Skocz do zawartości
RoZy

GTA: San Andreas

Polecane posty

Ja nie wiem, ale tak dziwnie jakoś pograłem troszeczkę, przeszedłem i się znudziło...dla mnie to trochę za liniowe, bo trzeba wszystkie misje przejść, ja nie rozumiem czy konieczne jest wygranie np jakiegoś wyścigu :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, dopiszę się jeszcze do tego offtopa... Więc słyszałem że mafia nawet teraz jest zaje... fajna, szukałem po sklepach ale nie mogłem jej znaleźć :!: Gdyby ktoś wiedział gdzie ją znaleźć...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj ja nie chcę nic mówić, ale to jest dział KOMENTARZE więc ludzie mogą pisać co chcą i jak chcą byle nie łamali regulaminu... W tym dziale to nie jest offtop, tutaj ludzie zachwyceni daną grą mogą wymieniać się poglądami itp.

To pragnę cię poinformować, że czatowanie to łamanie regulaminu, zwłaszcza czatowanie nie na temat. Komentarze, czyli opinie o jakiejś grze, opinie nowe i ciekawe, a wasz czat możnaby streścić do 1-2, góra 3 postów. Więc skończnie po prostu, bo innych razi coś takiego. Zresztą, Dorian, Xeno i marzycielka dostali już ostrzeżenia, jak nie skończą, to dostaną następne. To chyba o czymś świadczy nie?

Co do wyższości GTA nad Mafią- LOL! Liniowość- a od czego macie swobodną jazdę??? I jazdę ekstremalną? Wiem, że to nie to samo, co w czasie misji, ale fabuła tej gry tego wymagała. Gdyby między misjami można było swobodnie grać, to nie byłoby takiego klimatu. To jak oglądanie filmu na Polsacie :)

A mi się nie podoba wiele rzeczy w GTA- grafika, fabuła, misje, zakończenie, stosunkowo mały obszar gry, brak przepisów drogowych, głupota botów, głupota policji, autostrady, nieklimatyczne miasta. Po zweryfikowaniu tych wad, uważam, że GTA jest gorsze od Mafii w kwestiach grafiki, realizmu, fizyki(m.i. model uszkodzeń) i grywalności. Więc teraz może byście podali argumenty za GTA a przeciw Mafii, co?

Dorian- jeden, niezbyt czytelny argument, to według ciebie cała wypowiedź? Podaj jakieś inne argumenty, przydało by się czytelnie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się nie podoba wiele rzeczy w GTA- grafika, fabuła, misje, zakończenie, stosunkowo mały obszar gry, brak przepisów drogowych, głupota botów, głupota policji, autostrady, nieklimatyczne miasta. Po zweryfikowaniu tych wad, uważam, że GTA jest gorsze od Mafii w kwestiach grafiki, realizmu, fizyki (m.i. model uszkodzeń) i grywalności. Więc teraz może byście podali argumenty za GTA a przeciw Mafii, co?

Uważam np. że GTA San Andreas miało dużo lepszą fabułę, ale to jest tylko kwestia gustu. Nie rozumiem, czemu napisałeś "stosunkowo mały obszar gry". Najnowsze GTA ma dostatecznie duży obszar. Poza tym moim zdaniem, lepiej żeby był mniejszy i dopracowany, niż żeby narobić niewiadmomo, jak wielki świat i żeby był niedorobiony. W sprawie grafiki, to fakt, że GTA jest słabiutkie, ale akurat MI to nie przeszkadza ;)

Poza tym - swoboda GTA bardziej mi odpowiada, niż misje Mafii i choć zgadzam się z tym, że Mafia MUSI taka być, to jednak tworzy to z niej inną grę od GTA i w moim mniemaniu trochę gorszą od niego.

Realizm >>> GTA nie jest od realizmu!!! To nie jest symulator gangstera ani ojca chrzestnego, tylko po prostu luźna gra o gangsterach. I w tym tkwi jej urok!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będe podawał żadnych argumentów, gdyż według mnie Mafia i GTA to dwie rózne gry! W końcu co je łączy? Tylko środki transportu i spore miasto do dyspozycji. Przebieg rozgrywki w obydwu tych grach jest zupełnie inny, w mafii wykonujemy po kolei zadania wyznaczane przez 'rodzinę', a w GTA mamy pełną swobodę, jeździ się inaczej, walczy się inaczej, 'wszystko się inaczej' :D .

