Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Giimper

Czy ten sprzęt daje radę?

Polecane posty

Cześć,

jako że od 2 lat pracuję i gram na lipnym Samungu R700 w którym dodatkowo 2 tygodnie temu uszkodziła się karta graficzna i teraz mam ekran w zielono-różowe paski - postanowiłem sprawić sobie nowy sprzęt.

I wyszło jak to zawsze u mnie - z zestawu max za 2000 zrobił się sprzęcik za 2700zł (w cenę wliczony jest komputer+klawiatura+mysz+słuchawki)

Tak więc - komputer ma być do gier, ale także do obróbki filmów i grafiki, więc zdecydowałem się na 4-rdzeniowego proca z duża ilością cache by spełniał swoje zadanie we wszystkich dziedzinach... a zresztą - zobaczcie sami:

Płyta główna: AsRock M3A770

Procesor: AMD Phenom X4 955 4x3.2GHz 6mb cache

Pamięć RAM: GoodRam 2x2GB Dual Channel 1333MHz DDR3

Karta graficzna: PowerColor Radeon HD 5770 PCS+ 1GB DDR5 (I mam DiRTa 2 gratis :D)

Dysk twardy: WD 1TB SATAII

Obudowa: I-BOX 2105

Zasilacz: Chieftec 500W

Mysz/Klawiatura: A4TECH GK-870D

Słuchawki: firmy 4World

Co o tym sądzicie? Może uzasadnię dlaczego wybrałem takie części, przeczytajcie zanim rzucicie swoje propozycje:

Więc po kolei - płyta główna standardowa dla zestawów o podobnej cenie. O procku już pisałem. RAM chyba jest oczywistym wyborem. Karta graficzna - myślę że PowerColor to najlepsza możliwa wersja Radeona HD5770, poprawcie mnie jeżęli się mylę (Może tylko wersja HIS może mu zagrozić). Trochę nie podobało mi się to że ten Radek jest oparty na 128-bitowej szynie pamięci ale i tak osiąga wyższą przepustowość (ok. 76 Giga-czegośtam / sekundę) niż niektóre karty z szynami 256-bit więc myślę że jest dobrze. Dysk 1TB bardzo mi się przyda bo bawię się w Lets Playe - czyli nagrywanie filmów z gier z komentarzem głosowym i do tego potrzebuję dużo miejsca bo Fraps sobie nie żałuje.

Obudowa standardowa - wybrałem po wyglądzie a nie po "przewiewności" bo karta graficzna ma świetne chłodzenie (PowerColor osiąga temperatury ok. 17 stopni niższe od modeli referencyjnych). Na początku goście w serwisie w którym składam chcieli mi wcisnąć zasilacz WhiteEnergy ale dla mnie to noname więc dołożyłem i wezmę chyba Chiefteca. Mysz i klawiatura - sporo gram, ale nie potrzebuję Razerowych myszek za 3 stówy - zwykły bezprzewodowy komplecik wystarczy. Słuchawki zaproponował sprzedawca jak powiedziałem że chcę coś z mikrofonem ok. 50 zł i żeby dało radę w tym wytrzymać dłużej jak 4-5 godzin.

Łączna cena - ok. 2700 bo jeszcze nie przeliczałem u nich ceny z Chieftec'iem zamiast WhiteEnergy. Nie mogę na to przeznaczyć ani złotówki więcej niż 2700zł, i tak 7 stów za dużo mnie ten zestaw kosztuje ale wolę sobie odpuścić nowy deck do MtG i kilka innych rzeczy a zainwestować w komputer który starczy na dłużej.

Plany rozbudowy? Będę co roku po wakacjach coś dokupował:

Sierpień 2011 - Monitor Iiyama ProLite E2710HDS-B1 27 cali - bo obecnie będę pracował na 17-calowym CRT'ku. Myślicie że ten monitor nada się do gier? Jak dla mnie ma świetne parametry.

Sierpień 2012 - Lepsza karta graficzna, najlepiej jakiś Radek, choćby HD5870 i dodatkowe 2GB RAM

Grudzień 2012 - Koniec świata

Sierpień 2013 - Niezniechęcony końcem świata wymieniam procesor na 6- lub nawet 8-rdzeniowy - w zależności od cen. Powoduje to także wymianę płyty głównej.

