnioskowałem z filmików. Po prostu liczba ludzi mnie przeraziła. Na 30 min gameplayu inne osoby się przewinęły gdzieś 5-6 razy po 2-6 osob.

Ciężko jest zdobyć gold coiny ? Bo sam przelicznik 10,000/100/1 mi dużo nie mówi o ilości/szybkości zarobków :)

Szkoda że nie ma triala, bo przez to jest duża szansa że mi się gra nie spodoba. Ciężko pewnie bedzie sie przestawic na inny system skilli.

Jak z tym lvlem ? Podobno szybko się go wbija. Qmpel mowi ze 80 mial gdzies w 2 tyg.

Razi mnie tez jakis taki brak celu i bycia hmmm...koxem na danym lvlu. Lub po postu - malo itemow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co kto lubi. Gear grind, levelowanie miesiącami - nie tutaj.

A ja wyszperałem coś innego, wywiad na mmorpg z gościem, który prowadzi zespół robiący marcowego patcha dla WvWvW. Prowadzący pyta wprost, że ludzie są bardzo sceptyczni odnośnie tego czy Culling da się wyeliminować (pije ewidentnie do posta z forum, do które link dałem wcześniej) - i odpowiedź:

"Hah, yeah we have seen a lot of the skepticism on the Internet. The change we made in January was really just a tweak to the system. It changed the priorities of Culling but did not eliminate it. The change in March will turn off Culling completely. You will now see every character within range of you. There will be several different options for how other players are presented to you, on the client side that you can choose from so you can control how it works for you."

Powtórzę: Will turn off culling completly.

Strach się bać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Levelowanie miesiącami - nie dla mnie, np z Aiona chyba na zawsze zapamiętam grind repeatów w Red Mane Cavern coby wbić z 45 na 46.

No generalnie - nie. Ale nie podoba mi się też mottw że lvlowanie jest ekspresowe :P

Co do tych itemów to też nie tyle grind, co po prostu poczucie że w jakimś stopniu jesteśmy silniejsi. I tu znowu nawiążę do Aiona - na 30 lv Fire Temple i złota broń, potem jak ktoś miał fuksa - broń z Kromede's Trial, złota. Następnie na 48-50 Adma i niebieski armorek + złota broń. Potem LUT/UT i cały złoty gear i akcesoria eternalowe. No i finalnie ostatnia insta w grze - BT (nie licząc arcytrudnoniemożliwego Abyssal Splinter dla 12 osob) i cały eternalowy sprzęt (teraz co prawda już są nowe zony i insty ale pozostałem przy rdzeniu). Frajda z inst i zbierania gearu była niesamowita. Radocha gdy pierwszy raz poszedłem na BT i wypadły dla mnie eternanlowe rekawiczki. Takie miłe a nawet zaje****e uczucie. ( i oczywiscie eternalowe itemy craftowane, w zasadzie wymagajace grindu, farmy i no-life mod on, Master Carved i inne)

Taką mam obawę że w GW2 nie ma właśnie takiej radochy, satysfakcji i poczucia "od zera w łachmanach do bohatera w błyszczącej zbroi"

(sry za babole - szybkie pisanie na iTaczce :P)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, tutaj również możesz próbować zdobyć najlepszy możliwy sprzęt. Przedmioty pozwalające grać na równym poziomie z innymi można zdobyć bardzo szybko, ale na te elitarne potrzeba już dużo pracy.

Dla przykładu legendary weapons chodzą nawet po 2~2,5k gold, przy czym 1 gold to 1~1,50zł. Jak widać więc nie jest to byle co.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, a te legendary weapons to chyba są takie sobie ? Bo czytałem że w zasadzie nie ma ich sensu robić, bo nie są specjalnie lepsze od innych, tyle że podobno mają ciekawe skiny

A co do tego golda - na Allegro jest sporo aukcji typu "10 gold". Czy to czasem nie jest nielegalne ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie ta cecha którą wynoszą gracze z innych MMO. Skoro już mam jakiś fajny item, to musi być uber lepszy od innych, musi zwiększyć długość mojego e-członka, inaczej nie ma sensu go robić. Było to już tu poruszane setki razy, więc krótko. Tak, Legendary mają staty zbliżone do Exoticów. Tak, musisz farmić tygodniami materiały na broń która nie oferuje praktycznie nic poza epickim wyglądem i efektami. Nie, nie będziesz ownił noobów jednym ciosem, a najtrudniejszych bossów zabijał samym przejściem obok nich. Wśród ogarniętych graczy posiadający legendary są darzeni szacunkiem, bo w przeciwieństwie do innych gier, nie każdy może sobie pozwolić na takie coś (albo farmisz długo, albo dajesz kupę kasy). A kto widział w akcji Eternity (greatsword z niesamowitymi efektami, cienistym smużeniem, który dodatkowo inaczej wygląda w nocy, a inaczej w dzień) wie że samo posiadanie takiej broni to coś przyjemnego. Jeśli jednak liczysz na czyste staty i Overwhelming Power of Legend to nie tutaj. Teraz sam sobie odpowiedz czy opłaca się robić wink_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm. Oczywiście patrzyłem na staty. Bo w końcu to staty odpowiadały za epickośc chara. Jednak tak czy siak zdobycie itemka z instancji nie dawało widocznego boosta. Trzeba było go jeszcz zapgrejdować :P