BTW: obydwie gierki są bardzo dobre :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Eagle
Co do wyższości GTA nad Mafią- LOL! Liniowość- a od czego macie swobodną jazdę??? I jazdę ekstremalną? Wiem, że to nie to samo, co w czasie misji, ale fabuła tej gry tego wymagała

Swobodna jazda ? No dobra niby to jest nieliniowe, ale co tam można robić takiego ? Jeździć taksówką zarabiając pieniądzę, jeździć, aby poznać miasto, ew. robić zadymy...Nie ma co nawet porównywać tego do nieliniowości SA. Owszem zgodzę się, że jazda ekstremalna jest fajna, ale szybko się kończy (ale i tak rządzi, niektóre zadania są świetne). Aha może i nie w czasie misji, bo to trudne by było, ale nie mogę przeboleć, że w dwóch momentach (przy Franku i kobiecie w hotelu, ew. napadzie na bank) nie pozwalają podjąć swojej własnej decyzji, tylko oglądać, co robi Tommy, a tu by się prosiło o zrobienie graczowi dylematu moralnego - zabić czy nie? posłuchać Pauliego czy nie ? I różny bieg historii zależnie od tych decyzji. A tu nie można...:|

A mi się nie podoba wiele rzeczy w GTA- grafika, fabuła, misje, zakończenie, stosunkowo mały obszar gry, brak przepisów drogowych, głupota botów, głupota policji, autostrady, nieklimatyczne miasta

Porównując do Mafii - tam jest o wiele razy mniejszy obszar, boty też nie są za mądre (np. Sam i Paulie często wpadali pod koła innych samochodów), zakończenie było może i dobre, ale prosiło się aż o alternatywne (patrz odpowiedź wyżej). Co do fabuły SA i klimatyczności miast - to zależy od gustu - mi się podobały. Jedyne co z tego przemawia na korzyść Mafii to przepisy drogowe. O realiźmie było mówienio - SA to zupełnie zły adres, jeśli szukasz realizmu. Za bardzo krytycznie podchodzisz do SA. :) Ale dla mnie i Mafia i SA są świetne i dalej w nie gram z przyjemnością. Tylko GTA ma taką przewagę, że wychodzą nowe części, a Mafia jest tylko jedna (oby Godfather był nieformalnym kontynuatorem Mafii).

Masz rację ten gościu albo nie grał i zmyśla albo ma inna wersję...

A może tak trochę szacunku ? Tak się składa, że ten "gościu" jest tu dużo dłużej, więc trochę szacunku (przynajmniej oznak tego) wypadałoby mieć. Nie można w sposób kulturalny powiedzieć, że Szypie źle mówi, tylko od razu "gościu zmyśla" ? Wcale nie musi zmyślać, może po prostu dla niego to jest mały obszar...A nawet jeśli źle mówi, to naprawdę nie można tego powiedzieć w cywilizowany sposób ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może tak trochę szacunku ?

Cóż, kultura tudzież dobre wychowanie są w Polsce towarem deficytowym... Niestety.

A co do nieliniowej mafii, to masz bardzo fajny pomysł. Można by zrobić tak, że możesz z Pauliem okraść bank lub tego nie robić. Gdy go okradniesz-wiadomo, a gdy tego nie zrobisz Paulie zrobi napad z kimś innym, a wtedy ty musiałbyś go sprzątnąć, itd. Można by bardzo urozmaicić grę w ten sposób...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały obaszar gry :D

Doba dobra my się tu nie przyszliśmy, kłócić a miodność gry ocenić :D

(Miodność=pojęcie względne)

W każdym razie ja czekam na następne GTA :D

Ciekawe co to będzie?

Mały chińczyk z biednej dzielnicy czy może tym razem szef początkującej triady?

Kozanostry? Yakuzy? Ruskiej mafii?

Fajnie by było pobiegać przy -40 w okolicy kremla:D

Ale......

