Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Hell Shell

Ogame

Polecane posty

Skróty dla statków:

* LM - Lekki myśliwiec

* CM - Ciężki myśliwiec

* MT - Mały transporter

* DT - Duży transporter

* Kr, Cr, Cru - Krążownik

* OW, BS - Okręt wojenny (dawniej SW - Statek wojenny)

* Kolonizator, SK - Statek Kolonizacyjny

* Re, Recki - Recyklery

* Sonda, SSz, EP (od ang. Espionage Probe) - Sonda Szpiegowska

* Satelita, SS - Satelita Słoneczny

* GS - Gwiazda Śmierci

Skróty dla struktur obronnych:

* WR- Wyrzutnia rakiet

* LL, LDL - Lekkie działo laserowe

* CL, CDL - Ciężkie działo laserowe

* DG, Gauss - Działo Gaussa

* DJ, Jon - Działo Jonowe

* WP, Plazma - Wyrzutnia plazmy

* MPO, MP - Mała powłoka ochronna

* DPO, DP - Duża powłoka ochronna

* RM - Rakieta międzyplanetarna

* Pr - Przeciwrakieta

Osoby funkcyjne:

* GO - Game Operator

* SGO - Super Game Operator

* GA - Game Administrator

* mod - moderator forum

* smod - Super Moderator

* FA - Forum Administrator

Inne skróty:

* FS - FleetSave

* RW - Raport Wojenny

* RS - Raport Szpiegowski

* Uni - Uniwersum

* Gal, Gala - Galaktyka

* kordy - koordynaty, czyli współrzędne położenia planety

* debris - odpadki, śmieci po walce, które orbituja w polu zniszczeń

* PZ - pole zniszczeń, miejsce gdzie znajdują się odpadki ze zniszczonych w czasie bitwy flot

* k - kilo, czyli tysiąc, występuje tylko w połączeniu z liczbą, np. 1k = 1000

* m - metal

* k - kryształ

* d - deuter

* En - energia

No co, czlowiek ma prawo do piatkowego rozleniwienia... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie !! to co widzę nie bardzo jestem w stanie sobie wyobrazić :shock: Gram na uni 25 już od ponad 0,5 roku i jakoś żeby pojechać kolesia z powiedzmy top 200 spokojnie styknie 40-50 rakietek... i nawet bombek nie trzeba wysyłać...

ehh...u7 jest sporo starsze, i tam są takie bunkry, że 400-500 rakiet może nie wystarczyć :D

Co do mojej pozycji to jakieś top1100 z 60k pkt... wcześniej stawiałem bunkier ale jak przyleciał kolo z 40 miejsca z 1300owcami ponad 10k lm i 8k sond to nie było zbyt różowo :wink: ... ale moona dostałem :wink: i teraz falanga lata jak kopnięta w d..ę :lol: :lol: :lol:

no to jakby koleś na mnie wleciał (zakładając, że flotę miałbym na planecie) to by mu zostało, wg SS, 850 OW :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do bardziej doswiadczonych już graczy :)

Powiedzcie mi, czy waszym zdaniem warto zbudować GŚ jeśli mam już grawitony? Stan mojej floty to ok. 8 k LM, 800 OW, 200 krążków, troche bomberów itd... Mam sredni bunkier na planecie. Niewiem czy ma sens tracić czas i surówke zbierając na Gwiazdke, chyba że są jakieś jej ukryte zalety....

Z góry dzięki za podpowiedzi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GS jest tylko pozornie bronią śmierci.

GŚ jest bardzo powolna, jeżeli chcesz zniszczyć moona to musisz mieć dość dużo tych kulek. Wiedziesz większą ilością OW i już kulki nie ma! Na twoim miejscu bym jej nie robił. Masz tylko 800 OW. Zrób troszeczke więcej, a potem możesz zrobić sobie GŚ jako taki gadżet:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, co do Gwiazdy Śmierci, to mogę opdać cytat Skalpela - niezaprzeczalnego top 1 Uni 21 - "GS jest jak breloczek - fajnie wyglada, ale na nic sie nie przydaje"

