Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Hell Shell

Ogame

Polecane posty

160 pól to sporo, moja planeta-matka ma 163 i mam zabudowane dopiero nieco ponad połowę, a gram prawie miesąc. Dostęp do stacji księżycowej będziesz miał, jak nietrudno się domyśleć, kiedy pojawi się obok Twojej planety księżyc ;)

Mam sojusz. W zarządzaniu prawami sa takie dziwne "prawa". Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć co kryje się pod nastepującymi: kliknij użytkownika, opracuj podania, sporządź raport?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kliknij uzytkownika --> wykop z sojuszu ;)

Sporzadz podania --> schemat podania, np iles tam zagadnien w stylu "ilosc punktow" czy "Kordy planety matki" do uzupelnienia. Owe podanie pojawia sie zamiast czystego blankietu przy aspirowaniu do twego sojuszu

Sporzadz raport --> o ile pamietam chodzilo o wlaczenie mozliwosci publicznej wiadomosci wewnatrz sojuszu (do wszystkich graczy na raz)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>> będziesz miał, jak nietrudno się domyśleć, kiedy pojawi się obok Twojej planety księżyc Wink<<<

jak to pojawi się przyleci sobie.

Kurde ale tam są nie dokładne opisy myślałem rze po badaniach nad nowymi źródłami energii.Będę miał dostęp do lebszych elektrowni.A tu lipa to jest potrzebne do statków.Wydałem większość funduszy w te badania a mogłem ulebszyć elektrownie

:evil:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, mi się właśnie 10 godzinna budowa elektrowni na 20 poziomie zakończyła a już widzę, że mi się energia kończy ;) Będę musiał znaleźć sobie jakiś sojusz, bo jakoś tak głupio samemu siedzieć. No ale 2,5k pkt mam, więc jest nieźle. No i badania - jeszcze trochę i fabrykę nanitów stawiam, co mi znaczenie grę ułatwi - a przynajmniej skróci czas oczekiwania :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie spokojnie gram dalej na moim uni 21...

Dzisiaj znalazlem sie w posiadaniu 666 pkt. :twisted:

Mam juz jedna kolonie (135 pol, wiec nie narzekam).

Mam pytanko... Jak to dziala, ze nie mam tej Miedzygalaktycznej Sieci Badan Naukowych, a badania na kolonii mam na tym poziomie co na matce... Nie wiem tylko jak ma sie sprawa z predkoscia badania.

RodWolf - jak nie chcesz niepotrzebnie wydac na cos surowcow... to przegladnij zakladke "technika" i sprawdz co Ci sie najbardziej przyda :).

A ksiezyc bedzie wtedy gdy na Twojej orbicie okoloplanetarnej bedzie >100k odpadkow (chyba). Wtedy to jest 1% szansy ze utworzy sie z nich ksiezyc :).

Polecam FAQ :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy na pomyśł, żeby założyć multi universowy (heh) sojusz? Najlepiej zacznijmy od Uni 15. Nie wiem jakby się nazywał, ale najlepiej, żeby TAG brzmiał: FA. A nazwa oczywiście nie Forum Actionum ale może coś innego... Na przykład Fool' s Aliance! (tak jak było w GW). Co wy na to?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy na pomyśł, żeby założyć multi universowy (heh) sojusz? Najlepiej zacznijmy od Uni 15. Nie wiem jakby się nazywał, ale najlepiej, żeby TAG brzmiał: FA. A nazwa oczywiście nie Forum Actionum ale może coś innego... Na przykład Fool' s Aliance! (tak jak było w GW). Co wy na to?

Jak dla mnie może być. Choć szczerze mówiac ostatnio w OGame nie gram, jednak jakby była perspektywa sojuszu forumowego na którymś z uni to wchodzę w to ;)

Aha, i ponawiam ogłoszenie:

Mam konto do oddania. Uni 10 10503 pkt. Ktoś chętny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, teraz zapewne będzie coś takiego z tym sojuszem, że każdy bęzie chciał by był on na tym uni, na którym on gra :D I nie dojdziemy do niczego. Mnie tam wsjo rybka które uni. Jak gdzieś będzie to sie zarejestruję i już ;)

a gdzie znaleź tą informacje ile mi śmiecia krąży po orbicie?

