Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wojtek2320

Athlon x2 5000+ Brisbane OC

Polecane posty

Mam do was kilka pytań odnośnie podkręcania. Otóż mam taki procek jak w temacie i po przeczytaniu świetnego poradnika, który stworzył Gi3r3k zabrałem się za podkręcanie. Początkowo doszedłem do 2,9 (na boxowym chłodzeniu, ale temp dochodził do 60 st po godzinie w Orthosie więc dałem sobie spokój). Kiedy jednak wymieniłem chłodzenie na Fortisa zabrałem się dalej do roboty. Zmieniłem mnożnik HT na x4, pamięci (goodram 800) z 800 na kolejną wartość w biosie dodatkowo zwiększając do 2V napięcie na nich), z FSB doszedłem na 240 z napięciem 1,45. Mnożnik x13. Komputer chodzi stabilnie na 3114 MHz (temp po godzinie w Orthosie to ok 46 st), pamięci są na 389 MHz (wg cpu-z).

A teraz mój problem. Otóż przy próbie dalszego powiększania FSB Orthos wywala mi błąd na rdzeniu numer dwa (który swoja drogą jest o równo 10 stopni cieplejszy i wolniej wskakują mu kolejne "testy" w czasie Orthosa). Dzieje się to po ok 2-3 minutach nawet, chociaż temp dalej jest dość niska. Stąd moje pytania, czy to oznacza, że dalej już nie uda mi się dojechać, jakie jest max Vcore dla tego procka (bo jakoś wam bardziej skłonny jestem zaufać), i czy z tym błędem i opóźnieniem jest normalne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż mam taki procek jak w temacie i po przeczytaniu świetnego poradnika, który stworzył Gi3r3k zabrałem się za podkręcanie.

Ach, dziękuję, dziękuję :wink: .

Stąd moje pytania, czy to oznacza, że dalej już nie uda mi się dojechać, jakie jest max Vcore dla tego procka (bo jakoś wam bardziej skłonny jestem zaufać), i czy z tym błędem i opóźnieniem jest normalne?

Raczej wygląda mi to na koniec procesora. One kręciły się zazwyczaj w okolicach 3-3,3GHz, więc mieścisz się w normie, masz taką powiedziałbym średnią sztukę.

Napięcie 1,5V to rozsądny max.

Opóźnienia się zdarzają.

Jakieś rady? Spróbuj ustawić ręcznie timingi pamięci - jak najwięcej się da, nie tylko te podstawowe. Na jakie? Ja np. korzystałem z Everesta, by ustalić defaultowe opóźnienia (oczywiście sprawdzasz na taktowaniu standardowym procesora), ale możesz spróbować z MemSet (nie próbowałem nigdy, więc nie wyjaśnię). Miałem kiedyś Brisbane i udało mi się wycisnąć jeszcze 100MHz po zabawie opóźnieniami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz. Właśnie tego się obawiałem, że już dalej dojść się nie będzie dało. W każdym razie popróbuje jeszcze z tymi timingami może to coś da, a nie kosztuje mnie to nic oprócz czasu :) Jeśli uda mi się jeszcze coś wyciągnąć to się pochwalę :cool:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...