Skocz do zawartości

GTA: San Andreas


RoZy

Polecane posty

Odnośnie ponownego wydania GTA:SA w naszym Kraju powiem jedno: Cenega działa zupełnie jak M&M's - leci sobie w kulki. Czy naprawdę NIE DAŁO SIĘ TEJ GRY WYDAĆ W SUPERSELLERZE, tylko jeszcze raz liczymy na to, że przyciągniemy spragnioną lokalizacji gawiedź do kas? Przykra jest taka polityka niewątpliwie, ale cóż można na to poradzić..

Można po prostu olać Cenegę i poszukać sobie samego spolszczenia, które nawiasem mówiąc jest niezłe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrzutnia rakiet oraz miotacz płomieni pojawią się po raz kolejny.

Też mi coś. W każdej części GTA były ;) Tak to napisali, jakby nie planowali zrobić np. pistoletów xD

Eksplozje są większe niż kiedykolwiek - jest misja, w której trzeba wykonać reakcję łańcuchową wybuchających samochodów.

Już widzę trudność tej misji i irytację graczy ;) Zaraz po tym ,,wysadzanku" będziemy mieli na karku FBI i, aby zakończyć misję, trzeba będzie przejechać jeszcze pół miasta :P

Samochody eksplodują tylko jeśli je wysadzisz - koniec z zapaleniem się auta po kraksie czy ostrzale.

Interesujące. Czyli można się rozbijać samochodem ile wlezie i dalej będzie jeździł, a My nie będziemy się martwić, że staniemy się ,,kulą ognia" :D Ale z drugiej strony to jest bardziej realne, że nie będą wybuchać po ,,kilku" kraksach i nabiorą znaczenia materiały wybuchowe :) Choć jestem ciekaw, jak sprawne będzie autko po dosyć zażartym ostrzale w jego stronę ;)

Niko może biegać wiecznie, ale z czasem robi to wolniej niż na początku.

Gdyby nie mógł to przemieszczanie się na piechotę było by ,,piekłem" :D

Rany od postrzałów są widoczne, a krew pojawia się w miejscu, w którym postrzelimy ludzi.

To pewnie w ramach dodatku, bo kto będzie się dłużej gapił na przyszłego trupa nic nieznaczącego przechodnia ;)

Koniec z jedzeniem, dziewczynami, siłownią, choć poprawianie umiejętności wciąż pozostaje.

Tu wielki plus. Miałem dość w GTA:SA ciągłego jedzenia, zbytek. Bardzo przeszkadzało, jak w dłuższej misji, mój CJ zaczął się robić głodny i tracił mięśnie i życie :/ Dziewczyny też mnie nie interesowały i dla mnie to była tylko strata czasu się z nimi umawiać. Siłownia mogłaby zostać, ale nie będę za nią tęsknił ;)

Obszar w GTAIV jest większy niż trzy miasta z GTA: San Andreas razem wzięte.

Czyli obszar i tak będzie ogromny. Nie rozumiem, czemu nie wprowadzą samolotów. Cóż, zobaczymy jaki będzie ich końcowy efekt ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo miasto w czwórce ma być większe niż te trzy razem wzięte z San Andreas. Natomiast nie będzie terenów pozamiejskich (czyli łąk, lasów itd.) więc obszar jako całość będzie mniejszy.

Tak chłodno patrząc, to na co one komu? W San Andreas wszelkie lasy, łąki i jakieś wsie były w głównej mierze odludnione - ot, kilka tekstur i nic poza tym. A taka mapa całkowicie zapełniona miastem gwarantuje zawsze jakiś ciekawy zaułek, NPC-ty, samochody itp. od razu na miejscu. Sprawi to być może, że ani przez chwilę nie będziemy czuć się "samotnie" w wielkim mieście, bowiem stale będziemy w nim, przy wydarzeniach, które się w nim rozgrywają. IMO - wielki plus.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - to chyba nie miejsce na rozmowy o GTA IV.

Po drugie - ja bardzo lubię tą obszerność SA. Miasta, wsie, jeziora, lasy, pustynie - niemalże symulacja rzeczywistości. Często włączam sobie SA nie po to by robić misje ale aby sobie pośmigać po okolicach podziwiając widoki.

