Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bakier12

Upgrade komputera bardzo ograniczony budżetem

Polecane posty

Witam. Jak wszyscy wiemy, niedługo koniec roku szkolnego. Jako że na świadectwie szykuje mi się czerwony pasek, rodzice chcieli mnie nagrodzić. Części w moim piecu prezentują się następująco:

Procesor: Intel Core 2 Duo E7400 2,80 GHz BOX

Karta graficzna: TwinTech GeForce 9600GT 512MB

RAM: 2x1GB DDR2

Płyta główna:Gigabyte P31 - S3G

Zasilacz: ModeCom MC-500ATX 2.0 PFC

Dysk: Seagate Barracuda 120GB

Monitor: Dell P1110

Budżet mam dość ograniczony więc szaleństwa nie ma. Myślałem nad kartą graficzną, jaką polecacie w cenie 600-650zł? Jeśli miałbym wymieniać jeszcze niektóre podzespoły to karta musiałaby być tańsza - budżetu nie mogę przekroczyć. Co wymienić, a co ma zostać? I czy monitor może zostać czy też lepiej byłoby go wymienić? Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o 5770, ale ona już podchodzi pod granicę 600zł wiec raczej odpada. Czy jest duża różnica pomiędzy 5750 a 5770? I jeszcze jedno. Na tej płycie mam tylko 2 wejścia na RAM, więc gdybym chciał 4GB to musiałbym kupić 2x2GB co wiąże się z wydatkiem dodatkowych 400zł. Albo najpierw dokupić jedną kość 2GB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyć duża, bo ta druga nadaję się jakby lepiej do gier w wysokich detalach, ale nie w ogromnej rozdzielczości.:) Jeśli miałbyś większy budżet to byś mógł wziąć np.: Radeona 5850, ale raczej twój procesor by ją ograniczał. :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO opyl procka, RAM i mobo. Dostaniesz około 500 zł, może więcej i będzie można kupić coś takiego:

Procesor:

AMD Athlon II X3 435 /2.9GHz, 1.5MB, 95W, BOX, AM3/

299 zł

Płyta główna:

AsRock M3A770DE /AMD 770, DDR3 1333/

269 zł

Pamięć RAM:

GoodRam 2GB 1333MHz CL9

199 zł

Karta graficzna:

PowerColor Radeon HD4850 PCS 512MB DDR3 /256bit/ DVI HDMI

399 zł

Razem: 1166 zł.

W tej cenie masz 2 GB RAMu DDR3, lepszą grafę i procek, w którym można odblokować 4 rdzeń. Jak będziesz miał kasę to kupujesz chłodziwo i 2 GB RAMu i masz dobry zestawik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...