Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Summirek

Jakie wentylatory kupić?

Polecane posty

Witam. Chcę sobie zmienić obudowę, ponieważ komputer nagrzewa się do 45-50 stopni. Nie chcę wydawać za dużo, więc myślę, że najlepszy będzie apertech venator. Tylko nie wiem jakie wentylatory do niej dokupić, a może w ogóle jakąś inną obudowę lepiej kupić. W tej , którą mam teraz mam jest jeden wentylator z tyłu (wyciągający powietrze) i możliwość dołożenia jednego z boku (12 x 9 cm), więc raczej zmiana obudowy jest konieczna. Myślę również o zmianie coolera (niestety, nie wiem jaki mam teraz). Za jakieś pół roku chcę również zmienić procesor na AMD Phenom II X4 965 Black Edition, ale to chyba nie ma znaczenia.

Mój komputer:

Processor: Intel® Core2 Duo CPU E4500 @ 2.20GHz (2 CPUs)

Memory: 2048MB RAM

Hard Drive: 500 GB Total

Video Card: NVIDIA GeForce GTX 275

Monitor: Monitor Plug and Play

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę sobie zmienić obudowę, ponieważ komputer nagrzewa się do 45-50 stopni.

Gentleman, proszę uściślić co nagrzewa się do takowej temperatury-procesor, karta graficzna? I czy to temperatury pod obciążeniem czy kolokwialnie mówiąc "na luzie" (tzw. idle), Sir?

Nie podał Pan maksymalnej ceny. Z tańszych może Sir wybrać SilentiumPC Zephyr 120mm. Z droższych wentylatorów polecam Noiseblocker BlackSilent XLP PWM 120mm rev.3, Monsieur. :)

Proszę o podanie modelu zasilacza oraz obudowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gentleman, proszę uściślić co nagrzewa się do takowej temperatury-procesor, karta graficzna? I czy to temperatury pod obciążeniem czy kolokwialnie mówiąc "na luzie" (tzw. idle), Sir?

Nie podał Pan maksymalnej ceny. Z tańszych może Sir wybrać SilentiumPC Zephyr 120mm. Z droższych wentylatorów polecam Noiseblocker BlackSilent XLP PWM 120mm rev.3, Monsieur. :)

Proszę o podanie modelu zasilacza oraz obudowy.

Na obudowie z przodu komputera ma wyświetlacz i on mi pokazuje temperaturę GPU, MPU i SYS. Wszystko miej więcej ma nagrzewa się do 50 stopni podczas obciążenia (podczas upałów, teraz nie nagrzewa się aż tak mocno). Ale program speed fan pokazuje mi wyższe temperatury.

Modelu obudowy nie znam niestety. Jest asusa i ma napis logic, ale na stronie jej nie znalazłem (kupowana 3 lata temu).

Zasilacz 600W ocz technology.

Wybrałem już SilentiumPC Zephyr 120mm. Jest cichy i całkiem wydajny,a przynajmniej tak widziałem w internecie, bo jeszcze go nie kupiłem.

Pomuliłem się. Chcę kupić http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=16628 i jeden http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=27588.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...