Skocz do zawartości
RoZy

GTA: San Andreas

Polecane posty

Kolejną zagadką są samochody widma porzucone w lasach.

Niektóre nawet widziałem. Po prostu stoją sobię w lasach. Jednak nigdy nie widziałem jak stacza się z górki. Trzeba będzie to sprawdzić.

Na cmentarzu w LS nocą widać grafitti "Grove 4 life"natomiast znika ono gdy słońce pojawia się na horyzoncie.

Dzisiaj to sprawdzę. Dokładnie na jakim grobie?

Panowie, a może zrobimy fotki tych wszystkich "tajemniczych bonusów" i wrzucimy je tutaj?

Chyba znowu powrócę do SA, aby odkryć te wszystkie zjawiska.

Może na tej mapie w domu Mike'a Torreno zaznaczone są wszystkie "tajemnice"? Jutro zabieram się do roboty. Pamiętajcie o aparatach!!

Mapa Torreno jest zagadką.

Widać na niej np. wysepkę na północ od SF (coś jak Alcatraz) do której NIE można dotrzeć w normalny sposób. http://img261.imageshack.us/img261/4999/ufomapare9cj.jpg

Ponadto słyszałem o świecących nocą dwóch nagrobkach na cmentarzu w którejś z wiosek (do zweryfikowania). A tu cytat z wikipedii:"Jeden z nich(samochody widma) pojawia się w strefie Back o Beyond gdzie toczy się na dół bez kierowcy za kółkiem. Ciekawostką jest fakt, że jedna lokacja pojawiania się samochodu-widmo zbiega się z zaznaczeniem na mapie Torena." :shock: Ponadto tych wozów nie da się naprawić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro także pobawie się w Muldera. Specjalnie kupię sobię jakieś czarne wdzianko. 8) Pamiętajcie, miejcie przy sobie aparaty!

A może ta mapka w domu Torreno pokazuje, gdzie są wszystkie tajemnicze rzeczy, zjawiska itp? Trzeba będzie to sprawdzić. Specjalnie wydrukuję sobię mapkę(ooo, już Archdevil mnie wyręczył. Dzięki! ;) ).

Czyli do tej wysepki nie można dotrzeć? A może ona pokazuje się w jakimś określonym czasie? Ciekawe...

Tylko tyle jest tych punktów? Czyli jutrzejsza podróż długa nie będzie... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do napisu na cmentarzu to pojawia się on na północnej ścianie cmentarza (O,Ballack zaprezentował wyżej :) ).Ponadto na południowy zachód od Verdant Meadows znajduje się dół w którym leżą....ciała w workach :? A obok stoi porzucony bobcat.

Co do zabawy w Muldera to niestety nie mam swojej wersji SA :( (grałem całe wakacje u znajomego i tam bawiłem się w poszukiwacza wszystkich rzeczy które opisałem) Więc powodzenia w wędrówkach szczególnie po Back O' Beyond :)Aha,a jeżeli chodzi oświecące obiekty to tu i ówdzie można się na takowe natknąć,polecam także czasami założyć noktowizor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapa Torreno jest zagadką.

Widać na niej np. wysepkę na północ od SF (coś jak Alcatraz) do której NIE można dotrzeć w normalny sposób.

Ehhh...Pewnie twórcy zrobili to specjalnie żeby tacy jak my mogli pobawić się w Archiwum X, a tak naprawdę to tej wyspy nigdzie nie ma.

A jeśli jest? :shock: No cóż trzeba będzie się tym zając. Noktowizor się przyda. Motorówka i helikopter też. Wyruszamy....

