Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Krewetki

HD5850

Polecane posty

Witam,

mój sprzęt to:

Procesor : Intel Core i5 750

Chłodzenie Procesora : Zalman CNPS 10X Flex + SilentiumPC Zephyr 120

Płyta Główna : Gigabyte P55A-UD3R

RAM : GoodRam 2x2GB 1600MHZ

Karta Graficzna : ?????

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500W

Jak w zestawie :)

Jedyne nad czym się zastanawiam to jakiego Radeon HD5850 wybrać.

Mam zamiar zrobić dobre O/C procka oraz karty graficznej, może z blokiem wodnym.

Radeon HD5850 1GB w różnych wersjach kosztuje od 1050 do 1400zł i chciałbym wiedzieć jakie są różnice pomiędzy tymi kartami.

Np.

Gigabyte Radeon HD5850

PowerColor Radeon HD5850

Sapphire Radeon HD5850

HIS Radeon HD5850

Gigabyte Radeon HD5850 OC

MSI Radeon HD5850 OC

Asus Radeon HD5850

MSI Radeon HD5850 TwinFrozrII

Sapphire Radeon HD5850 Vapor-X

Sapphire Radeon HD5850 Toxic 1GB

Sapphire Radeon HD5850 Toxic 2GB

a może PowerColor Radeon HD5870?

1. Nie muszę mieć karty już podkręconej bo mogę sobie sam to zrobić, ale czy rezultat będzie ten sam?

2. Czy dokupienie chłodzenia do karty przy O/C jest bardziej opłacalne niż kupienie od razu z lepszym chłodzeniem i znowu czy rezultat będzie taki sam?

3. Czy opłaca się kupić 2GB Toxic, a nie 5870? Czy ten 1GB dużo zmieni?

Jest to zestaw typowo do gier, mam monitor full hd BenQ 22,5 cala, więc jeszcze dochodzi oglądanie filmów w full hd.

Dziękuję ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak

2. Wszystko zależy od ceny ...

3. Nie, chyba że zamierzasz grać na trzech monitorach ...

kartę kup tą co polecił qlek :

Sapphire Radeon HD5850 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/DP [11162-00-51R] - 1099 zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli po dobrym podkręceniu to chłodzenie da radę?

Pamiętam jak kilka lat temu 1GB to był max i wiadomo było, że to będzie przyszłość, a nie 512 :) Czy tak samo jest z 2GB? tzn. czy jest duża różnica między 1GB, a 2GB w 5850?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak kilka lat temu 1GB to był max i wiadomo było, że to będzie przyszłość, a nie 512 :) Czy tak samo jest z 2GB? tzn. czy jest duża różnica między 1GB, a 2GB w 5850?

W tej chwili jedyną znaną mi grą, która wykorzystuje taką ilość pamięci, jest GTA IV, ale i tak różnica nie jest duża. W większości gier będzie ciut wolniej na karcie z 2GB RAM. Jak dla mnie - lepiej brać 1GB. Prędzej moc się karcie skończy niż pamięć.

Co do pytania - jeśli myślisz o zmianie chłodzenia (wodne/powietrzne - bez znaczenia), to zawsze najlepiej brać konstrukcję referencyjną. Chodzi głównie o możliwość zmiany napięcia - zazwyczaj większość niereferentów jest pozbawiona takiej możliwości.

Zresztą nawet na referencyjnym chłodzeniu zrobisz (po zmianie napięcia) ok. 900MHz (mniej lub więcej).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki wszystkim za pomoc.

Czy pełna możliwość podkręcania karty graficznej jest zależna od modelu podobnie jak w cpu?

btw jak mogę się dowiedzieć, które partie i5 750 są najlepsze do podkręcania? Bez własnych testów oczywiście :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pełna możliwość podkręcania karty graficznej jest zależna od modelu podobnie jak w cpu?

Chodzi Ci o możliwości OC...? Tak, każdy model ma inne możliwości.

btw jak mogę się dowiedzieć, które partie i5 750 są najlepsze do podkręcania? Bez własnych testów oczywiście :)

Musisz poszukać po forach czegoś takiego jak batch, czyli seria. Jednak CPU nawet z tej samej serii potrafią się różnie podkręcać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A znacie jakieś strony/fora z numerami dobrych batchów i5 750 oraz 5850?

Google sporo tego wyrzuca...

Ktoś jeszcze poleca tego ddr2.pl? Opłaca się te 60zł więcej zapłacić?

Jaka jest szansa na dostanie procka z kiepskiej serii?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93
Ktoś jeszcze poleca tego ddr2.pl?

Kiedyś miałem dobre doświadczenia z tym sklepem ale nie wiem czy się coś nie posypało pisz do xswistaqx bo on jest w ciągłym kontakcie z tym sklepem.

Co do OC i5 tutaj też dużo od mobo zależy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...