Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Fafiq

Kupuje komputer

Polecane posty

Witam..

Zamierzam złozyc komputer tylko nie za bardzo wiem jakie czesci itd do niego ładowac.. Do wykorzystania mam okolo 2000 zl..

Planowalem juz kilka czesci ale nie wiem jaka dac reszte:

Płyta Główna: Gigabyte GA-MA770T-UD3P

Pamięć: 2 GB Goodram DDR3 (2 GB na razie, pozniej dokupie nastepne)

Karta Graficzna: ASUS GeForce GTS250 1GB DDR3 256 bit

Dysk: Seagate 500GB 7200rpm 16MB SATA (Jesli bedzie trzeba to kupie 320GB zeby ograniczyc koszta)

Procesor: Intel I3 530 2.93GHz

Brakuje jeszcze Zasilacza i obudowy ale niewiem jakie wybrac bo nie bardzo sie znam na tym.. Powiedzcie czy to wszystko trzyma sie kupy, co ew. zmienic, tylko pamietajcie zeby nie przekaraczac za bardzo tych 2000 zl.. Kazda sugestie/zmiane prosze uzasadnijcie..

Z góry dziekuje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ty chcesz teo Core i3 wsadzic do tej plyty glownej? Mlotkiem chyba, ale to dzialac nie bedzie :) AM3 i LGA 1156 do siebie nie pasuja chocby nie wiem co...

Slaby zestaw... Tutaj masz cos lepszego:

Asus Radeon HD5770 512MB 590zł

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 179zł

LG GH22LS50 SATA 99zł

SilentiumPC Gladius 600 Pure Black (bez zasilacza) 215zł

GoodRam 2GB 1600MHz CL9 220zł

AMD Athlon II X3 440 299zł

AsRock M3A770DE 249zł

Fortron FSP400-60GHN 400W 169zł

Razem: 2020zł (esc.pl)

W przyszlosci kupujesz 2GB i cooler do OC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak juz pisalem, nie znam sie na tym, dzieki za odpowiedz.. Na tym zestawie ktory mi napisales moge spokojnie grac w nowe gry? NP. Battlefield Bad Company 2?? BTW. ta nagrywarke akurat mam, takze 99 zl taniej wychodzi, to moze na cos lepszego mozesz zmienic, hmm, np. karte graficzna czy procesor? O dwie stowki drozej mozesz cos wsadzic..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję:

Procesor : AMD Athlon II X4 630 - 368 zł

Chłodzenie Procesora - Zalman CNPS10X Performa - 122 zł

Płyta Główna : ASRock M3A770DE - 231 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 1333MHZ - 369 zł

Karta Graficzna : Gigabyte Radeon HD5770 1GB DDR5 - 587 zł

Zasilacz: Fortron FSP400-60GHN 80+ - 153 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3 - 158 zł

Obudowa : CoolerMaster RC-600-KKN1-GP Gladiator - 206 zł

Razem : 2194 zł (sklep - ram.net.pl)

Wszystkie gry pójdą bez problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie można grać we wszystko na full jeszcze jakiś czas.

Jeśli możesz dołożyć, to za około 390 zł (esc.pl) masz Athlona II X4 630. Masz tu już cztery rdzenie i nie musisz bawić się w odblokowywanie. Co do karty, to za bardzo nic lepszego nie da się upchnąć. Za 1100 zł jest Radzio 5850, ale to już poza budżetem. Pamięci możesz zmienić na 1333 MHz, które spokojnie wystarczą. Zaoszczędzisz 20 zł. Możesz również kupić chłodzenie - Zalman Performa lub 2 GB pamięci, ale ja radziłbym chłodzenie najpierw.

[edit]

Spóźniłem się :P Miałem dać swój zestaw, ale kolega mnie wyprzedził :P W takim razie bierz spokojnie zestaw Gi3r3k'a. Ma wszystko to, czego nie miał poprzedni zestaw :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten procesor jest w wersji box czyli ma własne chłodzenie, które jest jednak dość słabe i na pewno bardzo głośne. Jeśli kupisz chłodzenie to będziesz mógł również pobawić się w OC (jeśli jesteś w tym zielony to przeczytaj poradnik, który Gi3r3k ma w swojej sygnaturze, a następnie pytaj na forum), które z kolei da szansę sporo podwyższyć wydajność Twojego komputera (co z kolei pozwoli na wydłużenie jego przydatności: im wydajniejszy=tym dłużej starczy). Względnie prędzej czy później dobrze by było jakieś lepsze chłodzenie kupić, ale jeśli Cie nie stać w chwili obecnej, a duży hałas Ci nie przeszkadza to obejdziesz się bez niego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hd 4850 ma dx10.1 a hd 5770 ma dx11. Jeśli kupujesz w jednym sklepie wszystkie części(w zestawie kompa jest nowe chłodzenie) i poprosisz o złożenie kompa to oni ci go złoża razem z nowym chłodzeniem. A pastę nałożą taką jaka jest w zestawie w opakowaniu chłodzenia(oczywiście jeśli ta pasta jest dołączona do chłodzenia), ale możesz do zestawu zamówić jeszcze np. pastę Arctic Silver 5-25zł(bardzo dobra pasta) i poprosić ich o to by złożyli kompa z chłodzeniem nowym i pastą nową.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5770 ma DX11, ale ma za mało mocy żeby niektóre gry pociągnąć właśnie w DX11.

A w sklepie moga mi zmienic to chloddzenie? (kupuje w BitComputer)

Nie wiem czy tam akurat składają kompy, ale jeśli tak, to można ich o to poprosić. Założenie coolerka zajmuje 2-3 minuty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już raczej zależy od nich i tam w sklepie musiałbyś się dowiedzieć. Ogólnie zmiana chłodzenia nie jest aż taka trudna i jeśli robiłbyś wszystko w miarę ostrożnie to równie dobrze sam byś sobie z tym poradził. W każdym razie zawsze możesz się przejść i spytać czy by Ci założyli nowe chłodzenie i ile by Cie taka przyjemność kosztowała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj brat chce sobie kupic notebooka, ktory bedzie mu sluzyl do grania.. Nie znam sie na podzespolach notebookow wiec prosze Was o pomoc.. Ma do wydania 2,5k zl i niewie jaki notebook nadaje sie do grania.. Najnowsze gry nie musza chodzic na max detalach ale zeby w miare spisywal sie ten sprzecik w czasie grania, zeby wczasie gry nie bylo 5 fps.. Chyba rozumiecie o co mi chodzi.. ;p

Dla niego najwazniejsze jest to zeby tez WoW chodzil na maxa, ale w te nowe gry z bardziej zaawansowana grafika tez lubi pograc wiec prosze doradzcie..

Wpisuje w tym temacie bo tez jest zwiazany z kupnem.. :P

Dzieki Gi3r3k, zloze taki komputer jaki mi napisales, dziekuje Wam wszystkim za pomoc.. :)

A teraz pomozcie mojemu bratu, prosze.. :P

EDIT: A co do tego kompa to jeszcze jedna sprawa.. Klawiatura i myszka.. Sprzecik ma byc tani. Klawiature chce plaska, z plaskimi, cichymi klawiszami, a myszke jakas optyczna lub laserowa, tez dosyc tania ale zeby byla sprawna, nie musi miec zadnych bajerow tylko musi byc wygodna..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...