Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

JareczekDzi

Karta graficzna do 350 zł

Polecane posty

Witam. Mam 2 i pół letni komputer i zamierzam wymienić w nim kartę graficzną. Mam zamiar przeznaczyć na nią do 350-400 zł. Komputera używam zarówno do grania, jak i normalnego użytkowania :smile: Co mi polecicie?

Mój sprzęt :

Procesor: Dwurdzeniowy AMD Athlon 64 x2 4200+ 2.21 GHz

Płyta Główna: Asus M2N-MX SE

Zasilacz: Tracer 4Life 450W

Karta Graficzna: GF 8500GT 256 MB DDR2 :huh:

Obudowa: Tracer TRO-753

Monitor: Hyundai N22WA 22'

Dysk Twardy: Maxtor 320 GB SATA

RAM: 1x 1GB GoodRam 667 DDR2 oraz jakaś druga dziwna kość także 1GB ( nie ma naklejki firmy, tylko pisze na niej 1GB PC2-5300 128Mx64)

Co mi możecie doradzić? :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek doradzał bym Ci zmienić ten zasilacz, który masz, bo w każdej chwili może Ci zjarać komputer, a to że wytrzymał 2,5 roku to nic nie znaczy. Mój po 2 latach zjarał mi dysk ( co i tak było sporym szczęściem). Dobrym wyborem będzie Fortron 400 W cena ok 140 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nawet dobrze, bo w listopadzie 2007r. dałem za niego 2100 zł :wink: A gdybym chciał go ulepszać, to jaką kartę powinienem kupić? I mam jeszcze jedno pytanie: w mojej karcie są 2 wejścia do monitora: D-Sub i to drugie, białe. Czy jest jakaś różnica, gdy zamiast kabla D-Sub użyję tego białego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licząc bez monitora moim zdaniem dostałbyś dużo mniej za części, chyba żebyś ustrzelił jakiegoś frajera.

Athlon x2 4200+ - ok 120 zł

gf 8500- ok 100-110 zł (przy dobrym wietrze)

ram- ok 130 zł za dwie kości

mobo- 60- 80 zł

zasilacz nadaje się na śmietnik, a dysk mógłbyś sobie zostawić.

To tak moim zdaniem ile mógłbyś dostać za te części realistycznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale najpierw musisz mieć tego Fortrona! (ew. inny DOBRY zasilacz)

Próba dodatkowego obciążenia tego "wyrobu zasilaczopodobnego" może się skończyć tragicznie dla całego kompa. Jeśli planujesz za niedługo zmieniać kompa to kup Fotrona FSP500 GHN albo OCZ ModXStream 500W, wystarczy na pewno do poważniejszej rozbudowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...