Nie no, dla mnie liczyła się czysta radocha z wyrwania itemu, potem dopiero staty. Z tymi bossami trochę przesadziłeś :P Char przy całym secie oczywiście silniejszy ale nie zmieniało to faktu że paść na bossie mógł w każdej chwili, a nawet na standardowych elitach co to są mięsem armatnim w instach

Także radocha z itemu po ciężkiej instancji, co jest rzadki, wygląda epicko i jest generalnie lepszy od złomu aktualnie noszonego > radocha z mocnych statów

Przejdę się jutro do sklepu, coś mi się kojarzy że chyba widzialem tam na polce GW2. Jak będzie drogo to może pójdzie jakieś targowanie się :P

Aha - oplaca się craftować sprzęt czy niespecjalnie ?

Co jest najtrudniejszego w ogarnięciu gry ? (w sensie mechaniki rozgrywki itp)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to levelowanie nie jest znowu takie ekspresowe - mi zajęło chyba z miesiąc, gram tak dziennie godzinkę, dwie, czasami coś wypada. Ale jak ktoś przysiądzie i będzie ciągnął codziennie do oporu to zapewne skończy w tydzień.

Craftowanie jest o tyle fajne, że pomaga zrobić dokładnie takie itemy jakie chcemy, plus, nabija doświadczenie jak złoto. Odradzam natomiast Auction house - moim zdaniem dość dosadnie psuje rozgrywkę, sprzedaję tam różna fanty których nie potrzebuję, ale kupić tam mozna wszystko za poł darmo (oprócz przykładowo legendarek które kosztują tyle co małe państwo) - lepiej samemu crafcić/liczyć na dobry znalexny ekwipunek, satysfakcja jest 10 razy lepsza. Żeby się wbić w pancerz który mi najbardziej odpowiadał, musiałem chyba ze 20 razy przebiec jeden loch - sam oceń, czy to jest dużo, czy mało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oprócz przykładowo legendarek które kosztują tyle co małe państwo

W ramach ciekawostki, to ma moim serwerze pojawił się kiedyś wspomniany Eternity na AH, za... 5000 golda o ile dobrze pamiętam. I co najciekawsze, sprzedał się dość szybko, czyli ktoś albo miał nafarmione tyle złota, albo ładnie potrzepał portfelem żeby się szarpnąć na taki zakup tongue_prosty.gif

Także radocha z itemu po ciężkiej instancji, co jest rzadki, wygląda epicko i jest generalnie lepszy od złomu aktualnie noszonego > radocha z mocnych statów

Legendary są lepsze od exoticów, z tym że nie na tyle żeby nagle stać się mega wymiataczem. System jest tak złożony, że nawet mając teoretycznie najlepsze itemy nie jesteś dużo lepszy od tych ze słabszymi. Najważniejsza rzecz to wygląd, każdy legendary wygląda pięknie i daje różne fajne efekty podczas używania. Jak się pokażesz z czymś takim to od razu zyskujesz +10 do szacunku na dzielni tongue_prosty.gif

Co jest najtrudniejszego w ogarnięciu gry ?

Przestawienie się z systemu semi-afk z innych gier na bardziej dynamiczny z GW2. W większości gier wystarczy nauczyć się szeregu kombinacji umiejętności żeby później stać w miejscu i spamować klawisze umiejętności których cooldown akurat się skończył. W GW2 nie musisz stać w miejscu żeby używać umiejętności, musisz być cały czas w ruchu, ogarnąć dobrze uniki, zapoznać się z umiejętnościami i wykorzystywać jest w odpowiednim momencie. Bo tak jak z ekwipunkiem, nie ma przepakowanych skilli które w mig rozniosą pół mapy. Ogólnie musisz zmienić nastawienie z gry która stawia na poziom i ekwipunek, na grę która w głównej mierze celuje w umiejętności gracza i opanowanie postaci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ma moim serwerze pojawił się kiedyś wspomniany Eternity na AH
Trading Post nie jest przypadkiem wspólny dla wszystkich serwerów?

Na samym craftingu raczej nie zarobisz, ale za to daje bardzo dużo doświadczenia. Jeśli regularnie zbierasz materiały, przy jednym posiedzeniu przy stoliku można zdobyć nawet parę poziomów. No i jeśli interesują cie legendary items, to stworzenie każdego z nich wymaga jakiś dwóch dyscyplin craftingu na maksymalnym poziomie.

