Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze plyty glownej i procesora


Wulfgar

Polecane posty

Witam. Jestem szczesliwym posiadaczem:

Pentium D 805 2x2,66@3,40GHz chlodzony SilentiumPC Spartan

Asus P5PL2

Kingston PC-6400 3GB Ram

Gygabyte Radeon HD 5750

CoolerMaster 600W RealPower M520

Seagate 160GB SATA II

Chcialem prosic o pomoc w doborze najpierw plyty glownej oraz procesora. Chcialbym przeznaczyc na to nie wiecej jak 600zl. Wymiana innych komponentow nie wchodzi niestety w gre. Prosil bym o plyte glowna z LGA775 tak, zebym mogl jeszcze jakis miesiac, dwa popracowac na swoim pentium D. Plyte musze wymienic poniewaz przez kitowy zasilacz, ktory mialem wczesniej zaczyna padac. Na procesor nadal zbieram.

Dzieki za pomoc. ;)

PS: Nie wiem czy to blad... Dysk mam sataII, plyta tez pracuje w tym standarcie, a HDTune wykrywa mi sataI... Mozna to jakos naprawic?

PS2: zapomnialem dodac, ze lubie sie bawic w OC, wiec to nie musi byc zestaw za maksymalna sume i procesor z jak najwiekszymi cyferkami. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz zmienić procesor i płytę główną to zdecydowanie nie opłaca Ci się kupować czegoś na lga775 ponieważ nie rozbudujesz już tego w przyszłości. Mógłbyś spróbować sprzedać ram i procesor (płyte jako uszkodzoną chociaż wątpie żeby ktoś kupił). Zostawisz sobie obudowę, nagrywarkę, dysk i kartę graficzną i złożysz coś nowego i zapewne lepszego.

Z zestawu Miguela:

AMD Athlon II X3 435 - 295 zł

MSI 770-C45 - 275 zł

GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 - 399 zł

(esc.pl)

Chłodzenie możesz sobie zostawić to na lekkie OC Ci wystarczy. Poza tym zawsze możesz zrezygnować z 2 GB ramu na razie i dokupisz je w przyszłości.

Poza tym poczekaj, jak pojawią się inni użytkownicy to pewnie będą mieli lepsze propozycję :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję to: http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...oducts_id=17507 lub skoro jesteś kasiasty, to to: http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...oducts_id=18382

[edit]

@up Skoro kolega chce na LGA775, to nie wmuszaj :) Ale też mi się to wydaje bez sensu pakować się w ten socket.

[edit_2]

Zaraz poszukam jakiegoś procka.

Polecam tego: http://www.allegro.pl/item1088453074_intel...00_2_40ghz.html

Ciężko dostać coś fajnego na ten socket, a ten procek nawet dziś jest bardzo mocny. Przyda się go podkręcić. W mojej sygnaturce masz poradnik OC w razie czego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce lga775 poniewaz nie stac mnie w chwili obecnej na powazne inwestycje w kompa, a c2d czy quad jeszcze napewno przez 2-3 lata beda wystarczajace. te 600zl to i tak suma ktora mysle, ze uzbieram, ale czy tak bedzie nie mam pojecia ;) szczerze mowiac, gdyby nie to, ze plyta glowna mi pada, nie zamienial bym jej wcale bo 3 letni pentium D swietnie sobie daje rade nawet z najnowszymi produkcjami. ;)

Tez wlasnie myslalem o tym quadzie. ;)

PS: pisalem, ze procek + mobo za max 600zl. a Wy mi tutaj same mobo za tyle pokazujecie. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymuszam tylko dałem propozycję, że w sumie za niewiele większe pieniądze też można by coś złożyć na AM3 a i wymiana była by w przyszłości łatwiejsza. Jeśli jednak nie masz ochoty ;) to rób tak jak luq92 radzi do tego zawsze możesz później jeszcze trochę kartę podkręcić i też gry będą bez problemów śmigać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...