Skocz do zawartości

Kmputer nie chce zaskoczyć


xandi

Polecane posty

Kolega ma płytę główną ASRock P4i450+. Do mobo wsadzony jest Celeron 2.66Ghz.

Problem pojawia się przy włączeniu. Komputer w ogóle nie chce zaskoczyć nawet przy zasiłce OCZ ModXStream Pro 500W.

I zauważyłem, że na tej płycie nigdzie nie ma wejścia zasilania na procesor.

Jest to wejście gdzieś czy po prostu ten model jej nie potrzebuje?

Możliwe jest, że ta płyta po prostu siadła?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na płycie widać jakieś przepalenia może tranzystory przepalone? Jak wszystko wygląda na oko ok to spróbuj zamienić miejscami restart z powerem i odpalić kompa restartem bo możliwe, że przycisk padł. Co do gniazda zasilania procka to nie wszystkie płyty je miały dopiero po jakimś czasie stały się one standardem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nic na spalone nie wygląda. Postaram się zdjęcia załatwić.

A w domu mam płytę główną Asus P4P800 SE z prockiem Celeron 1.7 i też nie chce zaskoczyć, a próbowałem ją odpalić na tym samym zasilaczu.

Obie płyty siadły?

Bo jak podłączałem kabel od monitora do GF5200, R9200 SE, GF MX440 to zawsze był napis "Brak sygnału.

A wiatraki itp. normalnie się kręcą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem pojawia się przy właczaniu? to on sie włącza czy w ogołe ani rusz? wiatraki tez sie nie kręca? daje jakikolwiek obraz?

co za pytanie "Jest to wejście gdzieś czy po prostu ten model jej nie potrzebuje?" tak schowało się za socketem :D

niektore płyty jej nie miały, spróbój na żywca śrobokretem odpalic, poodpinaj wszystko, wtyczki 3 razy, sprawdz na innym zasilaczu, na innych pamieciach, procek zadko pada wiec ewentualnie płyta... przestał śmigac z dnia na dzien czy cos sie stalo? chodzil w ogole wczesniej na tych kawałkach?

voodoo mocy jak rozumiem? czy na pewno o nie moze chodzic

edit:za pozno

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to te płyty główne z prockami leżały długi czas nieużywane.

Ta 1 płyta podobno była sprawna.

Ten Asus to nie wiem nawet ^^

Oczywiście, że ten zasilacz działa bo to jest ten, który robi za elektrownie do mojego kompa z sygny.

A że mój komp działa to zasilacz siłą rzeczy też musi xD

Asrock:

http://zapodaj.net/4196cbc97bbd.jpg.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zwyczajnie bateryjki podtrzymujące CMOS "padły" (skoro "te płyty główne z prockami leżały długi czas nieużywane", to mogły się rozładować)? Niektóre mobo dziwnie reagują na brak napięcia podtrzymującego zawartość tej pamięci. Spróbuj wymienić te bateryjki (wydatek rzędu 5 PLN), nóż widelec się uda :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to wejście gdzieś czy po prostu ten model jej nie potrzebuje?

Możliwe jest, że ta płyta po prostu siadła?

Nie ma wejścia dodatkowego zasilania.

To bardzo awaryjny model płyty głównej, nawet najsłabsze celerony potrafiły je "spalić" (uszkodzenie układu zasilanie CPU, przeważnie widać przypalony element pomiędzy ramką procesora o krawędzią płyty).

Baterie wymień, albo przynajmniej wyjmij (nie będzie robiła zwarcia, jeśli już rzeczywiście "padła").

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...