Skocz do zawartości

Napęd w laptopie nie działa.


Shaker

Polecane posty

Mam taki problem, że laptop mojej mamy firmy HP posiada napęd Optiarc DVD RW AD-7581S, który przestał działać. Zdiagnozowałem problem i okazało się, że jest koligacja plików sterownika, przez co napęd nie jest widoczny w oknie Mój komputer. Chciałem znaleźdźć w internecie sterowniki, lecz okazało się, to niemożliwe. Jeśli byłby ktoś na tyle pomocny i znalazł je dla mnie lub jakiś sposób na rozwiązanie problemu, to byłbym wdzięczny.

PS. Laptop ma zainstalowany system Windows Vista (32).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwórz "Menedżera urządzeń", rozwiń sekcję "Kontrolery IDE ATA/ATAPI" i sprawdź, czy w którymś kanale IDE jest widoczny napęd (Właściwości -> Ustawienia zaawansowane, kolumna "Typ urządzenia"). Jak gdzieś go znajdziesz - usuń ten kanał i kliknij Akcja -> Skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu lub zrestartuj laptopa. Jak nie znajdziesz, to po prostu usuń wszystkie kanały i potem to samo (Skanuj... lub restart).

Jak już będziesz grzebał w Menedżerze urządzeń, to sprawdź, czy w sekcji "Stacje dysków CD-ROM/DVD" jet widoczny ten Optiarc i czy nie ma tam jakichś znaczków (wykrzykniki, pytajniki).

Sprawdź też na stronie HP, czy nie ma tam nowszych sterowników do tego laptopa (jak usuwanie kanałów nie pomoże, to może zrobi to aktualizacja).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...