Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

freshcie

"Stopniowy" upgrade

Polecane posty

Jako iż jest zapotrzebowanie pieniędzy także na inne potrzebne rzeczy u mnie w domu, więc mam do was pytanie czy da się jakoś zrobić stopniowy upgrade komputera. Stopniowy tzn. że części kupowane byłyby raz na jakiś czas, bo nie mam poprostu tak dużej kwoty aby z miejsca wszystko kupić. Np. dwie rzeczy na miesiąc, da radę jakoś tak to zrobić, czy nie ma szans na stworzenie czegoś niezłego w taki sposób?

Jeśli da radę, to dajcie jakiś "plan", co i kiedy kupić. Tylko tak aby ceny były równo rozstawione bo nie dam rady w pierwszym miesiącu 200 zł a w drugim - hop - 700 zł. Chcę żeby było to sensownie rozmieszczone, wiem że ceny się zmieniają, ale dacie może radę coś wykombinować...

Nie wiem, warto jest lecieć w używane części? Bo tak napewno taniej by wyszło c'nie?

Aktualny komp:

Intel Core 2 Duo E4300 1.8 GHz

Asus P5VD2-VM/SI

1 GB RAM 667MHz(Elixir bodajże firma, mam druga kość taką samą tylko że Patriota, i chyba mam rozwalone drugie wejście na ram bo wywala często blue screen jak mam włożona druga kość)

MSI GF 8400GS 256MB DDR2

Fortron ATX-300PNF

Maxtor 250 GB

DVD Philips

i nie wiem jaka to jest buda;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej płycie głównej raczej nic lepszego nie złożysz. Można zmienić procka, kartę graficzną i zasilacz, ale i tak będzie to zbudowane na umierającej podstawce. Moim zdaniem nie ma sensu. Zbieraj lepiej na cały zestaw. Złożymy Ci coś na nowej podstawce. Na upartego mógłbyś przełożyć sobie kartę graficzną do nowego kompa i za jakiś czas ją wymienił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ale czy da radę stopniowo wymienić z tego kompa prawie wszystko? Myślę tutaj o zmianie podstawki wgl. AM3 najtaniej by wyszło zapewne. Bo na nowy komp naprawdę mnie nie stać, nie stać mnie żeby odrazu wyrzucić taką kasę, moge tylko stopniowo. A jak nowy komp to od razu bym musiał kupić drugi monitor, to ten komp dałbym siostrze np. Ale i tak nie mam tyle siana.

Chyba jednak naprawę nie ma sensu pakować kasy bo właściwie wyszedł by pewnie z tego nowy komp:/ Przperaszam za zbędne zamieszaine.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co tu masz bys musiał wymienić wszystko najwyżej mógłbyś zostawić grafę.A niemógłbyś sprzedać tego co masz obecnie i zainwestowac te pieniądze w nowy komputer?? A pozatym chcesz stopniowy upgrade, a następnie piszesz że chcesz z s775 przejsc na AM3 czyli chcesz zmienic podstawke to odrazu musisz kupic calego kompa chyba ze bedziesz kupowac i wkladac kupione podzespoly do szafki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...