Muszęsięz tym zgodzić. GS jest zupełnie nieprzydatny, praktycznie nie ma szans komuś przynieś straty, jezeli się atakuje GS. Zanim dloeci do moona (jedyna rzecz, która można zniszczyć, a któej nie mozna ewakuować) nic tam juz nie bedze, a przy niszczeniu księzyca większoąć GS po prostu pada - bo nie jest tak, zę zawsze niszczysz moona. Kliknij w "tutorial" w panelu po lewej stronie ekranu w OGame. Tam wszystko jest, jak się oblicza szansę na zniszczenie moona...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://board.ogame.pl/thread.php?threadid=187746

Pod tym linkiem jest raport z niszczenia Moona, ten pan zniszczył ich już kilka i bardzo to lubi :D GS się przydają i to nawet bardzo, trzeba tylko potrafić je wykożystać oraz być na wystarczająco starym uni.

A tak poza tym, to odkąd mam moona, to zaczeła się prawdziwa zabawa :) Na początku nie miałem nic do stracenia, to atakowałem nawet ludzi z top200 a dzięki falandze wiem czy jest bezpiecznie. Tym sposobem od zera mam w ciągu 6 dni 120 OW i 300lm, że o MT i DT nie wspomnę :twisted: Mogę robić niewidzialne FS-y to mnie nie złapią (na razie), a to dopiero początek, bo jak będzie flotka, to się recykling zacznie :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mojej pozycji to jakieś top1100 z 60k pkt... wcześniej stawiałem bunkier ale jak przyleciał kolo z 40 miejsca z 1300owcami ponad 10k lm i 8k sond to nie było zbyt różowo :wink: ... ale moona dostałem :wink: i teraz falanga lata jak kopnięta w d..ę :lol: :lol: :lol:

no to jakby koleś na mnie wleciał (zakładając' date=' że flotę miałbym na planecie) to by mu zostało, wg SS, 850 OW :)[/quote']

dla sprostowania dodam że kolega ten wcale nie posiada tylko 1300 ow i reszty tylko z 200 wiec więcej i parę k reszty ... a 2-gie to znając życie nie planowałby ataku na Cibie tylko galej farmił innych aż osiągnie takie floty że Twój bunkier nic mu nie zrobi :wink:

Kożystając z okazji chcę ogłosić że kto gra na uni 36 i jest chętny zapraszam do sojuszu S.T.A.L :wink: (na stronce wszystko jest opisane)

Pozdrawiam 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na og zaczynma szeżyć się hamstwo . A mianowicie nieudcziwi OG np uni 35.

Jak przegląda sie forum og to można znaleźć wiele skarg na to że OG są powiążani z sojuszami i działają na ich korzyść . Np wynikła sprawa bana na pre minut przed atakiem :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na og zaczynma szeżyć się hamstwo . A mianowicie nieudcziwi OG np uni 35.

Jak przegląda sie forum og to można znaleźć wiele skarg na to że OG są powiążani z sojuszami i działają na ich korzyść.

Czytałem już wiele skarg na stronniczych modów w OG, pierwsze sięgają pół roku wstecz...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej co jest !!!!!! Chyba poszedł cały serwer ogame wraz z forum. Czy ktoś ma pojęcie co się dzieje?

Na ich forum nic nie pisało że coś mają robić . A teraz nic nie działa atak hakera czy awariia.

Uhhh jednak da się zalogować awaryjnie wprawdzie :D

Zibi a włączasz na pewno polskiego OG ? Na awaryjnym ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde co jest !!! arghhhh nie moge do ogame wejsc :/ ,nawet to ich smieszne awaryjne logowanie nie pomaga :/ kurde !!! nie chce stracic mojego konta bo niedlugo mi sie nanity zbuduja :(:(:(

kurde wszystko sie wali :/ OGAME , dosc czesto ALLEGO kurde ludzie koniec swiata idzie czy co ???

