Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ROLUS

Komputer pod FULL HD, prośba o opinię

Polecane posty

Witam

Chciałbym kupić komputer, który będzie służył głownie do gier oraz AutoCada (tworzenie map).

W miarę możliwości kwota jaką przeznaczę nie przekroczy 4 tys. bez monitora

Prosiłbym o podpowiedzi co może zostać co byście zmienili w tym zestawieniu.

Procesor AMD Phenom II X4 955 Black Edition C3

Wentylator do proc. SCYTHE KATANA 3 lub Zalman CNPS 10X Flex + SilentiumPC Zephyr 120 lub Zalman CNPS10X Performa

Płyta główna GIGABYTE GA-870A-UD3 lub GA-880GM-UD2H

Pamięć RAM DDR3 GEIL - 4 GB / 1600 (2x 2 GB), CL8, Value

Dysk Twardy SAMSUNG 500 GB, 16 MB, 7200 obr., 3.5", SATA

Karta Graficzna SAPPHIRE HD 5870 1024 MB DDR5, 256 bit VAPOR-X lub zwykła z referencyjnym chłodzeniem

Napęd optyczny NEC AD-5240S - 20x DVDRW DL, SATA, OEM, czarna

Obudowa Cooler Master CM II 690 Advanced

Zasilacz OCZ ModXstream PRO 600W lub jakiś Chieftec

Monitor 23'' LG Flatron W2343T-PF czy może jakiś ze złączem HDMI (jest jakaś różnica w ogole?)

Tak mniej więcej by to wyglądało. Według moich obliczeń mieszczę się w 4 tys zł.

Teraz kwestia co zmienić co zostawić. DO procesora jestem przekonany tylko obawiam się, że może nie podołać z Radeonem, płyta główna nie wiem czy 880 czymś się różni poza grafiką wbudowaną w razie awarii. Ale czy jest to potrzebne?.

Druga sprawa to chłodzenie na procesor. Chciałbym wydajny w miarę cichy no i te 130 zł to i tak dużo.

Potem pamięci. Z sentymentu wybrałem GEIL nie powiem dlaczego :P. Liczę na podpowiedz.

Nad kartą graficzną najdłużej się zastanawiałem. Radeon 5870 to raczej przesądzone, ale teraz kwestia wybrać z referencyjnym chłodzeniem czy dopłacić i mieć trochę chłodniej ciszej i jednocześnie bardziej wydajnie :)?.(różnica 200zl)

DO obudowy myślę założyć z przodu dodatkowego wentylatora ale czy to konieczne?

Zasilacz myślę jest OK ale może ktoś ma lepszy pomysł.

Ostatnia sprawa to monitor. LG wybrałem bo dużo znajomych chwali, no i opinie w sklepach internetowych też pozytywne.

Sądzę, że monitor to sprawa indywidualnego wyboru. Matryce i tak są robione w ten sam sposób, liczy się wybór producenta.

To tyle ode mnie. Bardzo bym prosił wyrażenie swoich opinii na temat tego zestawu. :)

POZDRAWIAM

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procek - OK

Chłodzenie - brałbym Flexa z dwoma wentylami

Płyta główna - brałbym to: http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...oducts_id=28471

Pamięć - słabo. Bierz te GoodRam'y: http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...oducts_id=21085

Dysk - OK

Grafa - jeśli możesz dopłacić, to bierz Vapora

Napęd - OK

Buda - OK

Zasialcz - OCZ ModXStream

Monitor - Może być

Co do wentyla z przodu budy, to wypadałoby kupić. Zawsze to kilka stopni mniej w budzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki za pomoc. Tylko czemu akurat AsRock ? W czym jest lepszy od GIGABYTE'a. I czy te różnice są warte 30 zł :P ?.

A chłodzenie na procesor; Zalman CNPS 10X Flex + 2 wentylatory SilentiumPC Zephyr 120 ?? Nie starczy jeden :)?

Jeszcze jedno. Jaki wentylator na przód obudowy wziąć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym jest lepszy od GIGABYTE'a.

W sumie możesz brać Gigaszita, ale czasem te płyty potrafią mieć dziwne przypadłości. Natomiast AsRock robi teraz świetne płyty, więc powinieneś być zadowolony.

2 wentylatory SilentiumPC Zephyr 120 ?? Nie starczy jeden smile_prosty.gif?

W sumie starczy, ale zawsze to niższa temperatura. Jeśli nie możesz dołożyć tych 20 zł, to bierz jeden :)

Jaki wentylator na przód obudowy wziąć?

Teraz sprawdziłem i ta buda ma już wentyla na przodzie. http://www.proline.pl/?p=CM+CM-690+II+BLACK

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ja wiem, że ta obudowa ma 3 wentylatory oryginalnie zamontowane. Ale czy nie trzeba by jeszcze 1 z przodu albo 1 od dołu?

Jeszcze jedno pytanie odnośnie Zasilacza. 650 600 czy 550 W. Bo czytam specyfikacje na rożnych forach i wystarcza im

na przykład OCZ 550W Fatal1ty. Co to jest modularne okablowanie?. Będzie konieczne do tej obudowy?.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba więcej wentylatorów. Do sprzętu wystarczy ten OCZ 600W, który podałeś. Przyda się do mocniejszego OC. Modularne okablowanie to takie, które można odpiąć gdy nie jest potrzebne. Im mniej kabli w budzie, tym lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...