Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

roberto_i

Podkręcanie a kwestia gwarancji

Polecane posty

Mam pytanie natury filozoficznej, a mianowicie: czy podkręcanie jakiegokolwiek podzespołu nie narusza warunków gwarancji i czy nie unieważnia jej przy spaleniu podzespołu i próbie reklamacji?? W dobie dzisiejszego promowania OC i zamieszczania przez samych producentów programów do podkręcania przy zakupie danej części (np. karty graficznej) oznacza, że ewentualne awarie i zniszczenie sprzętu przy OC jest wliczone w gwarancję?? Jak to w końcu jest? :huh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zniszczyc sprzet przy OC jest w obecnych czasach bardzo trudno. Predzej sie zabezpieczenia wlacza anizeli cos spali. Komp sie wylaczy / przejdzie w stan uspienia przy zbyt wysokiej temp procka, karta graficzna tez da o sobie znac, ze takty sa za wysokie i trzeba je zmniejszyc.

Owszem, mozna sprawdzic czy dany element byl krecony, czy tez nie, ale jest to na tyle czasochlonne (a czas w pracy = pieniadze), ze w zasadzie nikt tego nie robi, wiec wymiana na nowy jest bezproblemowa... Tyle wiedzy teoretycznej, a w praktyce to nie wiem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak adam1415 napisał raczej ciężko jest w dzisiejszych czasach spalić coś przy OC. Procesory mają zabezpieczenia, które wyłączają kompa przy zbyt dużej temperaturze. Jeśli przesadzisz z OC to komputer Ci się nie włączy w ogóle, albo ustawienia zostaną zresetowane na podstawowe.

Co do gwarancji mój kolega miał podkręconą kartę przez modyfikację biosu i w pewnym momencie mu się spaliła (zapewne felerny model, bo obecna taka sama chodzi w kompie już ponad rok bez problemów), oddał na gwarancje i po dwóch tygodniach dostał nową sztukę bez żadnych problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...