Menu Galaktyka i w tabeli przedstawiającej układ, koło planety z odpadami będzie litera T bodajże, po najechaniu na nią ukażą się informacje, ile jest surowców na orbicie i jakie są szanse na utworzenie księżyca. Jak to nie nasza planeta, to można recyklery wysłać, żeby odzyskały surowce. No, a jak nasza, to trza strzec tych śmieci jak oka w głowie. Aha i odpadki pojawiają się zawsze po bitwie, to znaczy nie zawsze, ale by w ogóle się pojawiły musi być stoczona bitwa ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile śmiecia krąży po orbicie widać, jak najedziesz na literkę T obok numeru planety podczas przeglądania galaktyki - jeżeli nie ma tam takiej literki, to nie ma żadnych odpadów.

I to nie jest tak, że odpady sobie latają i się sumują z różnych bitew - księżyc albo powstaje od razu w wyniku bitwy, albo nie powstaje w ogóle. Jeżeli po jednej bitwie zostanie ponad 500k surowców, to szansa na księżyc wyniesie 20%. Im więcej surowców, tym większy księżyc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do moona to nie ma reguly kiedy by on mial powstac, zazwyczaj powstaje on przypadkiem. Jest jednak prog procentowy po przekroczeniu ktorego ma sie dokładnie 100% szanse na powstanie moona. Prog ten ciagle ulega zmianie. Na te chwile wiem ze na uni 1 ten prog wynosi 200%, na uni 25 (w ktorym ja urzeduje) prog wynosi 50% a np. na nowopowstałym uni 30 prog wynosi 1% (wiec kazdy debris minium jedno procentowy na 100% zakonczy sie moonem) ale nie dziwota skoro tam pewno jeszcze nie slyszeli o czyms takim jak krazownik :wink:

P.S.

wszystko pisze na odpowiednich dzialach forum OGame, trzeba tylko poszukac.

P.S. (2)

Wy widzicie jakie liczby graczy przewijaja sie na forum OGame :shock: liczby rzedu 300-400 sa norma. A na "pewnym" forum juz przy 30 osobach forum sie tnie :wink: (zgadnijcie o ktore forum chodzi) Swoja droga moze zrobimy jakas zrzutke na nowy serwer dla CDA :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He potrzebuje magazynu rakiet żeby wysłac w przeszczeń Satelita słoneczny czy wystarczy tylko stocznia.Mam tyle sórowców ile trz klikam wyślij i nić co jest?

Satelity zaraz po zbudowaniu znajdują się na orbicie i dostarczają energji. niestety nie da się ich nigdzie wysyłać

Od mojego ostatniego posta tutaj trochę sie rozwinołem. Teraz mam 88k punktów i gram ciągle na uni1. Acha, zapraszam do naszego sojuszu [RoA] - Riders of Apocalypse. Limit punktowy to 40k i trzeba w miare często grać. Jak ktos spełnia te wymagania to zapraszam. W podaniu napiszcie, że z FA to postaram się jakoś przepchnąć nawet jak macie troche mniej pkt :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He potrzebuje magazynu rakiet żeby wysłac w przeszczeń Satelita słoneczny czy wystarczy tylko stocznia.Mam tyle sórowców ile trz klikam wyślij i nić co jest?
Podejrzewam, że nie wpisujesz w tym okienku edycyjnym obok liczby satelit, które chcesz zbudować.

Goryl - ja gram na Uni1. Mam już nieco ponad 5k punktów;P Ale tak czy inaczej mam już własny sojusz z kumplami z klasy w większości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma to zwiazek z odlegloscia od slonca czyli twoja pozycja.

Np: planeta na pozycji 1 ma 100% czyli z jednej satelity uzyskuje 50 jednostek, planeta na pozycji 15 ma z kazdej satelity tylko 5 jednostek. Im blizej slonca tym z satelit slonecznych jest wiecej energi (i pozytku :wink: )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...