Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

roberto_i

Optymalna Karta Graficzna do procesora Intel Pentium Dual Core 2140 1.6GHz@2.9GHz

Polecane posty

Konfig mojego "potworka" wygląda tak:

#Intel Pentium Dual Core E2140 1.6GHz@2.9GHz

#Gigabyte GeForce 8800GTS 320MB

#EVGA nForce 650iUltra

#Goodram DDR2 2x1GB 800MHz CL5

#Chieftec (GPS-400AA-101A) 400W

...i jak to zazwyczaj bywa, smok dostał już lekkiej zadyszki. :happy: Próbując w jakiś sposób uratować poczciwego gada od niechybnego wyginięcia, mam zamiar przyprowadzić mu nowe dziewice w postaci pojedynczej kości 2-gigowej RAMU z królestwa GoodRamu. W niedalekiej przyszłości zamierzam również dokupić nową kartę graficzną, bo przez obecną poczciwiec ledwo już zionie piekielnym ogniem...I tu zwracam się z prośbą do Was, szlachetni ogarniacze podzespołów wszelakich. W której kuźni i u jakiego kowala mam dać wykuć nową kartę???

PS. Sorry za dość niekonwencjonalny styl tego posta, ale przeglądając różne tematy w tym dziale i widząc standardowe teksty typu: "mam aktualnie Czy-Pieńdziesiat i chcę nowego GeForce'a, ratujcie!", uznałem że warto ubarwić z lekka szarawą tematykę tego działu... :laugh:

PPS. Ewentualny zakup karty rozważam dopiero w okolicach września, ale patrząc na rynek jakoś nie oczekuję nagłej rewolucji, zwłaszcza że seria 4## Geforcow, po pierszych testach nie jest wychwalana pod niebiosa... :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8800GT/9800GT/HD5670/HD4730/9600GT.

Myślałem, że da się wrzucić coś lepszego...(mierzyłem w Radeona 5830 bądź GeForce 275 GTX)...Czyżby ten procek po podkręceniu był i tak dość ospały dla tych kart??? Jeśli tak, to czy lepszym rozwiązaniem byłoby wrzucenie wspomnianych wyżej kart razem z:

# Intel Core2Duo E7400 lub

#Intel Core2Duo E8400...? :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor jakim dysponuje to Iiyama E2008HDS-1. A co do wkładania kasy w nowy sprzęt to raczej nie uśmiecha mi się kupowanie całego nowego kompa, bo jak na razie odpalam wszystkie gry bez zająknięcia, ewentualnie schodząc do średnich detali. Dlatego myślę, że lepszym rozwiązaniem byłoby jednak dokupienie jakiejś sensownej karty/ewentualnie procka. Wydaje mi się, że zaproponowane powyżej karty jakoś znacząco pod względem wydajnościowym się nie różnią od mojej staruszki ( chodzi mi o coś więcej, niż różnica 5 kl/s w wydajności)... Nie widzę też drastycznego wzrostu jakości generowanej grafiki przez gry na przestrzeni kolejnych 2 lat, bo nasze "next-genowe" konsole, które w głównej mierze narzucają pewne ograniczenia programistyczne projektantom, mają jeszcze się utrzymać na rynku przez ok.2 lata. Dlatego rad byłbym jakby ktoś jeszcze zarzucił pomocną radą odnośnie rozbudowy mojego perpetum mobile. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to nie wiem jeszcze jaką kasą będę dysponował. Chodzi mi głównie o to, żeby komputer wytrzymał jeszcze troszkę czasu, dlatego wymieniłbym procesor na coś z serii E7## lub E8## Intela i sensowną do niego kartę graficzną. A odnośnie obecnego procka: czy on jest naprawdę tak słaby, że nie może być zaciągnięty do pracy z szybszą kartą. Jego wydajność po podkręceniu stoi chyba na poziomie E5200. Wiem, że nie jest to jakaś błyskawica, ale nie chce mi się też wierzyć, że będzie aż tak ograniczał grafę. Jak to w końcu jest??? :huh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksimum dla procesorow tej klasy to jakis lekki GTS250 np Palit E Green czy Gainward D Green, zmiana PDC na C2D nie ma juz sensu, nawet najtansze 3 i 4 rdzeniowce w nowszych grach wyprzedzaja znacznie wyzej taktowane i topowe do niedawna dwurdzeniowce. Niestety EVGA dosc szybko zakonczyla wsparcie dla twojej plyty, wiec wybor bylby ograniczony po czesci do uzywanych procesorow, ogolnie lepiej sprzedac to co jest i kupic nowa,nowoczesniejsza plyte/procesor/pamiec oraz karte. Bylby to koszt na poziomie 1000, plus to co uda sie zyskac na sprzedazy starych czesci