Jeżeli robudowali by SA i dodali nowe element i ciekawą fabułę to było by pięknie :D

Proponuję możliwoś założenia RODZINY :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały obaszar gry :D

Doba dobra my się tu nie przyszliśmy, kłócić a miodność gry ocenić :D

(Miodność=pojęcie względne)

W każdym razie ja czekam na następne GTA :D

Ciekawe co to będzie?

Mały chińczyk z biednej dzielnicy czy może tym razem szef początkującej triady?

Kozanostry? Yakuzy? Ruskiej mafii?

Fajnie by było pobiegać przy -40 w okolicy kremla:D

Ale......

Jeżeli robudowali by SA i dodali nowe element i ciekawą fabułę to było by pięknie :D

Proponuję możliwoś założenia RODZINY :D

Z tego co mi wiadomo, to akcja GTA 4 ma się rozgrywać w Londynie w latach 90... Zainteresowanych zapraszam na jakiś site o GTA, np. www.gtaworld.pl albo www.gtasite.pl ( nie pamiętam czy to dobre adresy :? )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i szkoda, po londynie się już w Getaway najeździłem... chociaz nic nie jest do końca pewne, napewno ciekawą opcją i wyzwaniem dla R* byłoby zrobić GTA4 we wschodniej europie- u nas to dopiero jest gnój :D z wieśniaka w gangstera? czemu nie...

nawiążę troszkę do okazywania szacunku- owszem jest to bardzo wazna sprawa, jednak gdy Eagle napisał o szacunku za to że ktos dłużej tu jest i ma więcej postów to się uśmiechnąłem :) bez ataku, ale postawa "jestem tu dłużej, wiem więcej więc respect szczeniaku" jest kupe warta... z drugiej strony pamiętam pierwszy post doriana- poprawiał komus błąd ortograficzny :lol: nie pokazał wtedy klasy, tak samo teraz i pisząc z xeno jak na chacie ale wracając do szacunku- to powinniśmy mieć go do siebie za to że jesteśmy ludźmi a nie za to kto ma więcej postów (Dorian ma więcej odemnie w 4 dni i co?)....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Eagle

Na początek mały offtop.

ma więcej postów to się uśmiechnąłem

Nie pisałem, że ma okazywać szacunek, bo szyp ma więcej postów...Po prostu jest dłużej. Zresztą jak sam mówisz do każdego na forum trzeba mieć szacunek nieważne czy piszesz do Admina, Moda kolesia z 9999 postami czy jednym. Z drugiej strony ma ktoś jest dłużej na forum i puści jakiś średnio śmieszny żart do drugiego dłużej siedzącego to tamten się wcale nie musi obrazić, bo sie znają. Z kolei jak nowy tak pisze... Zresztą jak mówiłem do każdego trzeba mieć szacunek, a zdanie "gościu ma chyba inną wersje" jest dla mnie ewidentnym jego brakiem...Tak więc - szanujmy siebie nawzajem, a lepiej się będzie nam dyskutowało.

Dobra teraz na temat. Hm, tak mówicie o GTA 4, a nie zapomnieliście o LCS (Liberty City Stories) ? Niby ma być tylko na PSP, ale jak można przeczytać w CDA, chcą wydać też na PS2, a skąd już jest bliższa droga na PeCety. Ja mam przynajmniej taką nadzieję, że jednak Rockstar się zlituje nad nami i ja traktuję LCS jako następną część. W sumie myślę, że warto, oceny zbiera niezłe (nie rzędu 100%, ale np. Gry - Online dały 88%, na innym serwisie 8,5/10, czyli gierka dobra jest). W sumie tylko trochę perspektywa powrotu do Liberty City mnie przeraża, bo dla mnie to nudne miasto zawsze było. Bohater też nijaki - znany (skadinąd) Toni Cipriani - w trójce nigdy za nim nie przepadałem. Co do czwórki...Ciekawym pomysłem byłoby połączenie wszystkiego co najlepsze w trzech poprzednich grach (III, VC, SA) i zrobienie z tych trzech miast jednej gry. Naturalnie wprowadzając innowację i jakieś nowe tereny. A bohaterowie - trzej do wyboru - wiadomo jacy. CJ zdobywający VC ? To fajnie wyglądałoby. Co do Londynu - a GTA już kiedyś nie zawitało do Londynu ? W grze GTA: 1969 London ? W sumie to by się zgadzało z porządkiem - z jedynki wzięli Libery City, Vice City i San Andreas, to teraz z dwójki wezmą Londyn. Ale GTA w Anglii ? Nie, nie może być. Lepiej zostać w Ameryce i dać współczesny klimat (wiem, wiem niby w trójce był, ale nijaki to był klimat - bohater był jeno bezmózgim i niemownym dresem...).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napisze tak (co do mafii) gdyby wyszła równo z SA uwazałbym ze jest o duzo leprza, jednak nie wyszła więc napisze tak :

