Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Major Domo

Dokup części

Polecane posty

Zmieniłbym pytanie na:

Jaką zasiłkę kupić, żeby nie spalić reszty komputera?

Ile masz kasy? Nie wolałbyś zacząć zbierać pieniędzy na nowego PC-ta? Na razie mógłbyś kupić zasilacz na przyszłość, np. Fortrona 400GHN (lub coś mocniejszego), a jak będziesz miał jakieś 1200zł sprzedać stary komputer?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasę mam, około 1200 zł, ale zbieram na lepszy sprzęt.

Chcesz kupić coś z wyższej półki cenowej? Gdybyś jeszcze trochę zebrał i sprzedał ten sprzęt, zyskałbyś bardzo dużo na wydajności. Ba, komputer za 1500zł byłby lepszy niż ten obecny.

Nadal uważam, że jeśli nie kupisz teraz nowego PC-ta, to najlepszym wyjściem będzie dokupienie zasilacza pasującego również do nowej konfiguracji. Jeśli kupiłbyś nową kartę graficzną i zasilacz spaliłby ją (i prawdopodobnie inne części), to wyrzuciłbyś pieniądze w błoto.

Procesor: AMD Athlon II X3 435 /2.9GHz, 1.5MB, 95W, BOX, AM3/ 295 zł

Płyta główna: AsRock M3A770DE /AMD 770, DDR3 1333/ 249 zł

Pamięć RAM: GoodRam 2GB 1333MHz CL9 199 zł

Dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 179 zł

Karta graficzna: HIS Radeon HD4850 iCooler IV 1024MB DDR3 /256bit/ DVI/HDMI 450 zł

Obudowa: Tacens Prior (92mm Fan, bez zasilacza) 130 zł

Zasilacz: Fortron FSP400-60GHN 400W 169 zł

Suma:

1671zł brutto

Myślę, że takie rozwiązanie byłoby optymalne. Płyta główna, zasilacz i podstawka AM3 nie ograniczają możliwości rozbudowy, procesor dobry do OC (być może uda się odblokować rdzenie lub cache), karta graficzna powinna wystarczyć na jakiś czas (1GB dlatego, że wersja z 512MB pamięci kosztuje tylko 35zł mniej). Jeśli to nie problem, to można dołożyć 20zł do szybszych pamięci (GoodRam 2GB 1600MHz). Wydaje mi się, że nie masz dużego monitora :).

Na czym można oszczędzić? Moim zdaniem tylko na procesorze, choć 3-rdzeniowce dobrze radzą sobie radę w grach-konwersjach z X360.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...