Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luq92

Obudowa Centurion 5 II od Cooler Master

Polecane posty

Cooler Master rozpoczął sprzedaż swojej nowej obudowy o nazwie Centurion 5 II.

Obudowa ma wymiary 202 x 440 x 485 milimetrów, więc nie powinno być problemów z upchaniem nawet najnowszych kart graficznych. Na górze przedniego panelu umieszczono dwa porty USB 2.0, eSATA, FireWire oraz wejście audio. W środku obudowy znajdują się cztery zatoki na napędy 5,25" oraz pięć na dyski 3,5". Producent dołącza również przejściówki, dzięki którym w zatoce 3,5" można zamontować dysk 2,5" i 1,8".

Z tyłu obudowy znajduje się podświetlany, 140-milimetrowy wentylator, który kręci się z prędkością 1200 RPM, natomiast z przodu kręci się 120-milimetrowy wentylator. Na ściance gdzie przykręcana jest płyta główna znajdują się otwory na kable, dzięki którym można zapanować nad przewodami w obudowie. Miejsce na zasilacz znajduje się w dolnej części obudowy.

Obudowa trafiła do sklepów w dwóch kolorach: czarnej i srebrnej po cenie 59,90 euro.

Źródło: twojepc.pl, TCmagazine

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że obudowa nawet fajna. Prosta klasyczna ale z paroma nowościami.

Chowanie kabli za płytą mocowania płyty głównej co bardzo się przydaje. Zasilacz na dole co sprawia że nie nagrzewa się dodatkowo z ciepła procesora. Dyski mocowane poprzecznie i to co mi się podoba że cała obudowa jest jakby przezroczysta. Pomimo że przez to więcej kurzu może wlecieć do obudowy ale w większości elementach są odpowiednie zabezpieczenia takie jak takie gąbki które zatrzymują kurz. Ja akurat posiadam CM690 Dominator i to mi się podoba w takich obudowach. Obudowa też ma w ciekawym miejscu możliwość zamontowania dodatkowego chłodzenia procesora. Od strony lewej jak i prawej co może się przydać dla osób które podkręcają procesory. Chyba jest nawet montowanie podzespołów (karta graficzna/dźwiękowa itp. itd.) bez użycia śrubokręta co dla mnie jest pewną wadą. Nie wiem jak w tej obudowie się to sprawdzi ale przy mojej te mocowania są do kitu - karta graficzna lata w górę i dół jakby tylko się trzymała na szynie. Też widzę że nie poprawili jakiegoś sposobu dostępu do przedniego wentylatora chociaż nie wiem czy jest tam filtr przeciw kurzowy jeżeli jest to takie rozwiązanie jest nieco uciążliwe. Jak ja czyszczę ten filtr raz na jakiś czas to jak ściągam panel przedni to myślę że zaraz coś połamie.

Dać za taką obudowę jakieś 250zł to jest nawet opłacalne bo ma praktycznie to co moja tylko że moja waży jakieś 11kg (pusta) i chyba jakieś 20kg (pełna) :P Ja za swojego dominatora dałem ok. 600zł i jestem z niego zadowolony :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...