Nie lubię "kisić się" w jednym mieście z którego nie można nijak wyjechać (brak dróg wyjazdowych) - jak w jakimś tanim horrorze. W SA włąśnie to mi się podoba, że jest tak wieli teren - LS uważam w grze za swój "dom", a wypady robię do SF i LV lub na wiochy do dziewczyn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiemy jak wygląda edycja kolekcjonerska GTA IV.

W jej skład wchodzą:

Pełna wersja gry.

Metalowa skrzynka z logotypem gry, zamykana na klucz z brelokiem.

Dodatkowa płyta CD z wybranymi utworami muzycznymi, pochodzącymi ze ścieżki dźwiękowej gry.

Album zawierający nigdy wcześniej niepublikowane grafiki koncepcyjne.

Torba z logotypem firmy.

819946203.jpg

Ciekawe czy kiedyś będziemy mieli możliwość uzyskania takiej edycji na PC. [-o<

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś na nowo zainstalowałem San Andreas i zabawa nieziemska. Miło sobie przypomnieć stare czasy.

Jeżeli chodzi o GTA IV to będzie to raczej kontynuacja myśli twórczej zawartej w GTA III aniżeli rozwinięcie w stylu San Andreas. Z jednej strony szkoda ale z drugiej możemy zyskać bardzo spójną fabułę.

Tyle że fabuła jakoś w GTA zawsze dla mnie na drugim planie była.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, kolega wyżej mnie uprzedził z linkiem ;) .

No, zrobiło się ciekawie. Nie wiem czemu, ale coraz bardziej robię się głodny tej gry. I coraz bardziej zastanawiam się skąd wziąć kasę na upgrade kompa niemalże w całości.

Wygląda to co najmniej ładnie. Fakt, pewnie to są cut-scenki z misji (wiszący na ciężarówce Niko, hehe), ale robi wrażenie.

Muszę spokojnie pomyśleć nim coś więcej napiszę, na razie zbieram szczękę z podłogi :P .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra muzyka, filmik bardzo klimatyczny. Osobiście nie wyczuwam w czwartej odsłonie serii jakichś rewolucyjnych zmian, ale ten specyficzny humor i gigantyczna swoboda sprawią, że po grę znów sięgną miliony graczy. Już nie mogę się doczekać, gdy Niko pod moim przewodnictwem ze zwykłego śmiecia stanie się władcą Nowego Jorku. :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaak. Trailer jest po prostu genialny, pokazuje wiele nowych rzeczy.

Fajna umiejętność z chwytaniem się nogi helikoptera :]

Ciekawe, czy będzie ona opcjonalna , czy będzie to umiejętność "stała"

No i nowa wersja Stalliona również bardzo mi się podoba, ma świetne, stylowe lusterka :wink:

Dziwi mnie tylko jedna rzecz. Niko mówi czystą angielszczyzną, mimo że dopiero co zawitał do Hameryki.....Ma głos zgoła odmienny od tego z pierwszego trailera. Cieszy też jedna rzecz. Widać, że potrafi być nie mniej luzacki od choćby Vercettiego.

No i nie ma przebacz, coś dla tropicieli smaczków.

Kiedy Niko skrada się za ścianą w stronę radiowozu, na ścianie widać

grafitti przedstawiające bossa gangu Diablos z GTA 3 - El Burro.

Po drugie....ten bank który szturmują siły specjalne...nie wydaje się on wam dziwnie znajomy? Mi bardzo przypomina ten, w którym Catalina i Claude dokonywali napadu w GTA 3 (początkowa sekwencja).

Niko wraz z kimś włamują się do niejakiego B. Crane'a.

Nie wiem jeszcze, co oznacza to nazwisko, ale IMO za niedługo co nieco informacji na temat jegomościa powinno wpaść.

No i można wyłapać billboardy z napisem Johnson's.

Czyżby CJ dorobił się jakiejś firemki wytwarzającej "coś"? :)

To tyle.

