Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Makoslaw

Komputer do 3500 zł

Polecane posty

Jeśli nie masz awersji do śrubokrętu i paru narzędzi do hardware'u, to za 100 zł widziałem chłodzenie do 5850 pokrywające sekcje zasilania. Karta swoje zżera, więc ww. elementy sie grzeją. A na chłodzeniu typowym nie odprowadza tego ciepła za dobrze (sam rdzeń nie przebija 60* w crysisie na high, 1600x1200, dx10, ale sekcja ma tak z 10-15* więcej). A im wyższe temperatury, tym szybciej się sprzęt komputerowy ZUŻYWA. Także przy OC procesora też nie przesadzaj - 60* pod obciążeniem w prime95/OCCT wystarczy (przynajmniej wg mojej skromnej osoby, im dłużej chcesz mieć komputer, tym bardziej trzeba będzie dbać o jego temperatury). No i jakiś radiator na sekcję zasilania płyty też by się nadał (chociaż nie wiem czy takie ewenementy można kupić osobno).

A co do tego Gigabyte (trochu do tyłu jestem, ale nie wylewać na mnie gorącego ołowiu) to oni mają dużo tych faz zasilania schowanych pod solidnym chłodzeniem, ale chcą za to kilkadziesiąt zł więcej niż konkurencja. Sam dałem za swoje mobo 500 zł i tak ze stówę za dużo ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdaje sobie sprawę że to trochę wróżenie z fusów. Wszystkim dziękuje za pomoc:) jednak to co było na początku okazuje się najlepsze :D zaraz zamawiamy na esc.pl i czekam na przesyłke:)

Jeszcze raz wielkie dzięki i pozdrawiam:)

temat do zamknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...