Faktycznie jest tam jakiś dół z workami. Być może w tych workach są ciała obcych i być może ma to jakiś związek z tymi obcymi którzy pojawiają się w TYM SAMYM kanionie w nocy. Do tego jeszcze w pobliżu ta baza wojskowa. No i LV wzorowane na Vegas w pobliżu i nad którym można zobaczyć dziwne światła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, przykro mi nieco, ale muszę wam wyjaśnić, że nie jesteście pierwsi jeśli chodzi o mapkę Torreno ;] Nic specjalnego w tych punktach nie ma, Alcatraz nie istnieje- różni ludzie( m.i. ja :P ) poszukiwali go i w grze i daleko za obszarem gry i nawet w matrixach. Niestety, nikt nie znalazł nawet tekstur, które miałyby być więzieniem. Przez chwilę było zdanie, że tekstury są, ale nie zostały wprowadzone w ostateczną wersję gry, ale nikt ich nigdy nie znalazł. Czyli typowy mit. Ale fajnie jest się pobawić w szukanie takich zagadek :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fajnie jest się pobawić w szukanie takich zagadek :)

No i o to tu nam chodzi. A przynajmniej mi. Nie wiem jak inni ale mnie wystarczą same poszukiwania, a jeśli do tego się coś odkryje to radość jest tym większa. Są jeszcze jakieś niewyjaśnione sprawy związane z SA? Bo bardzo chętnie pobawiłbym się w detektywa. A czytanie tego tematu tylko mnie do tego coraz bardziej zachęca. Niestety nie za bardzo wiem za co się teraz mam zabrać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszy się plotki,widzi się screeny (niestety większość to fake np.jeden z nich przedstawia CJ masce hokejowej) o tzw. Leatherface z Manhunta który rzekomo pojawia się w grze.

Prześledziłem parę anglojęzycznych forów na ten temat i znalazłem opis miejsc w których owy Leatherface może się pojawiać.

Otóż w Panopticon jest tartak z budką z zakrwawioną podłogą.

Należy udać się tam w godzinach od 16.00 do 5.00,musi padać descz.

Trzeba mieć przy sobie piłę mechaniczną.Należy czekać a wtedy Pigsy powinien się pojawić z okrzykiem "I'm going to kill You piggy' po czym zacznie powoli iść w naszą stronę.

Drugi ze sposobów to udać się nad Fisher Lagoon gdy pada (dzień lub noc).Należy iść na pomost na którym stoi samotny wózek inwalidzki.

Wtedy powinien na nim siedzieć Pigsy. a to jescze jeden ze sposobów niestety po angielsku. " 6. Go into the Shady Cabin and wait for two hours (game time) then go and get the chainsaw in the Panopticon. Go back to the Shady Cabin and wait another two hours (game time). Then go outside and you should hear a chainsaw idling (not yours). Turn right and corcle the cabin once. When you reach the entrence, Leatherface will walk out and then chase you untill you are out of the Shady Creeks area." Jakoś nie za bardzo wierzę w jego istnienie,no ale można sprawdzić. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak w tym miejscu gdzie na mapie Toreno jest Alcatraz są tylko jakieś duże kamienie pod wodą niec poza tym czekałem i w deszcz, i w noc, i w dzień, i w burzei z różnymi zestawami broni i nic. W reszty miejsc nie przeszukałem, ale gdzie to Fisher Lagoon ??? Bo w tym tartaku jest od zajechania tych szopek i w wielu krew, a poza tym dość schizowate miejsce :wink: .Po drugie w lesie podczas szukania tych znaków na kamieniach widziałem dwa razy ten samochód , za jednym razem chciałem go naprawić pojechałem do Pay'n'spray i nie odnowiło mi go :? . No i ogólnie fajna zabawa, szczególnie jak na NWN2 się doczekać nie moge bo coś gram.pl zawodzi :/ .

PS właśnie jestem po wycieczce w Fisher Lagoona i nic nie widziałem, może to przez to, że deszcz był wywołany kodem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Archdevil----> Zaraz po przeczytaniu twojego posta postanowiłem to sprawdzić i uruchomiłem SA.

Otóż w Panopticon jest tartak z budką z zakrwawioną podłogą.Należy udać się tam w godzinach od 16.00 do 5.00,musi padać descz.Trzeba mieć przy sobie piłę mechaniczną.Należy czekać a wtedy Pigsy powinien się pojawić z okrzykiem "I'm going to kill You piggy' po czym zacznie powoli iść w naszą stronę.