Branoc :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmik naprawde swietny. Pozowle go sobie przetlumaczyc: 8)

You're looking for some people.... We're all looking for that special someone. (Szukasz pewnych ludzi... Wszyscy szukamy tego kogoś specjalnego) I need to know a -nie wiem co- Give me a dath(musze znac cos tam podaj mi date?) :P Potem: Ten years I've been serve you, I guarantee that you will find this man. (Służyłem ci 10 lat, gwarantuję że znajdziesz tego faceta) Babka krzyczy- Please no more killing (Proszę, nie zabijaj więcej). Przy obstawie budynku: Don't do anything stupid cousin! (Nie rób niczego głupiego kuzynie!). We've got to find you. (Musimy cię znaleźć). Potem Fine, you've to got my word? You have my word! (Dobrze, skoro musisz mieć moje słowo, to je masz!). Potem Niko szrpie kolesia mówiąc: Find the one who survived (Znajdź tego który przeżył). Przy rozmowie przez telefon: Get this done, then we'll talk (Załatw to, wtedy pogadamy).

Z tego mozna cos tam wywnioskowac o fabule, domysly pozostawiam wam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trailer obejrzany- gra będzie świetna!

Wreszcie postacie mają palce xD. Grafika jest naprawdę dopracowana, mam nadzieję że w praniu wyjdzie tak samo dobrze jak na screenach i trailerach. Animacje też są niczego sobie i wyglądają bardzo dobrze. No i główny bohater- w końcu ktoś rodem z Rosji :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxey - Jezu Chryste, kiedyś Ty był "tutaj" ostatnio....myślałem że Cię odstrzelili albo przedobrzyłeś z Valkyre:P:P.
Hehe, no niestety uroki szkolne zmusiły mnie do biernego obserwowania forum, jeszcze dorywczo praca, jakoś wyszło tak ;) .
Nie upgrade'uj kompa, tylko przyzbieraj kasę na PS3 - nie dość że pograsz ze świetną grafiką, to jeszcze w dniu premiery:P
To właśnie odpada z dwóch przyczyn. Pierwsze, nie leży mi konsola, od czasów NES-a nie mogę się jakoś przyzwyczaić do kontrolerów :P . A drugie, po wakacjach klasa maturalna, a premiera na konsole czwórki może mi zdrowo przeszkodzić w przygotowaniach - tego wolę uniknąć :D . Licząc na opóźnienie wersji PC, prawdopodobnie będę już finiszował z egzaminami, także zostanę na blaszaku. A co do upgrade'u - mam przynajmniej impuls żeby coś robić w wakacje, a nie leżeć bezczynnie ;) .

Dobra - trailer.

Wpadło mi w oko pokazanie wnętrza tego Stalliona. Na razie to gdybanie, ale jeśli byłaby kamera z wnętrza wozu, to duży plus. No i w lusterku zewnętrznym wozu zmienia się obraz :) .

Niko - nie wiem czemu, ale przypadły mi do gustu rysy jego twarzy. Nie jest to też, jakby to ująć, "szczyl" pokroju Claude'a, Vercettiego, czy Carla. Jakoś tak "twardziej" wygląda. No i gustowny dresik ;) .

Kask podczas jazdy motocyklem, jaka przepisowość :P .

Oprócz wspomnianego graffiti z El Burro, z lewej strony jest też "malunek" motocykla z plakatu GTA3.

Podczas "spacerku ze zmienną scenerią" widać jakiegoś gościa kopiącego leżącego. "Ładnie", że tak napiszę, hehe ;) .

Strzelanina - rozbity kierunkowskaz w samochodzie, ciekawe czy bagażnik będzie można otwierać samodzielnie. Połysk felg całkiem przyjemny dla oka.

Wybuch na stacji benzynowej, czyżby lekkie zgapienie pomysłu za NFS: Most Wanted ? W każdym razie, to mi się podoba :D.

Chyba wszystko, już czekam na następny trailer...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo byłbym zadowolony gdyby dany nam był widok zza kierownicy. W końcu mielibyśmy licznik na blacie. Tylko, że od wewnątrz ten stalion wydaje mi się nieco za mało szczegółowy do takiego widoku.

Stacje benzynowe wybuchały już w poprzednich częściach serii, więc chyba nie jest to zgapienie z NFS: Most Wanted.

