Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Davidiusz

Zmiana obudowy - potrzebne rady

Polecane posty

Witam!

Więc tak... mam pewien kłopot ze zdecydowanie za małą obudową, i zamieram ja w najbliższym czasie zmienić, tylko jako że będzie to moja pierwsza pozazestawowa obudowa chciałbym zeby mi ktoś doradził... Mój budżet to mniej więcej 400 zeta (bardziej w dół niż w góre :/).

Po tym jak szmerałem troche po necie zanlazłem te:

CM HAF-922:

http://www.komputronik.pl/index.php/produc..._zasilacza.html - komputronik

Antec Six Hundred (od vobisa i od komputronika):

http://www.vobis.pl/oferta/komponenty_i_ak...ix_hundred.aspx - Vobis

http://www.komputronik.pl/index.php/produc..._zasilacza.html - Komputronik

To takie podstawowe pytania odnośnie tego:

Czy sie do czegoś nadają?

Czy warto je kupić czy są jakieś lepsze po tej cenie?

Która lepsza z tych 3 (w przypadku tych antec'a to róznica chyba polega tylko na ilości wiatrakow i rozmiarze gornego --> 4x120mm u Komputronika (górny 120mm) i 1x120mm i 1x 200mm u vobisa (gorny 200mm) - to jest to co zrozumiałem z opisów )

Czy bede musiał dokupic wiatraki?

Czy normalne wiatraki bez chłodnic (takie metalowe bloki za wiatrakami to chłodnice tak?) zamontowanych wystarcza? (procek Q9300 Quad, grafika HiS 5770)

A takie pytanko poza tematem: Co może sprawiać że czasem przy włączniu witatrak grafy zaczyna strasznie wibrować/brzęczeć?

Pozdrawaim,

David.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

600 sobie odpuść to nic specjalnego.

metalowe bloki za wiatrakami to chłodnice tak?

nie, chłodnic to takie coś http://www.cooling.pl/black-water-advanced...egory=28_56_229

Która lepsza z tych 3

z tych 2 to 922

Czy bede musiał dokupic wiatraki?

wiatraki niekoniecznie wiatrak_big.jpg

ale wentylatory będziesz mógł ile i jakie zależy od obudowy.

Do 400zl zastanów się nad tym jeszcze

http://allegro.pl/item1101326540_fractal_d..._sklep_wwa.html

http://allegro.pl/item1103212809_obudowa_c..._kurier24h.html

http://allegro.pl/item1115796038_lancool_k...p_p_fv_wwa.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli budżet wynosi aż 400zł, można się pokusić o tą obudowę: CoolerMaster Dominator II 692 Adv

Posiada aż 10 miejsc na wiatraki o rozmiarze 12cm, 14cm i 8cm - czyste szaleństwo! :)

(Typ wentylatorów 1x 140mm Blue LED (front)

1x 120mm (tył)

1x 140mm (góra)

1x 140mm / 2x 120mm (góra)*

2x 120mm (dół)*

2x 140mm / 120mm (lewy bok)*

1x 120mm (klatka HDD)*

1x 80x15mm (chłodzenie VGA)*

1x 80x15mm (prawy bok)*)

Jest to chyba najbardziej najwydajniejsza buda, jeśli chodzi o chłodzenie powietrzem, a co najważniejsze jest w rozsądnej cenie. Przdałoby się do niej dokupić kilka wentylatorów SilentiumPC Zephyr 120mm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ow... teraz się w tym strasznie gubie ><

@ Itachi jaka jest róznica między tym co zproponowałeś tą od michiego (środkowy link)? Oprócz liczby (odpowiednio 692 i 690).

@ Zniwiarz - grafa nie wejdzie albo ledwo, za mała (szerokość)

@ Michi - w pierszym jak dobrze rozumiem to wejścia wentylatorów można zamykać i otwierać?; druga - jakaś róznica miedzy 690' a 692'?; trzeceij w ogóle nie obczajam - gdzie chociażby wejscie na przednie USB/jacki?

@ all - to w koncu co lepsze? HAF czy dominator (tak sie o tego hafa czepiam bo fajnie wygląda :P ciut lepiej niż dominator)?

