Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Faniu

Rozwiązany: Mass effect 2 problem - wyłączanie komputera

Polecane posty

Witam, mam pewien problem z grą Mass Effect 2, a mianowicie gra ładuje się, wszystko chodzi pięknie i płynnie, aczkolwiek po ok. 10 minutach grania komputer po prostu się wyłącza. Dodam, że korzystam z save'a z części pierwszej i zainstalowałem najnowszego patcha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, że jestem dość początkującym użytkownikiem komputera i nie jestem do końca pewien czy zrozumiałem co miałeś na myśli :)

Dodam tylko, że z komputerem nigdy nie miałem żadnych problemów i jest to w zasadzie pierwszy taki przypadek, więc przyczyny osobiście dopatrywałbym się w samej grze, ale

jak już powiedziałem, jestem "noobem", więc mów co mam robić ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość luq92

Masz dokumentację kompa? Spisz jakie części są tam zamontowane. Możesz wejść w Start -> Uruchom -> wpisz dxdiag i przekopiuj nazwy podzespołów :) No i posprawdzaj temperatury podzespołów.

[edit]

Żeby sprawdzić jaki masz zasilacz zdejmij bok obudowy i przeczytaj co jest napisane na tabliczce znamionowej. Albo zerknij w dokumentację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vista,

procesor Intel Core 2 duo E8400 3.0GHz

4094MB ram

2x ATI Radeon HD 4800

co do temperatury - nie wiem jak sprawdzić :(

a komputera niestety nie mogę otworzyć, jest zaplombowany i w przypadku zerwania plomby tracę gwarancję ; /

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość luq92

Co do zasilacza, to musisz spojrzeć w dokumentację w takim razie. Co do temperatur, to do procesora ściągnij CoreTemp, a do grafiki GPU-Z (zakładka sensors) i zobacz jak temperatury stoją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temperatura obu procesorów waha się w granicach 35-39 stopni

a co do grafiki ok. 85 stopni

dokumentacja niestety posiada status K.I.A - zginęła w czeluściach szafek, aczkolwiek poszukam.

A tak na marginesie, jeżeli na komputerze bez żadnego problemu na najwyższych detalach śmiga Assassins Creed 2, Just Cause 2, CoD: Modern Warfare 2 itd. to czy przyczyny nie należałoby jednak doszukiwać się w grze ? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość luq92

Nie wygląda to za ciekawie. Skoro masz plomby, to raczej sam nic nie zrobisz. Karta prawie się gotuje. Być może to wina zasilacza. Lepiej wyślij kompa do serwisu. Niech oni się męczą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm wydaje mi się, że tak wysoka temperatura karty mogła być spowodowana moją zabawą programikiem ATI Catalyst Control Center ^^

wracając do tematu: czy właśnie TO powoduje wyłączanie się komputera podczas gry w Mass Effect 2 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość luq92

Najprawdopodobniej. Gdy temperatura karty lub innej części w kompie jest za wysoka komp po prostu się wyłącza lub resetuje. Podkręcałeś kartę? Jeśli tak, to ją odkręć i sprawdź jak działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli "podkręcaniem" można nazwać zabawę suwakami w ATI CCC :P

Myślę, że jedyne co mi pozostało zrobić to pełny skan komputera.

Problem pozostaje na daną chwilę nierozwiązany, wszelkie sugestie będą mile widziane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img522.imageshack.us/img522/6141/asd2h.jpg

proszę bardzo :)

aha i wydaje mi się, że jednak mogłeś mieć rację ! po... znormalizowaniu ustawień w ATI CCC odpaliłem Mass Effect i spróbowałem pograć, po 5 minutach gry sprawdziłem temperaturę i wynosiła ona 105 stopni.

@edit

Aha, mam jeszcze pytanie - czy oznacza to, że co 5 minut grania muszę robić przerwę, żeby karta ostygła i dopiero potem kontynuować grę czy jest jakieś inne rozwiązanie ? ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość luq92

Dziwne... Masz niższe zegary niż nominalne, a grafa się tak grzeje... Wentylator na karcie działa? Ale i tak uważam, że powinieneś sprzęt wysłać do serwisu, bo coś jest nie tak. Poszukaj jeszcze tej nazwy zasilacza. Lub podaj nazwę obudowy, bo mógł być razem z obudową. Normalnie podczas gry karta nie powinna osiągnąć więcej niż 70 stopni. Na karcie masz chłodzenie pasywne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość luq92

To jest zasilacz :) Jest OK. Masz jedną czy dwie grafy? Bo napisałeś wcześniej: 2x ATI Radeon HD 4800. Jaką masz obudowę? Jak masz rozłożone wentylatory? Przydał by się dokładniejszy model karty. HD 4850 lub inny. Bo jeśli to dwurdzeniowa karta, to ja się zbytnio nie dziwię, że masz takie temperatury. Ale i tak są za wysokie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to jest dwurdzeniówka to z miejsca bym ją wyciągnął z kompa i wyczyścił chłodzenie.

W Radeonie 4870x2 zapchanie chłodzenia kurzem skutkowało znacznym podniesieniem temp więc tak też może być w tym przypadku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość luq92

Sprawdź w dokumentacji czy nie jest to dwurdzeniowa karta, bo jeśli tak, to przydałoby przeczyścić chłodzenie. Te karty znane są z wrażliwości na zabrudzenia.

[edit]

Spóźniłem się :P

BTW jest to poroniony pomysł z dwoma kartami w tym kompie. Za słaby procek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...