Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Diablo

Nokia 6110 Navigator - Błąd Systemu

Polecane posty

Witam

Chciałbym prosić was o pomoc. Otóż zawsze jak naciskałem zielony przycisk wyświetlały mi się ostatnie połączenia wychodzące, itd a teraz gdy naciskam to wyskakuje mi komunikat BŁĄD SYSTEMU. Gdy chce wejść w skrzynkę z wiadomościami, to mam to samo albo wywala mnie na okno z tapetą. Chciałbym się zapytać, jak można zaktualizować Symbiana, albo wgrać go od nowa, bo w sprawie telefonów i bawienia się ich softem nie jestem ekspertem a wydaje mi się, że chyba Symbiana szlag trafił. Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymagany jest format bo coś popsułeś.Jak znam życie skrakowałeś Symbiana słyszałem już o tym później są takie konsekwencje.Wgraj najnowszego, lecz najpierw zrób update na kompie.A podczas odpalania telefonu z kartą pamięci nie masz komunikatu o błędzie i zgłoszeniem się do sprzedawcy?Tak też jest czasem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym że mam ten telefon ponad półtora roku i nigdy nie grzebałem w jego systemie, bo po prostu nie znam się na tym. Dzisiaj od rana wszystko było ok, ale dosłownie z dwie godziny temu takie kwiatki mi zaczeły się robić. Obojętnie czy mam kartę pamięci czy nie, ciągle jest to samo. Dzwonić mogę, pisać esy też, ale wglądu do nich już nie mam.

Jak mogę zrobić format i wgrać go od nowa bez ryzyka że jeszcze coś gorszego się pojawi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz miał czysty system bez niczego.Poczytaj gdzieś jak się to robi.Tylko wyjmij kartę pamięci,sim.Masz gwarancję jeszcze to idź do serwisu powiedz że masz takie błędy to za free Ci zrobią na gwarancji.Jak nie to masz 100-150zł Cię to wyniesie.Można zawsze samemu ale jest ryzyko że coś popsujesz.Ja zawsze do serwisu chodziłem i nie narzekałem.Maks. czas naprawy to 48h u nich.Myślę że to nie dużo.Pozdrawiam.

PS. Nie będzie już można odzyskać aplikacji,gier itp. pamiętaj! (tylko muzyka,obrazy,filmy na karcie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, czyli jednak będę musiał odwiedzić serwis, bo niestety gwarancja już mi minęła. Aplikacji jako takich nie mam ważnych, a gry to najmniejszy problem. Ważne żeby tylko książka adresowa była i sprawny soft ;) Wielkie dzięki matidop za pomoc i informację. Jak by ktoś miał jeszcze jakieś sugestię, to chętnie je poznam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz z grubsza napisać jak wygląda takie wgrywanie? Jak dosyć skomplikowanie, to raczej nie będę się za to zabierał. Czy taki soft można normalnie pobrać z internetu i go aktualizować?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Pobierasz sobie Nokia PC Suite

2. Podłączasz telefon do kompa

3. W programie jest funkcja aktualizacja soft`u(wcześniej zrób backup! taki sejf chyba)

4. Naciskasz to, telefon się chyba wył., a program prosi Cię o wyjęcie karty SIM i karty pamięci

5. Wgrywa się soft

6. Telefon się restartuje i masz czysty soft bez niczego i teraz znowu na ten sejf i przywracasz dane.Koniec :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, już sobie poradziłem :) sformatowałem telefon za pomocą kodu, i już wszystko działa jak należy. Ściągnołem sobie Nokia Software Updater ale niestety nie chce mi zaktualizować, wyskakuje mi komunikat BRAK AKTUALIZACJI OPROGRAMOWANIA DLA URZĄDZENIA dlatego że mój operator może nie zatwierdził nowego oprogramowania od Nokii i spróbować później. A PC Suit nie chce mi się w ogóle zainstalować. No nic, może pobawię się przy okazji, ważne że telefon już chyba funkcjonuje normalnie.

Jeszcze raz wielkie dzięki matidop za pomoc i wskazówki. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...