Wszystkie budki wydają się mieć zakrwawioną podłogę toteż siedziałem tam sporo czasu. Zrobiłem wszystko jak podałeś. Piła, godziny, deszcz i... nikt nie przyszedł. W pewnym momencie wydawało mi się że kogoś widzę ale to był tylko pień drzewa. Nawet ze zdenerwowania (nie ze strachu 8) ) uruchomiłem piłę w nadziei że może to coś pomoże ale jednak nie...

Drugi ze sposobów to udać się nad Fisher Lagoon gdy pada (dzień lub noc).Należy iść na pomost na którym stoi samotny wózek inwalidzki.Wtedy powinien na nim siedzieć Pigsy.

...Trochę zmartwiony wybrałem się Fisher Lagoon, korzystając z okazji że padał jeszcze deszcz. Było coś koło 9 rano. Wszedłem na pomost, znalazłem wózek ale niestety Pigsa tam nie spotkałem. Postanowiłem że wrócę tam gdy będzie już noc. Po kilkunastu savach wreszcie udało mi się natrafić na...deszcz i wróciłem nad jezioro. Niestety i tym razem nic szczególnego nie zaobserwowałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie straszta mnie. :P Moglibyście dokładnie opisać te miejsca? tzn. w jakim miejscu one są itp. Po prostu już się nie orientuję, gdzie są te wszystkie miejsca.

Gdzie są te tartaki?

No cóż… Żadnej tajemniczej wysepki na północy od SF nie ma. Próbowałem prawie wszystkiego. Pływałem łodzią, latałem helikopterem, nurkowałem w tym miejscu..

i nic… Może trzeba coś zrobić? Jak na ta wyspa jest dla nas zagadką.

Heh, GTA staje się tajemniczą grą.  Kilka razy nawet się „zabojałem”.  Noc, ja sam w lesie, a tu nagle mi samochód bez kierowcy skądś wyjeżdża... Na realu bym się… Khm. :P

Dziś jeszcze chciałem znaleźć tą tajemniczą wyspę, lecz zrezygnowałem po kilku godzinach.

Jutro zabieram się za punkty na mapie w domu Torreno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nikt nie znalazł nawet tekstur, które miałyby być więzieniem. Przez chwilę było zdanie, że tekstury są, ale nie zostały wprowadzone w ostateczną wersję gry, ale nikt ich nigdy nie znalazł

W jednym z modów tam gdzie na mapie Toreno jest pokazane Alcatraz można wstawić World Trade Center i ono jest dokładnie tej samej wielkości co Alcatraz więc może coś z tymi teksturami jednak było.

PS. Szukał ktoś czegoś pod wodą?? Może to taka Atlantyda?? :D

PPS. Niektóre znajdują się w obebie strefy wojskowiej więc będziemy mieć zabawę :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Trochę zmartwiony wybrałem się Fisher Lagoon, korzystając z okazji że padał jeszcze deszcz. Było coś koło 9 rano. Wszedłem na pomost, znalazłem wózek ale niestety Pigsa tam nie spotkałem. Postanowiłem że wrócę tam gdy będzie już noc. Po kilkunastu savach wreszcie udało mi się natrafić na...deszcz i wróciłem nad jezioro. Niestety i tym razem nic szczególnego nie zaobserwowałem.

Jak pisałem,Pigsy to jedna z wielu legend z SA.

Po prostu temat wydał mi się ciekawy.

Jest tam też kilka innych sposobów spotkanie go,ale chyba są warte tyle samo co poprzednie więc...MYTH BUSTED! :)

Aha,natrafiłem na jescze jedną ciekawą wzmiankę.