Ile wentylatorów by było dobrą liczbą (w HAFie of komputroników trzeba by coś dokupić? A w dominatorze takim trzeba by dokupić ( http://www.komputronik.pl/index.php/produc..._zasilacza.html )?

sory że męcze ale długo zbierałem i nie chce potem żałować :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bez zastanowienia bym kupił proponowanego przez michi93 Fractal Design Define R2 tylko, że w wersji kolorystycznej Titanium Grey. Ta buda jest prześliczna.

CoolerMaster Dominator CM 692 II Advanced Black możesz jak najbardziej brać. Mam jej starszego brata i mogę polecić z czystym sumieniem tą budę.

W obudowie najlepiej jak by był jeden wentylator z tyłu, który wyciąga ciepłe powietrze i 1/2 z przodu, które wciągają chłodne powietrze. Dobrej jakości wentylatory i będzie dobry przewiew. Oczywiście jeśli w budzie będzie zachowany porządek, a nie tz. "burdel".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Davidiusz, z tego co widzę, to niczym (link od michiego i mój - najwyżej ceną). ;)

HAF może jest ładniejszy, ale posiada mniej wejść na wentylki co sprawia, że będzie mniej wydajny. ;)

IMO, jeśli dokupisz parę wentylków LED do Dominatora, to będzie wyglądał może i jeszcze bardziej bajerancko niż HAF. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok... to musze tylko się zdecydować czy wole dominatora i fractala... Jak dokładnie działa ta obudowa? bo te klapy jak są zamknięte to raczej nie są zbyt przewiewne? to tak że poprostu sie je otwiera podczas używania i potem zamyka żeby było ładnie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość teofi7

Z własnego doświadczenia - bierz HAF 922 i bez gadania. Kosztuje ok300-350zł, za pozostałe 50 dokupisz sobie wiatrak 200mm na bok (Cooler Master Mega Flow - czerwony lub niebieski), chyba że wybierzesz wersję z oknem. Obudowa ma ZAJE-dobre chłodzenie, łatwy montaż i możliwość zmiany coolera na procesorze bez wyjmowania płyty głównej, system zarządzania okablowaniem. Poza tym ma takie bajery jak dziurki pod chłodzenie wodne itp. Ładnie i szpanersko wygląda, proszkowo malowana... Poza tym to najlepsza buda w tej cenie! Nie patrz na Anteci, czy droższe wersje z serii HAF gdyż tamte obudowy oferują bardzo niewiele więcej a kosztują 2 lub 3 razy tyle co HAF 922.

Także szczerze polecam, jestem z tej obudowy zadowolony, a i chciałeś żeby była duża - no pewno że zmieści wszystko, no chyba że 4 karty graficzne ale wątpię żebyś tyle miał. Po zakupie tej obudowy temperatura moich podzespołów drastycznie spadła! Polecam!

@Itachi "HAF może jest ładniejszy, ale posiada mniej wejść na wentylki co sprawia, że będzie mniej wydajny." - bzdura! ma mniej wentylatorów ale za to są to potężniejsze 200mm potworki. Nie liczy się ilość ale jakość!

"IMO, jeśli dokupisz parę wentylków LED do Dominatora, to będzie wyglądał może i jeszcze bardziej bajerancko niż HAF." - śmiem wątpić!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Itachi "HAF może jest ładniejszy, ale posiada mniej wejść na wentylki co sprawia, że będzie mniej wydajny." - bzdura! ma mniej wentylatorów ale za to są to potężniejsze 200mm potworki. Nie liczy się ilość ale jakość!

IMO, 5 wentylków vs 10 wentylków = u mnie wychodzi to drugie. ;)

Nie można odmówić jej piękności, to fakt - wygląda bajerancko i nadaje się do niezłego szpanu. :)

2x 200mm robi z budy lotnisko, a nie cichego potworka. Możesz wybierać pomiędzy Dominatorem, a HAF-em 922. (jest także wersja 932 o 200zł droższa:

(1x 230x230x30mm (przód, 19dB(A) , 700 obr./min., podświetlenie czerwone)

1x 230x230x30mm (bok, 19dB(A) , 700 obr./min.)

4x 120x120x25mm (bok, opcjonalnie zamiast wentylatora 230mm)

1x 230x230x30mm (góra, 19dB(A), 700 obr./min.)

2x 120x120x25mm (góra, opcjonalnie zamiast wentylatora 230mm

1x 120x120x25mm (góra, opcjonalnie)

1x 140x140x25mm (tył, 17dB(A), 1200 obr./min.)

