Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

raz3r

Taktowanie procesora a 1 rdzeń..

Polecane posty

Witam.

Mam śmieszne pytanie otóż kolega chce mi wmówić, że np. jest procesor 2x3Ghz i mówi że 1 rdzeń ma 1,5ghz, ja mówię że 3ghz.

Proszę o szczegółową odpowiedź gdyż nie chcę się z nim kłucić :) Kto ma rację?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu ich nie mnożymy skoro mam rdzenie a każdy po 2,33Ghz??

To tak jakbyśmy mieli 4 jadące obok siebie samochody, każdy jechałby z prędkością 100 KM/H, razem nie osiągną prędkości 400 Km/h. Wezmą za to razem więcej pasażerów. Jeżeli aplikacja współpracuje z procesorami wielordzeniowymi to każdy z rdzeni zajmie się jednym wątkiem (zadaniem) i będą pracowały równolegle (Dopisek moj) z tą sama szybkością a gdy byś miał proca o tym samym taktowaniu jednordzeniowego to zadania są wykonywane na przemian przez co trwaja dłuzej.

nie moje zkopiowane z innego forum

aha i nie ma czegoś takiego ze proc ma 3 GHz (2 rdzenie) a wiec jeden ma 1.5GHz

poprostu procesor sklada sie z iluś tam rdzeni które razem osiagają te 3GHz

Idac tym tokiem myslenia to procesor 4 rdzeniowy oparty na tych redzeniach miałby 6Ghz a jakośtakiego jeszcze niewidzałem koniec.

PS.wychodzi na to ze ani ty ani twoj kolega nie macie racji :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"aha i nie ma czegoś takiego ze proc ma 3 GHz (2 rdzenie) a wiec jeden ma 1.5GHz

poprostu procesor sklada sie z iluś tam rdzeni które razem osiagają te 3GHz"

bardzo mądrze...najpierw piszesz, że proc 3ghz z dwoma rdzeniami to nie 2x1.5, po czym dodajesz, że procesor składa się z iluś rdzeni, które razem osiągają 3ghz..czyli np. 2x1.5=3....

Już koledze wytłumaczyliśmy i to on i my ma rację. Proc dwurdzeniowy 3ghz, składa się z dwóch rdzeni po 3ghz każdy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można tego mnożyć tak trudno to pojać dobra to jak masz tego proca 2 rdzeniowego 3Ghz to czemu pisza AMD Athlon II 250 3GHz X2 Jak mogli by napisac 6GHZ a pozatym masz jakis dowod na swoją teorię.

Naczytałeś się poradników dla kupujących komputery (w MM i innych Biedronkach).

Załóżmy, że mamy procesor Core 2 Quad Q6600 4x2,4GHz. W żadnym wypadku jego ogólna wydajność nie równa się iloczynowi liczby rdzeni i taktowania (9,6GHz). 4x2,4GHz oznacza tyle, że procesor ma cztery rdzenie fizyczne, a każdy taktowany zegarem 2,4GHz. Później dochodzi jeszcze wielowątkowość.

Jak mogli by napisac 6GHZ a pozatym masz jakis dowod na swoją teorię.

Kraven ma rację, nie wykłócaj się.

Dobra to jasli nawet maja tam po iles tam ghz te rdzenie to i tak sie tego nie dodaje.
Zomg, aleś uparty... Jeśli mają tak jak mówisz "po ileś", to na pewno się tego nie dodaje, tylko mnoży :D. Ale tak dobrze nie ma! To że procesor ma dwa rdzenie po 2GHz (w skrócie 2x2GHz, co nie oznacza mnożenia), nie znaczy, że ma taką samą wydajność jak procesor jednordzeniowy taktowany zegarem 4GHz.

@2x niżej

Jeszcze trzeba wziąć pod uwagę pamięć. Bo z prostego rachunku wychodzi, że ten jednordzeniowiec powinien mieć dwukrotną przewagę, a tak może nie być.

Wydaje mi się, że autor tematu otrzymał odpowiedź i można zamknąć wątek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy dwa procki: jednordzeniowy 4Ghz i dwurdzeniowy 2x2Ghz. W aplikacji, która obsługuje maks. jeden rdzeń to szybszy będzie procek jedenordzeniowy 4Ghz a aplikacji obsługującej maks. dwa rdzenie albo więcej to szybszy będzie proc dwurdzeniowy 2x2Ghz. Ale to do przedostatniego cytatu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inside ma rację, tego się nie dodaje, tylko że zamiast 1 2,4 GHz masz takich 4 rdzeni i jeśli zrobimy fant to możemy zrobić eksperyment. Usypiemy z dwóch stron 4 tony węgla. Posadzimy wokół jednego kopca 4 facetów oraz 1 przy przeciwnym. I jeżeli wszystkie 4 chłopy nie pójdą chlać piwo i będą pracować zrobią to 4x szybciej niż ten jeden biedny facet. Ale jeżeli (aplikacja) zawiedzie i nie będzie w stanie zagwarantować pracę 4 chłopom(tym samym pójdą na piwo) to 1-2 będą pracować pełną parą a 2 będą leżeć bezczynnie i praca się wydłuży. Efektywność się liczy. :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...