Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RiST

Czy warto?

Polecane posty

Witam. Od razu informuję, że w sprawach "hardware" znawcą nie jestem i dlatego proszę was o radę. A mianowicie - mój kolega sprzedaje swój stary komputer. Chce za niego 1399 zł. Czy warto kupić ten zestaw? :

CPU - Intel Core 2 Quad Q9550 @ 4,2 GHz

Cooler - Zalman CNPS10X Flex + Enermax Magma

GPU - 2x Asus GeForce 8800 GTX 768 MB GDDR3

MoBo - Evga nForce 790i SLI FTW Digital PWM

RAM - 2x2 GB - OCZ Platinum XTC DDR3 @ 1750 MHz

HDD - Samsung Spinpoint F3 500 GB 7200 RPM

PSU - Chieftec CFT-600-14CS 650 W

CASE - Cooler Master Stacker 830

Obecnie posiadam laptopa Asus Z92M (AMD Turion 64 X2 1,6 GHz, GeForce Go 6100, 1 GB RAM). Czy warto kupić ten zestaw za taką kasę? Zależy mi na tym aby pograć przynajmniej na średnich detalach na moim mointorze iiyama (20 cali, 1680x1050). Jeśli ten zestaw jest za słaby to proszę o złożenie innego za maks 1500 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niczego lepszego do 1500 zł nie złożysz. Komputer dobry, szkoda tylko brać duet 8800 - gdybyś był w stanie odłożyć kilkaset złotych możnaby pomyśleć nad wymianą grafy na coś pokroju gtx260 i wyżej.

Ale za tą forsę brać ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dziwo są :cool:. Byłem dzisiaj u niego osobiście i testował stabilność programem Prime 95 - wszystko jest OK. Przed kupnem zestawu mam jeszcze 2 pytania:

1. Czy zasilacz który jest w zestawie (Chieftec CFT 650 W) pozwoli na rozbudowywanie konfiguracji w przyszłości (np. na karta DX11)?

2. Udało mi się też wynegocjować inną grafikę - czy warto dopłacać 200 zł (czyli w tym wypadku zestaw będzie kosztował 1599 zł) do karty Sapphire Radeon HD 4870 X2 czy pozostać przy 2 GeForce'ach 8800 GTX?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...