Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Q009

Wybór karty graficznej

Polecane posty

Cześć.

W związku z tym, że mój poczciwy 9800 GT się zjarał muszę kupić nową karciałkę.

W takim razie proszę o pomoc Was bo samemu tego wyboru po prostu nie jestem w stanie dokonać.

Chcę kupić kartę graficzną do 800zł

Zasilacz 460W marki Delta Electronics

Procesor AMD Phenom x4 9550 2.20Ghz

RAM 4Gb DDR2

Płyta główna ECS Nettle3

Tak czytałem poradnik, lecz nadal nie mam pewności.

Chcę też aby ta karta była widocznie lepsza niż 9800 GT.

Z góry dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 800zł mówisz.

Nie wiem jak z zasilaczem ale jeżeli chcesz coś do 800zł to możesz pójść w GF GTX460 i względem 9800GT masz bardzo dużą różnicę w wydajności a do tego dostajesz nawet dobrą obsługę DX11 (nie taką by pocisnąć wszystko na full przy DX11 ale sprawuje się dobrze). Tylko nie wiem czy w tym przypadku procek nie będzie ograniczał takiego GTX. Więc czekaj na opinię ekspertów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam LCD 22" 1650x1050

Zawsze grałem w rozdzielczości 1280x800

ale zly też nie jest

kupić GTX 460 a procek podkręcić do 2.6-2.8GHz i będzie OK

Nie będzie jak podkręcić bo mam taką płytę główną, która nie pozwala na O/C.

Ale chociaż coś tam się udawało z narzędziem nVidii... W końcu to chipset nForca...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam LCD 22" 1650x1050

Zawsze grałem w rozdzielczości 1280x800

ale zly też nie jest

kupić GTX 460 a procek podkręcić do 2.6-2.8GHz i będzie OK

Nie będzie jak podkręcić bo mam taką płytę główną, która nie pozwala na O/C.

Ale chociaż coś tam się udawało z narzędziem nVidii... W końcu to chipset nForca...

Najlepszym upgradem była by wymiana płyty głównej + Ati 4850 HD zalezy czy abrdziej geforce lubisz;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli płyta to i procek oraz RAM czyli przy tym procku na razie nie ma sensu

każda plyta na to pozwala musisz tylko w BIOS'ie albo programem zwiękrzyć czestotliwość FSB (chyba że ktoś ci BIOS'a zablokował albo masz tak jak u mnie na lapku że nie masz BIOS'a ;) albo faktycznie masz jakąś zrytą tą plyte )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak mogę podkręcać ale w systemie bo w BIOS-ie to nawet napięcia nie mogę se sprawdzić... :P

Mam LCD 22" 1650x1050

Zawsze grałem w rozdzielczości 1280x800

ale zly też nie jest

kupić GTX 460 a procek podkręcić do 2.6-2.8GHz i będzie OK

Nie będzie jak podkręcić bo mam taką płytę główną, która nie pozwala na O/C.

Ale chociaż coś tam się udawało z narzędziem nVidii... W końcu to chipset nForca...

Najlepszym upgradem była by wymiana płyty głównej + Ati 4850 HD zalezy czy abrdziej geforce lubisz;p

Chyba nie rozumiesz :P

1) Nie mam tyle forsy, aby całą platformę zmieniać...

2) Radek 4850 jest zdecydowanie za słaby i nie opłaca mi się go kupować skoro jest na podobnym poziomie co 9800 GT

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to problem procka z glowy Phenom po OC nie będzie ograniczal GTX'a 460

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/documen...cname=c01357175 to towoja płyta g...?

zmiana na karte 460gtx to slaby wybór procek trochę go przydusi

Na Twoim miejscu trzymał bym kase do hd6xxx wtedy wszytko potanieje a , jeżeli szczególnie chcesz uprawnić kompa

460 siłka uciągnie? jak tak to geforce lub Radeon 5770;p dobrze się kreci ;p mało prądu ciągnie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek 4850 jest zdecydowanie za słaby i nie opłaca mi się go kupować skoro jest na podobnym poziomie co 9800 GT

HD 4850 jest szybszy od 9800gt ale nie jest to różnica kolosalna.Twój proc nawet do 4850 jest trochę za słaby, musiałbyś podkręcić aby grafa rozwinęła skrzydła. Co z tego, że ma 4 rdzenie. Jest już kilka może 10 gier, które wykorzystują 3-4 rdzenie. Ale nadal wiele gier korzysta maks. z dwóch a to za mało przy takcie ok. 2Ghz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...