1x 120x120x25mm (tył, opcjonalnie zamiast wentylatora 140mm)

2x 120x120x25mm (podłoga, opcjonalnie)

To jest dopiero POTWÓR!!!

IMHO, po dłuższym zastanowieniu bierz HAF-a 922 (lub 933 jeśli starczy kasy ;)) + kilka wentylków z podświetleniem czerwonym. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość teofi7

Nie bierz 932 bo po pierwsze ta obudowa ma irytujący "system ułatwionego montażu kart rozszerzeń" , który szybko się psuje, poza tym ma źle rozplanowane okno na boku i jest brzydki widok.

Do HAF 922 można dokupić tylko 2 wentylatory, z czego jeden 200mm - z podświetleniem czerwonym lub niebieskim. Na przodzie standardowo jest 200mm czerwony, na górze 200mm "bezbarwny" (ale nie warto go zmieniać bo świecący sufit wcale nie wygląda dobrze) i z tyłu standardowy 120mm.

[EDIT]

BĘDZIE! TO JEST RADIATOR - CHŁODZENIE PROCESORA - LEPIEJ NIE ODPALAJ KOMPA BEZ TEGO!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe... ja takeigo nie mam, na moim quadku jest malutki radiator...Na zdjęciu pewnie jakiś dośc mocny lub podkręcony...

A takie pytanko poza tematem: Co może sprawiać że czasem przy włączniu witatrak grafy zaczyna strasznie wibrować/brzęczeć?

A wiadomo cos o tym?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość teofi7

Oczyść go z kurzu. Jeśli masz jakąś nowszą kartę graficzną Nvidia to była też heca że sterowniki kłóciły się z wentylacją karty ale to stara historia i przy regularnej aktualizacji sterów nie powinno być problemu. Wiatrak może też kwiczeć ze starości :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie przepraszam ale nie zamierzam tego tak zostawić:

Nie bierz 932 bo po pierwsze ta obudowa ma irytujący "system ułatwionego montażu kart rozszerzeń" , który szybko się psuje, poza tym ma źle rozplanowane okno na boku i jest brzydki widok.

Po pierwsze, to buda ma zapewnić dobre chłodzenie reszty komponentów oraz bardzo dobrą przewiewność. Jeśli wygląda przy okazji bajerancko - dodatkowy plus. Wolę mieć kawał złomu, bez żadnych podświetleń ale ze znakomitą przewiewnością, niż bajerancką obudowę, która nic nie daje. :/

-> Zobacz sobie, jaką przewiewność posiada HAF 923 (podałem przed chwilą, ile wentylatorów możesz do niej włożyć, aż 14 wentylków, to jest nic? I to jakich rozmiarów, przewiewność rzędu najwyższej półki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz musze sie zastanowic czy kupic 922 czy 932... roznica 120 i komputronika (na obraone wyzszej ceny podam ze 922 ma 3 wentylki - 2x200mm i 1x120mm, a 932 ma 4 - 3x230mm i 1x140mm)

porówananie --> http://www.komputronik.pl/index.php/search...EFG/category/1/

Do 922 bym musiał w tym zestawieniu dokupić wentylator?

Co do grafiki: ma jakies 4 miesiace wiec raczej nie ze starosci. i wibruje tylko czasem, wtedy trzeba zresetowac kompa i jest ok (czasem po kilku razach...) co do czyszczenia to klopot - wentlator skierowany w dol, 5 cm od spodu obudowy, i nie moge wyjac bo:

a) nie znam sie

b) gwarancja...

Edit; kopnolem sie haf 932 nie 923

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość teofi7

Nie ma takiej obudowy jak HAF 923, więc sobie nie zobaczę.

14 wentylków = duży hałas

5 wentylków = mały hałas

Poza tym chodzi o to żeby dobrze schłodzić najcieplejsze elementy komputera a nie robić z obudowy sito.

"jaką przewiewność posiada HAF 923 (podałem przed chwilą, ile wentylatorów możesz do niej włożyć, aż 14 wentylków, to jest nic?"

Lol, jak już mówiłem nie ilość a jakość, poza tym 14 da się ale takich małych po usunięciu tych dużych, które razem będą miały mniejszą wydajność, większe zużycie prądu i hałas - czyli SIĘ NIE OPŁACA.