Przestancie juz marudzic. Nie dziala to nie dziala i nie ma co z tego powodu smiecic forum - Chimaira

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jakiś czas temu... ale jednak dostałem taki "malutki pojazd"

http://microchip.net.pl/~obisan/ogame2

Co mnie zdziwilo to to że praktycznie po niecałym tygodniu już się odbudowałem. To i tak jest małe psińco - ostatnio czytałem raporty z niemieckiego Uni1. Koles miał około 200 tysięcy LM, 150 tysięcy CM, Krążowników 80 tysięcy, OW 14 tysięcy, 8 tysięcy Niszczycieli i 150 Gwiazd Śmierci... i to on był przegranym (DO ZERA!). Pomnóżcie tą flotę razy 3 i dostaniecie to, czym dostał ten pojazd. Podobno koleś, który dostał ten pojazd wystawił swoje konto na aukcji (stało już ponad 150 euro) i dzień przed zakończeniem licytacji - "ZNISZCZ! Można mieć powody do "grania na skrzypcach", prawda? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze :lol: Nic tylko w łeb sobie po czyms takim strzelić :roll: ja bym na jego miejscu ze dwie noce przed końcem licytacji nie spał zeby zapobiec takiej tragedii :) Pomijam już to że sprzedawanie kont jest niedozwolone.....

P.S. Ciekaw jestem ile ten typ musiał miec recków żeby to wszystko zebrać :D Przerażające liczby....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obi - a księżyc dostałeś chociaż? Bo wtedy jest dużo łatwiej przełknąć przegraną ;]

A ja sobie zbieram na 6lvl spalinówki, coby mieć recki. Wczoraj wysłałem moje floty na farmienie, zająłem się czym innym (allegro i Dim :>), patrzę a tu 44 minuty do przylotu gnoja z MT i KR :/

Floty nie zawrócę, a deuteru mi cholernie szkoda (miałem już 18k).

Zbudowałem sobie 3 MT i 15k deuta wywiozłem, krycha mi się skończyła, a metal poszedł w opancerzenie :P

Więc niby się koleś nie nachapał, ale zawsze to jakaś strata jest (punktacyjnie wyszedłem na zero).

Najgorsze zaś, że nie mam jak skontrować, bo koleś był czerwony z sojuszem, coś musiało być nie tak, bądź co bądź - wyleciał z sojuszu i miał na tyle mniej punktów, że stał się "normalnym" graczem dla mnie... :(

Obym nie musiał go więcej widzieć na mojej orbicie ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jakiś czas temu... ale jednak dostałem taki "malutki pojazd"

http://microchip.net.pl/~obisan/ogame2

No 91%. Szkoda! Ale co się stało? Czyżby źle wyliczony FS? Szkoda, że moon nie powstał.

To i tak jest małe psińco - ostatnio czytałem raporty z niemieckiego Uni1. Koles miał około 200 tysięcy LM, 150 tysięcy CM, Krążowników 80 tysięcy, OW 14 tysięcy, 8 tysięcy Niszczycieli i 150 Gwiazd Śmierci... i to on był przegranym (DO ZERA!).

weź pod uwage fakt, że tam jest łączenie flote.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem w Ogame na Uni35... I straciłem dostęp do neta na tydzień - modem szrokopasmowy nawalił :(. Oczywiście przez ten czas nie bywałem na moim koncie, więc inni zjechali je do kości... Byłem około 800, a teraz jestem ledwo w top 2000.

Pytanie: jak się odbudować? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Populous

Wystarczy tylko troche cierpliwości. :) Ja sam przez własną głupotę straciłem flote już 2 razy i odbudowa zajmuje mi średnio kilka dni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej jak cię chamsko jadą wystarczy tylko jakiś idiota Og . Który jest w sojuszu z którym aktualnie prowadzicie wojne . SWEt :evil: No nie wiem powini jakiś porządek z nimi zrobić.

Teraz popykuje w te wilk wampiry . Eee jakieś takie nudnawe sukces w dużej mieże zależy od ilości osób które klikneły na link :(

Odrobina sam.. pań.. ehhh... -> http://s5.bitefight.pl/bite/c.php?uid=51902

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem grać na 38 . Z początku wielki strach jak te ludki dorobiły się takiej punktakcji ok 20 . Ja ledwo wtedy wyrabiałem ale minęło trochę czasu i podskoczyłem w statystykach .Teraz jestem w pierwszej 1500 :D ale idzie dobrze. Obawiam się tylko co to GO na tym uni bo podobno strasznie czepialski .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...