:arrow: Pod względem fabuły mafia rządzi

:arrow: Pod względem zachowania bootów mafia rządzi

:arrow: Pod względem obszaru (tu niespodzianka) SA rządzi, chodz mafia

tez miała duzy obszar i jak na swoje czasy chyba nawet najwiękrzy w tego typu grach (min. wsie, lotnisko(po misji OMERTA), hotel poza miastem)

:arrow: Pod względem grywalnosci, uwazam (tu się duzo osób moze nie zgodzić) ze mafia w czasie swojej swietlnosci była o duzo bardziej grywalna niz San Andreas.

:arrow: Mafia nie posiada błędów w stylu murowanie w autostradzie

A co do wspomnianego obszaru to bardziej mi podszedł ten "mafijny", w SA 1/4 obsaru to góry i lasy. Sorry za ten post nie zabardzo na temat, ale uwazam ze nalezało się sprostowanie. Nie to ze nie lubie SA, ale przyznajcie sami niektóre błędy naprawde są bardzo razące a R* zamiast się nimi zająć to robi nowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fabuła w SA jest porównywalna z Mafią choć małą przewaga mafii,

booty no zgadzam się,

obszar tu też się zgadzam, mafia jak na tamte czasy miała naprawde duży obszar do jeżdżenia a ta tama

grywalność w obu grach stoi na wysokim poziomie

a co do błędów ja się gre kocha to na błędy się nie patrzy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie tylko co by się stało jakby mafia wyszła równo z SA (wtedy mogli mniej, teraz mają więkrze pole do popisu). Grałem w obie gry o czym swiadczy powyzszy post i jednak choć mafia ma juz swoje lata, to częsciej do niej wracam. Co do jej liniowości, bez niej nie byłoby takiej zabawy. Co jeszcze mnie gnębi w całej serii GTA, to kradzieze samochodów. W gta żaden samochód, nawet te zaparkowane nie są zamknięte. Ja rozumiem miasto "bezpieczne", ale ten mały aspekt naprawde zmieniłby całą gre (wolałbym aby było tak jak jest w Mafii). Co do misj,i Mafia ma ich mniej, ale są dla mnie bardziej gangsta i bardziej pobudzają palce do pracy. Np misja w Hotelu wszędzie pełno ludzi Moreliego (bodajze tak się nazywał) z obrzynami. Puzniej ładne przejscie do koscioła (wczesniej super cud-scenka). W gta mi tego brakuje a takie połączenie GTA-Mafia dałoby naprawde dobrą gre. A tak wogóle, Paul nie razi cie jak jedziesz np z San Fierro do Los Santos i w połowie drogi widzisz kolesia wmurowanego zywcem (zeby było fajniej) panicznie machającego rękami. Bo dla mnie są to błędy jakich niepowstydziłby się nawet Driv3er (uwazam ze nie zasługuje nawet na miano przeciętniaka).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raz- podobno miała wyjść Mafia dwa ale od roku nic o niej nie słyszałem, i nie długo premiera gry na pdstawie znakomitego filmu którego mam wszystkie części "Ojciec Chrzestny".

dwa- co do tych kradzieży to się zgadzam, choć zdarzaja sie że jest zamknięty samochód w SA.

trzy- magia była po prostu bardzo realistyczna, i to w niej jest chyba najlepsze

cztery-co do tych błędów to nie miałem takich, i jeśli mówiłeś o SA że nie zasługuje nawet na miano przeciętniaka, to się cholernie mylisz SA według mnie zasługuje na 9/10 a to znaczy że raczej nie jest przeciętniakiem tylko czymś naprawde dobrym

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...