A tak poza tym do HAF 922 można podłączyć tyle samo co do HAF 932.

[EDIT]

Co do karty to może być jeszcze niedociśnięty kabel zasilania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość teofi7

922 wyjdzie Ci ekonomiczniej - zaoszczędzisz stówkę a z połowę tego dokupisz wentylek na bok. 932 ma zaiste minimalnie lepsze chłodzenie, ale tak minimalnie że aż nie warte tej stówy. Poza tym ma pewne wkurząjące elementy o których pisałem wcześniej.

"Co do karty to może być jeszcze niedociśnięty kabel zasilania." Ale ten przy samej karcie wewnątrz obudowy. Wyjmij i włóż ponownie może pomoże.

[EDIT]

Do tego Pana co się tak wykłócał - jaką masz więc praktyczną wiedzę o HAF 922 i 933? Znaczy się coś więcej niż Google i YouTube?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teofi7, zastanów się nad tym o ty mówisz... Najpierw jedziesz po Dominatorze, że ma za dużo wentylków 120mm i liczy się jakość, nie ilość. (HAF 922 ma 200m). Jak daję budę z 4 x 230mm to też po niej jedziesz i mówisz, że zrobi z obudowy sito. Chłopie, pomyśl najpierw, później pisz. ;)

932 ma zaiste minimalnie lepsze chłodzenie

*facepalm*

Ahha, rozumiem - 4x 230mm jest o wiele słabsze co do 1x 200m. Wszystko zrozumiałem. :/

Przy okazji - patrzyłem na recenzje i testy tej budy i jakoś wszędzie wypadała znakomicie.

EDIT: Jest coś takiego jak nick na forum, i proszę go używać. :)

Tak wiedzę mam z Internetu i z Youtube ale potrafię ją zebrać do kupy i wyciągnąć własne wnioski. Przy okazji - recenzje pozwalają przybliżyć sobie możliwości produktu, o to chyba w nich chodzi, prawda?

Teofi7, żeby robić z Siebie eksperta co do HAF-ów, musisz mieć i tą, i tą z zainstalowanym chłodzeniem i dopiero powiedzieć, która wg. Ciebie jest lepsza - nie zapominajmy, że każdy może mieć inne zdanie na ten temat.

Przecież my się nie wykłócamy, tylko dyskutujemy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość teofi7

Oczywiście że dyskutujemy, czyli twierdzisz że:

"Ahha, rozumiem - 4x 230mm jest o wiele słabsze co do 1x 200m. Wszystko zrozumiałem." na 932 można zainstalować 4x 230mm, bo tak rozumiem? Niestety nie, (chyba że wiertarką dorobisz dziurki :smile: ) można tylko 3. Poza tym w 922 można mieć 3x 200mm (a nie 1x 200mm) więc widzę że nie wiesz o czym piszesz...

"Przy okazji - patrzyłem na recenzje i testy tej budy i jakoś wszędzie wypadała znakomicie." - to widać że Twoja wiedza opiera się na recenzjach. Ja i owszem przy wyborze budy również korzystałem z recenzji tyle że jednego HAFa już mam, drugiego ma kolega, a trzeciego brat - oba widziałem na oczy, w akcji i tak przypadkiem znam ich możliwości. Dlatego też polecam Koledze 922 a nie 932 gdyż wg. mnie jest łatwiejszy w obsłudze i nie ma wielu wkurzających elementów. Nie wspominając o tym że 932 ma swoje gabaryty i w standardową wnękę biurkową nie wchodzi, ale to szczegół... Jako że mam "najsłabszą" obudowę z tych trzech - to uważam że jest najbardziej opłacalna.

"Jest coś takiego jak nick na forum, i proszę go używać"

wybacz

@Ten wentylator na bok nie jest taki drogi http://www.ceneo.pl/;004+sMega~~MFlow

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jestem za mocno zaspany, żeby zrozumieć aluzję. ;)

Mówiąc dosłownie - nie jest drogi, biorąc pod uwagę żywotność obudowy i jakość.

EDIT, za chwilkę - zjem śniadanie.

Teofi7, prawie wszystko się zgadza. :)

"Prawie" wszystko - możesz mi wyjaśnic, dla czego wg. Ciebie w HAF-ie 932 jest źle rozplanowane okno?

Ponieważ jak widzę, to idealnie wentyl będzie chłodził mostek południowy i GPU.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...