Musisz nauczyć się być w ruchu i robić uniki - bez tego długo nie pożyjesz, a na pewno nawet nie w połowie tak długo, jak unikając ciosów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trading Post nie jest przypadkiem wspólny dla wszystkich serwerów?

Tego nie wiem, ale jak tak to jeszcze lepiej świadczy o legendarności legend :P

I Skoro już zeszło na temat craftu, to mam pytanko. Skąd brać nowsze schematy? To co mam obecnie świeci już na szaro, czyli nie dostaje z tego expa. Handlarze natomiast mają same schemy wymagające trochę wyższy poziom niż mój aktualnie posiadany. I jestem w takiej jakby kropce, bo nie wyexpie do tego poziomu, a jak nie wyexpie to nic dalej nie stworze. Patrzałem tylko na schematy u nauczycieli i karma vendorów. Może pytanie strasznie dziwne, ale dopiero teraz zacząłem się bawić w tworzenie przedmiotów, nie wiem jak ten system tu działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedno - jak jest sprawa z serwerem Blacktide ?

Kumpel na nim gra...ale słyszałem że ostatnio doszło do ucieczki z tego serwa, i w zasadzie jest on pustawy i nie ma z kim działać

PS: Nie ma ktoś jakieś zniżki do agito.pl właśnie na GW 2 ? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gram na Blacktide i jeśli jacyś rodacy uciekli, to jest to niezauważalne, ponieważ cały czas widuje polskie nicki i teksty na globalu. Inna sprawa to to, że większość gildii liczących się w WvsW odeszła na inne serwery albo się rozpadła. Z tego co wiem teraz powstał jakiś sojusz, ale na razie to wszystko raczkuje. Ja osobiście posiedzę jeszcze troche na tym serwerze i zobacze jak się rozwinie sytuacja, ale jeśli się nie poprawi to wracam na Deso albo szukam jakiegoś przyjemnego serwera w środkowych tierach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meh, nie patrzę na to czy jest dużo Polaków, chodzi o to że kumpel tam gra no a jak już napisałem to czytałem że ludzie zbiegli z tego serwera w ostatnich dniach darmowych transferów, i po prostu obawiam się że serwer świeci pustkami :P. Jeżeli tak jest to już wolę wybrać inny serw niż ten co gra na nim qmpel, i co najwyżej grać z nim poprzez ten system coto można się podłączyć do jakiegoś serwa aby pograć ze znajomym (nie wiem jak to działa, nie znam się, tylko czytałem :) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzi na PvE jest raczej tyle samo co na innych serwerach. Jak mówiłem gorzej jest z WvsW, bo większość z tych ludzi którzy zostali byli nastawieni na PvE i dopiero przekonują się do WvsW. Pozytywne jest to, że widać progres. Zawsze możesz iść na inny serwer i odwiedzać kolegę jako guest, ale już w WvsW razem nie pogracie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhm. On mówił że WvsW nie gra, więc w zasadzie rybka.

Ja w zasadzie też nie wiem jak będzie z tymi bitwami....domyślam się że jak tyle ludu to komp musi być mocny żeby uciągnąć ?

Jeżeli nie Blacktide to który ? Sporo tych europejskich...to może inaczej - którego serwa raczej nie wybierać (chodzi o ogólną atmosferę itp a nie o ilość ludzi) ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o maszyne do WvsW to musi być raczej 4 jajowy procesor, 4GB ram i grafika myślę, że coś koło gtx460/hd5850 minimum.

Co do serwera to na początku razem z forumową gildią grałem na Desolation i bardzo miło wspominam ten serwer, więc jeśli na Blacktide sytuacja się nie poprawi to pewnie tam wrócę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za info :)

To wygląda na o że uciągnę WWW - mam 4 rdzenie po 3,4, 4 giga ramu i radka 7750 1 giga

Chociaż w praktyce pewnie będą problemy :P

Zamówione, 149 zeta, 18 za przesyłkę (o dziwo koszt przesyłki znikł z zamówienia, kij wie). Odebrane zamówienie, towar jest. Może dzisiaj wyślą, to jutro przyjdzie (o ile UPS pracuje w soboty)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam siedzę na Aurora Glade i nigdzie się nie wybieram. Co prawda nasza pół-forumowa gildia się rozpadła (może nie tyle rozpadła, co praktycznie nikt nie logował się od kilku miesięcy), ale dość szybko znalazłem nową, ogarniętą ekipę, także zawsze mam z kim zagrać. Na Dungeony z randomami też nie ma problemów. Tyle że niektóre obszary są wyludnione i ciężko o ludzi do eventów, ale to chyba wszędzie tak jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...