Co sądzicie? Pytam się o to chyba na 20 różnych forach ale po tym jak 2 lata temu dałem sobie wcisnąć siht jakim jest Samsung R700 chcę mieć wszystko tip-top :)

Proszę zarówno o ogólne opinie jak i propozycje ew. zmian.

Pozdrawiam

P.S.Lol jaka ściana tekstu, jak dotrwałeś do końca posta to jesteś kimś :)

EDIT: Kompletnie zapomniałem dodać! W zestawie za 2700zł ma sie też mieścić mysz, klawa i słuchawki ale te już wybrałem więc powiedzmy że zestaw ma być 2550zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylator:

Zalman CNPS10X Performa

130 zł

Procesor:

AMD Phenom II X4 955 Black Edit /3.2GHz, 125W, AM3, BOX, rev. C3/

599 zł

Płyta główna:

AsRock M3A770DE /AMD 770, DDR3 1333/

230 zł

Pamięć RAM:

GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9

369 zł

Dysk twardy:

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

165 zł

Karta graficzna:

Palit GeForce GTX 460 Sonic 768MB DDR5 /192bit/ DVI/HDMI

699 zł

Nagrywarka DVD:

Samsung SH-S223C SATA (black)

99 zł

Obudowa:

Cooler Master Elite 330 (Black)

159 zł

Zasilacz:

OCZ StealthXStream 500W

225 zł

Suma: 2675 zł brutto [esc.pl]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... zmniejszenie pojemności dysku na rzecz lepszej karty graficznej? Musiałbym poważnie się zastanowić, ale czy mógłbyś dać jakiś link do testów porównujących wydajność? Zdecydowałbym się po zobaczeniu czy ten GTX rzeczywiście będzie lepszy od Radeona 5770.

EDIT: Kompletnie zapomniałem dodać! W zestawie za 2700zł ma sie też mieścić mysz, klawa i słuchawki ale te już wybrałem więc powiedzmy że zestaw ma być 2550zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O cholera, widzę że ta karta to super sprawa - wzrost wydajności 20%-80% - to ja sobie chyba dodatkowe 500GB kupię kiedy indziej a teraz wezmę tego GTX'a 260.

Wcześniej mi go proponowali ale nie wiedziałem że to jest aż taka różnica w mocy - dzięki, poważnie zastanowię się nad wsadzeniem go do zestawu.

Poza tym wszystko w porządku jeżeli chodzi o dobrane komponenty?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz do obudowy OCZ ModxstreamPro 500W Modular - 237zł

Pamięć DDR3 Goodram 2GB PC1333 CL9 x2 - 299zł

Płyta główna Asrock M3A770DE AMD 770 Socket AM3 - 218zł

Procesor AMD Phenom II X4 955 Quad Core (AM3,125W) - 584zł

Dysk twardy Samsung 1TB HD103SJ 7200 SATAII 32MB - 244zł

Obudowa ATX Midi CoolerMaster Elite 310 bez z. sre - 118zł

Chłodzenie CPU Zalman CNPS10X PERFORMA - 115zł

Gigabyte GeForce GTX460 1GB DDR5/256b D/H PCI-E - 782zł

Razem 2604zł (sklep - ram.net.pl)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniejszy problem jak dla kogo - nigdy nie bawiłem się w składanie komputerów i dopóki nie będę miał porządnej wiedzy na ten temat nie chcę tego ruszać.

Do zestawu eddyego trzeba by jeszcze za 100zł jakąś nagrywarkę DVD dołożyć i chyba styknie, zmniejszę jeszcze dysk do 500GB żeby wziąć za to klawiaturę, mysz i słuchawki.

Wielkie dzięki za zaproponowane zestawy, przejadę się w przyszłym tygodniu do serwisu AmigoPC i zobaczę ile u nich wykosztuje mnie ten zestaw - jak będzie niewiele więcej to wezmę, jak będzie za drogo to pogadam z ojcem bo ma znajomego informatyka który mógłby mi to złożyć, ale nie wiem czy ten będzie miał czas.

Odezwę się jak wrócę z serwisu ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...