Otóż na jednym z punktów na pustyni na mapie Torrena i Lil'Probe Inn znajduje się ponoć ślad po lądowaniu...UFO. Wystarczy wybrać się tam w nocy z noktowizorem,przez który owy ślad można zobaczyć.Punktów w tym obrębie jest 4 więc...do weryfikacji :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jeden mit związany z SA o którym nikt tu nie wspomniał a mianowicie:

Czy wiecie gdzie bandyci i inne rzezimieszki składają ciała swych ofiar??

Otóż okazuje się że tutaj: http://img186.imageshack.us/my.php?image=samaptp8.gif

Zapakowane są tam ciała w workach plastikowych, czarnych, w rowie, a zaraz obok stoi truck :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jeden mit związany z SA o którym nikt tu nie wspomniał a mianowicie:Czy wiecie gdzie bandyci i inne rzezimieszki składają ciała swych ofiar??Zapakowane są tam ciała w workach plastikowych, czarnych, w rowie, a zaraz obok stoi truck :D

Ehhh. Wspomnieliśmy już o tym. Ale my(głównie ja) myśleliśmy że to są kosmici i już mieliśmy nadzieje na Archiwum :lol: No cóż...MYTH BUSTED

A oto ten dół http://foteka.pl/pokaz.php?id=10174

PS. Szukał ktoś czegoś pod wodą?? Może to taka Atlantyda?? Very Happy

Może istnieje tam jakaś podwodna grota. Ale tu kody będą niezbędne, bo pod wodą trzeba będzie spędzić sporo czasu. Jutro po szkole wyruszam na poszukiwania.

Otóż na jednym z punktów na pustyni na mapie Torrena i Lil'Probe Inn znajduje się ponoć ślad po lądowaniu...UFO. Wystarczy wybrać się tam w nocy z noktowizorem,przez który owy ślad można zobaczyć.Punktów w tym obrębie jest 4 więc...do weryfikacji Wink

A więc kolejne zadanie dla poszukiwaczy przygód. Na jutro zaplanowane dwa. MYTH BUSTERS do dzieła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Screen z rzekomego Alcatraz:

http://img295.imageshack.us/img295/536/a24ix.jpg

A tutaj dla odmiany latające spodki:

http://gta.gameguru.ru/ufo.jpg

Bardzo fachowo zrobione fake'i, trzeba przyznać ;]

A tu fragment z wikipedii:

[o mapie Toren'a] Gracze początkowo myśleli, że mapa jest kluczem do odgadnięcia zagadki UFO, jednakże Rockstar powiedział, że te mapy nie mają nic wspólnego z UFO, gdyż tych obiektów grze po prostu nie ma.

No to znamy już oficjalną wypowiedz R* na temat U.F.O, ale oni zawsze wszystkiemu zaprzeczają (a najbardziej temu, co potem okazuję się prawdą) ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszukałem dość ciekawe zdanie na jednym z forów które może przydać się w poszukiwaniach domniemanego Alcatraz: "Tak jak wszystkie gry z serii Grand Theft Auto na PS2 :( , San Andreas także zawiera podziemny świat, otchłań nazywaną Oblivion lub Blue Hell, mimo, że nie ona zawsze niebieska. Część Hell (piekło) w nazwe wywodzi się z faktu, iż jeśli pójdziesz do piekła nieprzygotowany, bardzo prawdopodne jest, że znajdziesz siebie spadającego przez pewien czas, aby ponownie pojawić się nad miastem. W Blue Hell znajduje się dużo ciekawych miejsc, np. niekompletny model Liberty City z Grand Theft Auto III oraz wiele ukrytych miejsc."

W wersji pecetowej również można wypaść poza mapę do "Blue Hell".

Udało mi się to podczas przechodzenia misji N.O.E dla Torrena.

Niestety CJ znajdował się wtedy w samolocie i po wypadnięciu za mapę (minimapa wariowała) samolot rozbił się o niewidzialną przeszkodę i niestety nie dane mi było zwiedzić podziemie :( Pózniej już nie próbowałem tam wrócić ponieważ nie wiedziałem wtedy że może znajdować się tam coś ciekawego :) No w każdym razie już wiemy gdzie Rockstar ukrył tą cząstkę LC (zawsze mnie to ciekawiło)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze:/ Nic nie widac na tych obrazkach.

