Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość reader

Części PC do 2900 złociszy

Polecane posty

W przyszłym tygodniu chciałbym zamówić sobie prawie cały sprzęt potrzebny do złożenia PC do 2900 zł, oto co już mam:

- Obudowa SunBeamTech Freezing Storm

- HDD WD Caviar 320 GB

- DVD-RW LG

Oczywiście monitor, klawiaturę, myszkę itp. też posiadam.

Potrzebne mi są więc pozostałe części, tj. MOBO, PSU, RAM, CPU, GPU... i chyba tyle? Zaznaczam też, że kupno nowej, bardziej przewiewnej obudowy nie wchodzi w grę (zresztą uważam, że ta nie jest zła, ma ponadprzeciętny system chłodzenia i cyrkulacja jest pełna).

Komputer typowo do grania (w 1680 x 1050), zależy mi na jak najwyższej wydajności z tego względu, że chciałbym, aby maszynka starczyła na przynajmniej ok. 3,5 roku grania na high detail (zdaję sobie sprawę, że czasem wychodzą takie źle zoptymalizowane monstra typu GTA IV, które łykają każdy sprzęt).

Sprzęt będę kupował najpewniej osobno (ceneo / skąpiec), bo często nawet z przesyłką jest gdzieś taniej, więc po co przepłacać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalman CNPS10X Flex

149 zł + 2x Sillentium Zephyr 120mm

40 zł

Procesor:

AMD Phenom II X4 955 Black Edit /3.2GHz, 125W, AM3, BOX, rev. C2/

639 zł

Płyta główna:

AsRock M3A785GM-LE /AMD 785G, DDR3-1600, mATX/

239 zł

Pamięć RAM:

GoodRam 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9

440 zł

Karta graficzna:

Sapphire Radeon HD5850 Vapor-X 1GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/DP

1259 zł

Zasilacz:

OCZ StealthXStream 600W

269 zł

Coś takiego Razem 3000 zł chyba te 100 zł więcej nie robi ci różnicy ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CPU: AMD Phenom II X4 955 Black Edit /3.2GHz, 125W, AM3, BOX, rev. C3/ 659 zł

MoBo: AsRock 870 Extreme3 /AMD 870/ 355 zł

GPU: Sapphire Radeon HD5850 Vapor-X 1GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/DP 1259 zł

RAM: GoodRam 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 440 zł

PSU: OCZ ModXStream Pro 500W 290 zł

Razem: 3003 zł /esc/

Przydałoby się dokupić chłodzenie. Polecam Zalmana Flexa + wentylator Zephyr. Wyjdzie około 169 zł. Jeśli nie możesz dołożyć, to kup na razie 2GB pamięci. Możesz zamiast 1600 kupić 1333 MHz. Można jeszcze zaoszczędzić ewentualnie na płycie głównej. Procesor oczywiście do wykręcenia. Karta do grania na tym monitorze wystarczy na dłuższy czas, więc jest tak jak sobie życzysz :)

[edit]

Widzę, że ktoś mnie ubiegł :) Jeśli nie możesz dołożyć do mojego sprzętu, to bierz zestaw poprzednika. Jest identyczny, tylko ma słabszą płytę, ale za to ma chłodzenie. Tylko po co PSU aż 600W? :)

[edit_2]

Nie zauważyłem, że WWE ma w swoim zestawie StealthXStream. ModXStream jest trochę lepszy i wystarczy 500 W. Procek w rewizji C3 teoretycznie powinien żreć mniej prądu, więc bierz go z mojego zestawu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż - przyznam, że te 100 zł więcej będzie ciężko wycisnąć, ale powiedzmy, że OK, tylko że jeszcze musiałbym wytrzasnąć skądś kasę na przesyłkę. A esc.pl wcale najtańszy nie jest, od ładnych paru lat kupuję osobno w kilku sklepach i nie ma problemu, a w tej samej cenie mam wyższą wydajność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ma odpinane kabelki :) To się na prawdę przydaje. Możesz poczytać sobie testy obu zasilaczy. MXS jest troszkę lepszy. Ale jeśli autor kupi jeden z nich na pewno będzie zadowolony :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc wszystkim. :) Niewątpliwie odpinane kabelki w PSU to dla mnie świetne rozwiązanie, bo nie dość, że mniejszy bałagan w obudowie, to jeszcze powietrze lepiej przepływa. Patrzyłem teraz w porównywarkach cenowych, to wychodzi trochę taniej, więc na pewno mi starczy środków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...