Podoba mi się również dbałość o takie szczegóły jak np. rozwalone drzwi po kopniaku, ciekawe czy to tylko taki filmik podczas wykonywania misji, czy też za każdym razem gdy będziemy się chcieli włamać do mieszkania to będziemy mogli głośno wywarzyć drzwi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z niezwykle ciekawych ciekawostek :P zauważyłem jeszcze znajome firmy- napój Sprunk i sklep z ciuchami Binco. Chyba gdzieś mi się jeszcze napatoczył inny znajomy sklep, ale nie pamiętam jaki :)

Oj trailer robi wielkie wrażenie! Mi się akurat wydaje, że IV będzie odejściem od specyfiki poprzednich części( w sumie, to mam taką nadzieję :P ), choć trzymanie się lecącego helikoptera czy jadącej ciężarówki wprowadza troszkę dystansu do wypowiedzi twórców o urealnieniu rozgrywki :) Ale dobra, to się jeszcze da przeżyć, byle nie było już takich opcji jak wjazd do rozpędzonego DżamboDżeta :P Mam też nadzieję, że nie będzie można sobie bezkarnie strzelać na środku ulicy z kałasza itp. A właśnie- broń. Mam jeszcze obawy co do tego, jak będzie wyglądać walka i jak będzie z jej realizmem. Cały czas mam nadzieje na powrót do korzeni :lol: - przecież nawet w GTA I jeden strzał= jeden trup ;) Patrząc oczywiście na możliwości techniczne, teraz powinno być tak- jeden celny strzał=jeden trup. No i broń nie powinna być tak dokładna jak w SA. Jak ktoś nie wie o co mi chodzi, to niech postrzela kałaszem w SA a potem w III- różnica jest ogromna- na korzyść III.

Poza tym nie mam żadnych obaw i czekam nie( albo i )cierpliwie, choć poczekam jeszcze rok. Wierzę, że dla tej gry warto :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ze sie wcinam:D Ale sciagnalem sobie trailer w HD i nie moge go otworzyc. Mam zainstalowane kodeki K-Lite Codec Pack Full i za cholere nie idzie:/ Tylko audio jest. Jak ktos obejrzał trailer w HD to niech napisze jakie ma kodeki zainstalowane a bede wdzieczny. A co do samego trailera to dla mnie konkrecik :D:D Chyba najbardziej urzekly mnie efekty swietlne. Zwroccie uwage na jednego typa (dokladnie to na jego dmuchaną kurtke), ktorego mija Nico. Nie dosc ze typek sie lekko odwraca (wyglada to zaje.... naturalnie) to jeszcze swiatlo pada na jego kurtke w taki sposob, ze opad szczeny:D Co do scen na ktorych Nico wisi na płozach helikoptera albo łapie sie ciezarowki to zasługa silnika fizycznego "Euphoria" (Po więcej informacji na jego temat odsyłam do http://youtube.com/watch?v=3bKphYfUk-M). Dlatego mysle ze takie rzeczy mozna bedzie robic takze w grze. Zreszta sam trailer jest na silniku gry wiec byloby conajmniej dziwne gdyby z tego zrezygnowali. Jedyne co mnie zaniepokoiło to słaby efekt odbicia na tym dystrybutorze paliwa w który uderza samochód bohatera. Polecam obejrzec film klatka po klatce;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze tak było i jakos mi się nie widzi, żeby teraz było inaczej.

Aha... Z takiego rozumowania wynika cos takiego: "W pierwszym GTA nie było kałasza wiec w 4 też nie ma byc, bo nigdy nie było." Jednym słowem beeeeeeez sensuuu. Jak dla mnie to fajna sprawa z tym łapaniem sie:D Pewnie beda z nimi zwiazane jakies fajne Stunt's (czy jak to sie tam zowie) do zrobienia.

Co do kodeków to może quick time zainstaluj?

Do pliku WMV? Zreszta mam kodeki do quick time, sa zawarte w tej paczce K-Lite

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie mogę się doczekać, gdy Niko pod moim przewodnictwem ze zwykłego śmiecia stanie się władcą Nowego Jorku. :twisted:

Z informacji podawanych w różnych mediach (brak kupowania posiadłości, brak biznesów itp.) wynika że, Niko przez całą grę będzie "śmieciem", podobno ma to być koniec GTA z w stylu "od zera do milionera".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...