Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dijo1995

Procesor i płyta główna do 600-700 zł

Polecane posty

Jak w temacie. Jaki procesor i jaką płytę główną polecilibyście do około 700 zł.

Mam kartę graficzną Zotac GeForce 9600GT i chciałbym, że procesor potrafił wykorzystać pełną moc tej karty (tak, wiem że nie jest ona za dobra, ale do rozdzielczości 1440x900 wszystko chodzi jak trzeba, niekiedy po prostu mam za mało "megaherców"). Do tego oczywiście płyta główna z odpowiednią podstawką, bo ta którą aktualnie posiadam nadaje się głownie jako patelnia ;p.

Czekam na propozycję i z góry dziękuję za rady ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasilacz Tracer 400W (do wymiany) i 2 GB RAM-u DDR2 (też do wymiany). Mi najbardziej chodzi właśnie o procek i płytę, żeby to wszystko grało, a zresztą bym sobie poradził ;).

Nad zasilaczem myślę jakiś Chieftec/BeQuiet 450W, 500W maksimum (i tak nie wykorzystam, nie bawię się w O/C), a co do RAM-u to to myślę z 2 kostki po 2 GB DDR3 (minimum 800 MHz), 4GB chcę pod Windowsa 7. Dysk twardy WDC WD2500AAJS-00VTA0 i nie zamierzam wymieniać, 250 GB dla mnie to aż da dużo.

Z tym wszystkim chciałbym już się zmieścić do ok 1100-1200 zł. Więc możecie podawać propozycje ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor AMD Athlon II X3 435 BOX (AM3) (95W/45NM) 287,00

Płyta główna Asrock M3A770DE AMD 770 Socket AM3 245,00

Pamięć DDR3 G.Skill 4GB PC1600 Dual 2x2GB RL CL9 432,00

Zasilacz Cooler Master Elite 460W BOX 128,00

Razem: 1090 zł /ram.net/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odbiegnę trochę od tematu, ale czemu nie bierzesz się za OC ?

W ten sposób bardzo łatwo idzie zwiększyć wydajność kompa, a procesor proponowany przez payater'a ma szanse na zostanie pełnoprawnym 4-rdzeniowcem.

Z tym że do tego zestawu wypadałoby jeszcze dopisać chłodzenie jakieś niedrogie - Silentium PC Fortis powinien być OK (nie wydasz więcej jak 70 zł).

@editJeżeli nie przesadzisz z temperaturami (więcej jak 75-80*) i napięciem (zbyt duże napięcie daje zbyt wysokie temperatury, ale jest potrzebne do efektywnego OC), to komputer zamiast 10 lat będzie pracował 7-9 ;]

A co do nieumiejętności podkręcania - dzisiejsze komponenty są zrobione tak że nie ma szansy na zajechanie ich przez samo podbicie taktowania (oczywiście nie mówię o ekstremach typu GPU podkręcony od razu o 300 mhz, bo to samo z siebie wynika) a tylko przez zbyt duże napięcie. Z resztą - jeżeli będziesz robił OC metodą "po schodach" i nie szalejąc z wartościami, łatwo osiągniesz poprawę wydajności.

A jeżeli nie umiesz OC, to nasz ekspert ma poradnik, który łopatologicznie wyjaśnia co i jak.

http://www.purepc.pl/podkrecanie/poradnik_...anie_procesorow.

Odnośnie OC GPU lepiej zaopatrzyć się w jakieś alternatywne chłodzenie (pomijam przypadki grafik typu Twist Frozen od MSI czy Vapor-x - na nich spokojnie możesz robić oc, producent wręcz sam do tego zachęca dając takie chłodzenie) - cena zależy od modelu GPU, ale przeważnie można kupić żelistwo o niebo lepsze od plastra referencyjnego za mniej niż 100 zł (mój 5850 referent nie ma chłodzenia pamięci (sic!), przez co w stresie mam i po 90* ;/) - da większe możliwości, a nawet bez podkręcania obniży temperatury.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bawie się w O/C, bo po prostu nie potrafię. zresztą można zwiększyć wydajność komputera przez podkręcanie, ale czy to nie zmniejsza jego żywotności? wole mieć wszystko jak trzeba.

BTW dzięki payater i czekam na dalsze propozycje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw payater'a jest jak najbardziej OK. W mojej sygnaturce masz poradnik podkręcania. To nic trudnego. Na początek nie musisz wojować z napięciami. OC jest prościutkie i jest mała szansa żebyś coś uszkodził. Do zestawu payater'a przyda się za jakiś czas jakaś lepsza karta, bo ta 9600 jest słabiutka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój 5850 referent nie ma chłodzenia pamięci (sic!), przez co w stresie mam i po 90* ;/
Buczek93 to albo Ci się trafił jakiś felerny model tego HD 5850 albo wersja od Gigabyte jest jakaś kijowa. Ja na swoim referencie PowerColor HD 5850 to w stresie mam po 60*C. To taki mały offtop. A co do zestawu to zgodzę się z Luqiem - zestaw payatera jest naprawdę dobry. A no i dijo1995, gdy tylko kupisz sprzęt bierz się za O/C, bo to naprawdę fajna sprawa. Tylko, tak jak wspomniał luq92, nie przesadzaj z napięciami. :wink: Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, moge spróbować coś podkręcić, tylko mam pytanie dla tych, którzy już bardziej w O/C "siedzą". Jakie taktowanie najbardziej pasuje do procesora z zestawu payatera i czy w ogóle musze zmieniać na początku napięcia.

A co do karty graficznej, to tak jak wspomniałem wcześniej. Mam monitor 1440x900 i rzadko używam tej rozdzielczości. Zazwyczaj ustawiam 1280x720 i trochę wyższe detale i gry jakoś śmigają ;). Więc karta graficzna będzie miała sens dopiero kiedy kupię monitor HD lub Full HD. Na razie do większości (jak nie wszystkich) nowości wystarcza ;] Tylko mój AMD 64 X2 4000+ 2,1 GHz nie wyrabia i w niektórych grach kiedy jest wielu wrogów na ekranie, albo dużo wybuchów, animacja potrafi "zaciąć". I o ile to jest megadziwne nawet już niemłody Wiedźmin w 3 akcie chrupie z prędkością 8-11 klatek na sekundę. Toż to "świeży' Dragon Age miał u mnie 20-35 klatek ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toż to "świeży' Dragon Age miał u mnie 20-35 klatek ;/

Chyba nie doszedłeś do Denerim :) U mnie też śmigało z wyłączonymi detalami.. aż do Denerim.

Przeszedłem dalej tylko dzięki cierpliwości (no dobra, akurat wymieniłem Athlona 3000+ na Athlona x2 7750:) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie taktowanie najbardziej pasuje do procesora

Nie ma reguły. Każdy procek kręci się inaczej. Przeważnie szuka się najpierw maksimum procka, a potem dopiero ustawia się chcianą prędkość.

czy w ogóle musze zmieniać na początku napięcia

Jeśli nie chcesz na poczętku mocniej kręcić procka, to nie musisz. Na zwykłym napięciu można troszkę podciągnąć takty. Jeśli komp się wiesza, to zwiększasz napięcie o kolejną najniższą wartość jaką oferuje płyta. To tak z grubsza. W mojej sygnaturce masz link do poradnika OC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...