Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Hakerzmc

Dobry zasilacz

Polecane posty

Witam zastanawiam się nad wyminą zasilacza (Tracer 4life500w)

przez rok czasu spisywał się dobrze ale teraz widzę spadki napięcia przy podkręconej konfiguracji

12V strasznie nie trzyma napięć dlatego zmuszony jestem do skręcenia k graficznej

przez rok czasu procek chodził 4.608mhz później gdy zaczyny się upały musiałem skręcić do 4.4ghz teraz zauważyłem ze zwiększę gpu o 10mhz powoduje brak stabilności i piszczenie cewki w zasilaczu pyzatym strasznie głośnio chodzi wyłączyłem wszystkie wentylatory i skręciłem procka 1.1V 3ghz wtedy GPU z 750 udało się do 800 ale dalej brak stabilności , Dlatego proszę jakieś rady o dobrym zasilaczu który będzie mógł sobie poradzić

CPU E8400 @3.0ghz planowany 512x9@4.6ghz

MoBo: Gigabyte EP45-DS3

RAM: 2GB (2X1GB) Patriot EXTREME PERFORMANCE 1066MHz PC2-8500 5-5-5-15 2.1

VGRAPH: Sapphire HD4870 512MB planowany 790~800 /1000

Aha nie wiem czy to wina zasilacza czy płyty głównej ale strasznie zaniża napicia z biosu 1.45V to 1.36V ide, strees 1.33V

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepszy będzie ModXStream... Ewentualnie możesz dołożyć do OCZ Z-Series 550W (~330 zł w ram.net), który ma certyfikat Sliver.

BTW za resztę kasy mógłbyś kupić pamięci, choćby używane, bo 2x1GB to ciut za mało... Kup jakąś szybką 1GB z allegro, przy 3x1GB będziesz i tak miał Dual Channel asynchroniczny (czyli dual+single; 128-bit+64-bit).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem różnicy jak pożyczyłem od kolegi 2x2 800 coisary cl4. Moje 1066 cl 5 trzymają się dobrze, a vista lub seven nie będę kupował systemu ;p, żeby zjadł mi na starcie 1.5giga. Wole swojego xp i 140mb na starcie i 14 procesów do testowania super pi ;p. Może wymienie jak wejdą nowe konsole i zaczną pisać inaczej gry. Pozatym ja mam 2-rdzenowgo procka do gier; nie potzrbuje cada maya albo 3dmax, bo tym się nie zajmuje. Jak już, to zmodeler. Poza tym zobacz na cene 1giga 1066 i korzysci marne jak już to cale sprzęt, wtedy to pewnie ddr 3.

Zanim wrzucisz post, przeczytaj go kilka razy, bo popełniasz mnóstwo małych błędów. Takiego ciągu nie da się czytać-używaj znaków interpunkcyjnych. I jaśniej formułuj wypowiedzi.

Poprawiłem, żeby post dało się łatwiej zrozumieć-org

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...