Skocz do zawartości

Czy taki zestaw się opłaca


andreew666

Polecane posty

Witam.

Dostałem propozycję kupna takiego oto zestawu:

Procesor: AMD Athlon X2 3800+ 2,00 GHz

Płyta główna: Gigabyte GA-MA69G-S3H

Pamięć: 4 Gb DDR2 Kingstone (nie znam jedynie szybkości)

Karta graficzna: ATI Radeon HD 4670 (512 Mb GDDR3) PCIex

Cenę jaką sobie właściciel zażyczył to 500 zł. Moje pytanie czy opłaca się brać taki zestaw za te pieniądze? Czy to za dużo??

Ponadto za 100zł dopłaty mogę jeszcze dostać:

Dysk Twardy: WD 250 Gb

DVD-RW nie wiem jakiej firmy

Proszę o obiektywne opinie.

Pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie się dowiedziałem że facet sprzedaje to bez obudowy. Czyli w grę wchodzą tylko wymienione wcześniej podzespoły.

Jaki musiałbym do takiego zestawu kupić zasilacz biorąc pod uwagę to że chyba procesor wymagałby w przyszłości wymiany.

Jest chyba najsłabszy z zestawu.

No i pytanie czy nadal się to opłaca ??

W starym kompie mam zasilacz Chieftec GPS-400AA-101A czyli 400 W. Czy wystarczyłby do tej karty??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Przydałoby się jakieś 3,0.

Mam dylemat jedynie z tym zasilaczem. Czy wytrzyma czy potrzeba będzie jakiegoś mocniejszego.

A i nasunęło mi się jeszcze jedno pytanie. Mianowicie czy brać tylko podzespoły za 500zł czy dopłacać tą stówkę i brać wszystko za 600 ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedz się jaki dokładnie to dysk. Ale wydaje mi się, że mógłbyś się potargować troszkę i zejść z tej stówki. Jak Ci powie co to jest, to wal do nas i zobaczymy czy warto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak dowiedziałem się niewiele gdyż facet też nie zna się aż tak bardzo a sam przecież nie mogę tego sprawdzić.

Dysk to WD Caviar...

nagrywarka LG

nic pozatym

Więc proszę teraz Was o obiektywną ocenę czy części za 500 czy za 600 czy może kupić coś innego za te pieniądze. Pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caviar nie jest złym dyskiem. Sam go miałem. Zależy jeszcze w jakim stanie jest. Potarguj się troszkę :) Ale nawet za 600 zł, to jest nawet niezła okazja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie raczej na allegro nic sensownego nie znajdę w ze tę kwotę więc myślę że na pierwszy zestaw się zgodzę. W przyszłości być może poproszę was o dobór lepszego procka bo na pewno trzeba będzie go wymienić.

Na teraz dziękuje za propozycje i wasze rady. Przy takim poparciu jestem w przekonaniu że to będzie dobry zakup.

Jeśli ktoś jeszcze ma jakąś opinię to proszę się nie krępować.

Pzdr

A i jeszcze jedno. Mniej więcej orientuję się a jakości większości podzespołów, jednej rzeczy tylko nie wiem. Czy miał ktoś taką płytę główną czy jest dobra itd czy może jest to jakiś szajs?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...