Myślałem, że trzeba Ci skierowanie do okulisty dać, aż menel nie napisał mi, że 2 link nie działa ;) (tzn. mi działa, nie wiem dlaczego innym nie...)

ufone2.th.jpg

Co do Alcatraz to wydaję mi się, że ten obszar BYŁ w SA planowany, ale z jakiegoś-bardzo-ważnego powodu Rockstar go stamtąd usunął, a zapomniał wywalić tej małej wysepki z mapy Toreno'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nareszcieeeeee :D/ udało mi się odkryć, naczy znaleźć tajemnicze znaki na skałach w Back o'Beyond a oto one:

Zdjęcie pierwszej skały

Zdjęcie pierwszej skały#2

Zdjęcie drugiej skały

Zdjęcie 3 skały

Oraz ostatnie zdjęcie 4 skały

Mi to na zamierzenie nie wygląda, aczkolwiek sprawia dobre pozory. Teraz wyruszam na pustynię :wink: .

PS Gdzie jest pewny noktowizor bo byłem już w dwóch miejscach gdzie wcześniej był i nic nie znalazłem. I mam pomysł, a jakby tak prześwietlić te ciała w workach noktowizorem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALCATRAZ

Co do Alcatraz to wydaję mi się, że ten obszar BYŁ w SA planowany, ale z jakiegoś-bardzo-ważnego powodu Rockstar go stamtąd usunął, a zapomniał wywalić tej małej wysepki z mapy Toreno'a.

Bardzo prawdopodobna ta twoja wersja Piec. Byłem na tych poszukiwaniach i niestety nic nie znalazłem. Siedziałem pod wodą blisko 30 min naszego czasu i nie natrafiłem na nic interesującego poza kilkoma sporymi głazami, 14 rozgwiazdami, ławicami ryb, wodorostami i żółwiem. Próbowałem "dotykać" wszystkich możliwych elementów lecz nie znalazłem się w innym świecie. Ale gdy tam nurkowałem to doszedłem do wniosku że wejście nie musi być w cale dokładnie tam gdzie pokazana jest wyspa na mapie Toreno. Może być gdzieś w pobliżu a do Alcatraz trzeba jeszcze dojść przez jakiś podziemny tunel. To jednak są już mniej prawdopodobne przypuszczenia.

UFO

Zająłem się wszystkimi punktami zaznaczonymi na mapie u Toreno aby rozwikłać tą zagadkę. Zrobiłem screen mapy i spostrzegłem że te punkty tworzą dwa zbiory/dwie figury. Czworokąt i trójkąt. Że oglądam dużo filmów to postanowiłem pokombinować. W czworokącie narysowałem coś ala przekątne a w trójkącie z każdego wierzchołków poprowadziłem proste do przeciwległych boków. W ten sposób w miejscach przecinania się przekątnych powstały dwa dodatkowe punkty.Oto ta mapa:

http://foteka.pl/pokaz.php?id=10305

A oto wszystkie punkty:

CZWOROKĄT:

1. http://foteka.pl/pokaz.php?id=10306

Wiem że nie wygląda jak miejsce lądowania ufo ale wyróżnia się nawet.

2. http://foteka.pl/pokaz.php?id=10307

Dokładnym miejscem jest ta wielka satelita którą nawet kawałek tam widać, ale uznałem za interesujące iż obok jest bar ufo.

3. http://foteka.pl/pokaz.php?id=10308

Dokładnie w bazie wojskowej...przypadek?

4. http://foteka.pl/pokaz.php?id=10311

Jedno z miejsc o którym się mówi ze tam widziano obcych.