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odnośnie obecnego procka: czy on jest naprawdę tak słaby, że nie może być zaciągnięty do pracy z szybszą kartą. Jego wydajność po podkręceniu stoi chyba na poziomie E5200. Wiem, że nie jest to jakaś błyskawica, ale nie chce mi się też wierzyć, że będzie aż tak ograniczał grafę. Jak to w końcu jest??? :huh:

Nie rozumiem, czemu jesteś taki zdziwiony. Ten procesor już na starcie był low-endem, a od premiery upłynęło już ładnych kilka lat... Obecnie najtańszymi procesorami Intela są Celerony z serii E3xxx, które są tak naprawdę kopią Pentium E2xxx, tylko że wykonane w procesie 45nm, więc i tak są troszkę lepsze od Twojego procesora, bo lepiej się podkręcą. A Ty chcesz połączyć tj. Celerona z GTX 275/HD5830...

Skoro na razie zestaw Ci wystarcza, to niczego nie zmieniaj, tylko zacznij się przygotowywać do wielkiej modernizacji, która będzie się wiązała z koniecznością wymiany większości podzespołów - nie opłaca się zostawać na S775, który posiadasz. Czas 2 rdzeni powoli przemija i lepiej w tej chwili mieć co najmniej 3 rdzenie niż 2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie opłaca mi się dołożyć teraz dodatkowych 2GB RAM-u...??? :dry: Teraz naprawdę naszły mnie wątpliwości...Skoro miałbym się zmieścić w zakresie 1000zł to mógłbym rozważyć taką możliwość. W takim razie czy ktoś mógłby sypnąć jakimś przykładowym conf??? :wink: A jeśli zamieniłbym proca na E8400 i dorzucił do niego GF275GTX...? Wiem, że uporczywie trzymam się starej konfiguracji, ale rzadko kiedy wymieniam praktycznie całego kompa i przychodzi mi to z naprawdę wielkim trudem...Coraz mniej czasu mam na typowe granie więc nie oczekuję jakiegoś potwora wydajnościowego. :happy: Co do tych 3 i 4-rdzeniowcow to usłyszałem wiele opinii wręcz przeciwnych, jakoby zastosowanie większej ilości rdzeniów następowało kosztem zmniejszenia ich taktowania. No i gry raczej w najbliższym czasie nie skorzystają z większej ilości rdzeni, aniżeli 2... :huh: Sorry, że ciągle powracam praktycznie do punktu początkowego, ale rad i wdzięczny byłbym za propozycje rozbudowy kompa bez gruntownego przemodelowania... :laugh:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gier ktore wykorzystuja ekstra rdzenie, jest juz calkiem sporo, liczba ta stale rosnie i prawie zawsze sa to tez "topowe" tytuly, ostatnio Battlefield Bad Company 2 dolaczyl do listy. Megahertz'e od kilkunastu lat nie sa wyznacznikiem wydajnosci procesora, zreszta Athlon X3 taktowany zegarem 3GHz kosztuje 200zl mniej od procesorow C2D taktowanych takim zegarem, nawet najtanszy z nastepcow serii C2D, czyli Core i3 jest od nich 100zl tanszy, tak Ci3 jak i AIIx3 sa szybsze od C2D w wiekszosci wypadkow. Gdyby nie plyta{zakonczone wsparcie} to mozna by kupic taniego Quad'a serii 8 lub 9, dodac GB czy 2GB pamieci, szybsza karte i komputer by posluzyl jeszcze dlugo, ale takiej opcji nie ma z tego co widze, jedynie jakis uzywany Q6600 by wchodzil w gre, wiec raczej wymiana plyty/pamieci/procesora i karty na nowy zestaw bylaby bardziej oplacalna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jestem w kropce. W najbliższym czasie i tak nie będę dokonywał modernizacji, ale nie przewidywałem, że trzeba będzie zastosować aż tak drastyczne środki... :dry: W takim razie nie mam co liczyć na profesjonalny serwis płyty w razie ewentualnej awarii...??? No i czy odczuję jakąś zauważalną różnicę po dorzuceniu 2GB RAMU..?? Aż dziwi mnie fakt dość szybkiego zrezygnowania ze wspierania tego modelu płyty, zwłaszcza że w owym czasie była to naprawdę duża rewolucja na płaszczyźnie cenowej (wydajność za 300zł = wydajność płyt na poziomie 600zł)...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłaca Ci się dołożyć 1GB RAM. Między 3GB a 4GB nie ma większej różnicy w tej chwili.

Procesor i płyta już za czasów kupna były budżetowym hitem i jak na budżetowy hit szybko się zestarzały... Zacznij godzić się z myślą, że Twój zestaw staje się powoli zabytkiem, w który nie warto inwestować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...