Dodatkowy punkt. http://foteka.pl/pokaz.php?id=10312

Chyba jednak moja teoria się nie sprawdza :(

TRÓJKĄT:

5. http://foteka.pl/pokaz.php?id=10313

Fabryka. Czy jej właścicielami są kosmici? :lol:

6. http://foteka.pl/pokaz.php?id=10314

Kolejna fabryka

7. http://foteka.pl/pokaz.php?id=10316

Zwykły lasek. A może to tylko taki kamuflaż? :P

Dodatkowy punkt 2. http://foteka.pl/pokaz.php?id=10318

Mgła dodaje tajemniczości ale wywołana jest ona wysokością.

Z noktowizorem uzyskuje się ten sam efekt tylko że na zielono 8) Moje śledztwo może mieć błędy i być niedokładne więc niech ktoś jeszcze to sprawdzi. A jak na razie to MYTH BUSTED

PS. Ballack skały bardzo ciekawe ale też mi się wydaje że przypadek. Jednak zawsze coś :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, wy to wszystko jeszcze wierzycie? No co wy. :D Czytałem o wielu takich rzeczach już na różnych, innych forach kiedyś... No i trochę się pośmiałem, bo ja nie sądze, aby niektóre rzeczy istniały. Np. taki Yeti. Niby go widzieli, ale jakoś zdjęcia ciekawego nie zaprezentowali. Widziałem za to wiele innych fotomontaży.

Niech się ktoś postara i przedstawi niezbity dowód. Ja to bym nie miał cierpliwości, żeby czegoś takiego szukać, ale widać ludzie mają wiele wolnego czasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Menel>>> Widzę, że miałeś sporo wolnegu czasu. :) Sporo się "nabiegałeś".

1 Zdjęcie>>> Puste pole... Nawet trawy nie ma. Czyżby kiedyś tu coś wylądowało? :? Jak narazie nic o tym miejscu nie wiemy...

2 Zdjęcie>>> Kolejne miejsce, gdzie można zobaczyć zdjęcia UFO. tzn. bar jest blisko punktu. Można tam zobaczyć wiele zdjęć statków kosmicznych.

3 Zdjęcie>>> Hmm... Baza wojskowa... Jak narazie UFO tam nie widziałem. Może jednak prowadzą tam jakieś badania? :P

4 Zdjęcie>>>W tym miejscu byłem już kilka razy. Nawet wysoka góra... Nic tam nie zobaczyłem.

Zdjęcie dodatkowe>>> Koło tego miejsca jest właśnie ta dziura ze zwłokami w workach. Może to jednak nie ludzie? Dziś pojadę tam i spróbuję jakoś określić kształt tych istot.

5 Zdjęcie>>> Heh, może tam produkują UFO? :P

6 Zdjęcie>>> Kolejna fabryka... I to nie mała. Nie wiem co może się tam znajdować...

7 Zdjęcie>>> Las jak las-niczym się nie wyróżnia. Może jednak warto "ponurkować" w pobliskiej rzece?

Zdjęcie dodatkowe 2>>> Nic.. Jednak pochodzić po okolicach można... :)

Ciężko coś wywnioskować z tych zdjęć. Na UFO wciąż nie mamy dowodów. O tajemniczym mieście nic nie wiemy... Po prostu trzeba szukać dalej. :]

Poważny>>> Także uważam, że Yeti to bujda. :P Jednak jest kilka rzeczy, które mogą być prawdziwe. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Archdevil napisał:

W wersji pecetowej również można wypaść poza mapę do "Blue Hell".

-Tak, można. To miejsce nazywa się "Matrixem". Wchodzisz z JetPackiem do siłowni w Ganton i w jednym z "kwadratów"( między belkami ) jest czarna dziura. Lecisz JetPackiem w górę i jesteś w matrixie. Znajdują się tam wszystkie obiekty dostępne w grze, nawet te dostępne tylko i wyłącznie w misjach. Matrixów jest dużo- z jednego można przejść w drugi i oczywiście są tam inne obiekty. Bardzo ciekawa rzecz warta zbadania, do tego odkryta chyba w Polsce :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...